Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Cyberseks… i płodność

Cyberseks… i płodność

Nasze recenzje: „Bez znieczulenia. Jak powstaje człowiek”

Nasze recenzje: „Bez znieczulenia. Jak powstaje człowiek”

HPV - warto zrobić test

HPV - warto zrobić test

Rak endometrium: ABC diagnostyki

Rak endometrium: ABC diagnostyki

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
Idź do wątku: Następny wątekNastępny
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Pierdzenie pochwą :)
Autor: Nicia (IP zapamiętane)
Data: 07 sie 2010 - 12:47:42

Słyszałam kiedyś o pierdzeniu pochwą, śmiałam się z tego ale teraz samej mi się to przydarza. Jestem 3 miesiące po porodzie fizjologicznym i zawsze gdy kładę się na boku czuję jakby się do środka dostawało powietrze, kiedy położę się na plecach ono uchodzi ... Jest to strasznie głupie uczucie, co można zrobić by się tego pozbyć ?? i dodam, że to nie dzieje się w czasie stosunku.

Re: Pierdzenie pochwą :)
Autor: agnieszkag (IP zapamiętane)
Data: 09 sie 2010 - 07:57:41

Witaj,
Ćwicz mięśnie Kegla, to powinno pomóc (zaciskaj mięśnie pochwy tak jakbyś chciała zatrzymać siusiu, to proste ćwiczenie, które możesz wykonywać wszędzie, ćwicz kilka razy dziennie, po ok 2 tygodniach odczujesz różnicę). Pozdrawiam:)

Autor: monika22 (IP zapamiętane)
Data: 09 sie 2010 - 11:14:36

hehe to prawda to glupie i dziwne uczucie tez tak mialam a najcześciej po wspolzyciu :):D:D:D

Autor: guska (IP zapamiętane)
Data: 10 sie 2010 - 18:55:15

Witam cie "NICIA" no niestety nie tylko ty masz z tym problem i raczej uwazam ze röznego rodzaju cwieczenia nie pomoga. Ja mam to juz od dawna i przewaznie podczas stosunku lub zaraz po nim. Przy röznych pozycjach nasza pochwa porusza sie tak jakby oddychala wten wlasnie sposöb nabiera powietrza, ktöre potem po napieciu miesni w postaci odglosu zostaje wydalone. W twoim przypadku dzieje sie tak wlasnie po porodzie miesnie pochwy do danej wielkosci zostaly powiekszone i nie skurczyly sie odrazu dlatego przy kazdym twoim ruchu nabiera powietrza nie martw sie to nie smiertelna choroba to poprostu nasza kobieca natura:-))Pozdrawiam

Autor: dr Tomaszewski (IP zapamiętane)
Data: 20 sie 2010 - 08:15:54

ODP dla Nicia:

Nazywamy to gazami pochwowymi - flatus vaginalis. Jest to typowy objaw związany ze współżyciem lub z sytuacją, gdy poszerzone jest wejście do pochwy np. po porodzie drogami natury. Aktywność mięśni przepony dna miednicy z jednej strony prowadzi do zasysania powietrza do pochwy, które przy zmianie pozycji usuwane jest też przez skurcz tych mięśni na zewnątrz. Sytuacja z czasem powinna się u Pani znormalizować. Jeżeli nie - sugeruję ocenę lekarza pod kątem uszkodzeń rozworu moczowo-płciowego podczas porodu. Pozdrawiam

Autor: problemowa (IP zapamiętane)
Data: 26 lis 2012 - 18:55:52

Witam serdecznie! Jestem tu nowa i mam nadzieję że szybko otrzymam jakąś odpowiedź i radę. Dokopałam się do tego wątku, więc nie stworzyłam nowego, gdyż mój problem jest taki sam jak temat. Różnica między mną a Autorką tego wątku, jest taka że ja jestem dziewicą, a "pierdzenie pochwą" przydarza mi się podczas ćwiczeń na wf, a dokładniej robieniu świecy. Jest to dla mnie ogromnie krępujący problem, nie wiem jak temu zaradzić. Mam za kilka dni zaliczenie z tego ćwiczenia i bardzo się stresuję, że będę wydawać takie głosy przy nauczycielce i całej klasie, a niestety są one głośne i nikt nie zrozumie, że to nie jest to co myślą. :(
Bardzo liczę na waszą pomoc!

Autor: annoll (IP zapamiętane)
Data: 26 lis 2012 - 23:51:23

Też to mam :p po stosunku.. lub nawet przed gdy pochwa jest mocno nawilżona. Całe szczęście, że mojemu partnerowi to nie przeszkadza.. wręcz przeciwnie, mówi "Ona chce :p" Mi samej było się do tego ciężko przyzwyczaić, ćwiczenia niewiele dają, ale nie jest to specjalnie dokuczliwe. Tylko trochę ciężko to kontrolować.

Autor: problemowa (IP zapamiętane)
Data: 27 lis 2012 - 07:17:48

No tak, po stosunku... ale nie na wf... Baardzo ciężko to kontrolować, a ja muszę jakoś nad tym zapanować, a mam coraz mniej czasu ;(
Pomóżcie proszę!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.