Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Jak zbadać wiosenne alergie?

Jak zbadać wiosenne alergie?

Leukocyty w moczu: co mogą oznaczać?

Leukocyty w moczu: co mogą oznaczać?

Hiperstymulacja jajników – o co chodzi?

Hiperstymulacja jajników – o co chodzi?

Piękno dzięki komórkom macierzystym

Piękno dzięki komórkom macierzystym

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
Idź do wątku: Następny wątekNastępny
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
pulsowanie w pochwie
Autor: sylwi (IP zapamiętane)
Data: 17 lis 2009 - 13:41:35

witam bylam u ginekologa z powodu objawow grzybicy swedzenie pieczenie i dostalam antybiotyk masc i globulki ale to nie pomaga a jakby tego bylo malo od wczoraj czuje dziwne pulsowanie w pochwie zwlaszcza wieczorem jak sie poloze nie moge nawet zasnac pomocy

Re: pulsowanie w pochwie
Autor: dr Tomaszewski (IP zapamiętane)
Data: 24 lis 2009 - 08:11:09

ODP dla sylwi :
Zakażenia pochwy, w zależności od czynnika etiologicznego, dzieli się na trzy główne typy: zaburzenie biocenozy o charakterze waginozy bakteryjnej (BV), grzybicze zapalenie pochwy, spowodowane głównie przez drożdżaki rodzaju Candida oraz rzęsistkowicę wywoływaną przez wiciowca Trichomonas vaginalis. Pacjentki z objawowym zapaleniem sromu i pochwy, niezależnie od czynnika etiopatogenetycznego, zgłaszają szereg uciążliwych dolegliwości klinicznych, głównie o charakterze dyskomfortu, podrażnienia, świądu, pieczenia, bolesności, upławów, powierzchownej dyspareunii czy objawów dyżurycznych. W badaniu klinicznym stwierdza się rumień, pęknięcia i mikrowrzodzenia śluzówki i przedsionka pochwy, grudkowatą wysypkę okolicy sromu, upławy: wodniste, homogenne lub serowate o kwaśnym lub neutralnym zapachu, wykwity satelitarne i niekiedy obrzęk sromu. Żaden z powyższych objawów przedmiotowych i podmiotowych nie jest swoisty dla konkretnego czynnika etiologicznego.
Z tego powodu trudno jest mi sie jednoznacznie wypowiedzieć bez badania Pani i wykonania testów biochemicznych i mikrobiologicznych. Polecam Pani mój schemat dla postaci opornych na standardowe postępowanie lecznicze o ile ma Pani grzybice lub wagino ze lub zakażenie mieszane. Raz na tydzień flumycon 200 mg przez okres 6 m-cy, do rozważenia przed i po miesiączce podanie doustnego metronidazolu w dawce 2 gramów ( 8 tbl jednorazowo doustnie) + do pochwy leczenie oparte na pochodnych imidazolowych ( np. Metronidazol lub gynalgin 2 tabl. ) przez 14 dni potem galka magistralna 1 przez 12 dni oparta na sulfaguanidynie 0.5, nystatynie 200 000 j. , kwasie bornym 0.6, laktozie 0.2 i maśle kakaowym qs. Dopiero na zakończenie terapii po miesiączce słabe estrogeny z palkami kwasu mlekowego np. przez 10 dni w cyklu a doustnie probiotyk ginekologiczny LAcibios Femina 2 x 1 caps trakcie leczenia i po jego zakończeniu przez 20 dni.. Mam nadziej ze dolegliwości ustąpią a nawroty lub odstępy pomiędzy nawrotami się wydłuża. Leczenie to jest rekomendowane przez CDC i PTG oraz stosowane w przypadkach szczepów opornych na azole i tzw rzadkich. typu c. tropicalis, turulopsis, glabrata. w przypadku braku poprawy trzeba będzie wykonać celowane hodowle mykologiczne i bakteriologiczne. Pulsowanie może być związane z podrażnieniem ścian pochwy przez stosowany lek. PozdrawiamPrzykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.