Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Dni płodne czy niepłodne

Dni płodne czy niepłodne

Preparaty do higieny intymnej

Preparaty do higieny intymnej

Samotne matki

Samotne matki

Pessar czy szew? Mechaniczne sposoby podtrzymania ciąży.

Pessar czy szew? Mechaniczne sposoby podtrzymania ciąży.

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
Idź do wątku: Następny wątekNastępny
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
pulsowanie w pochwie
Autor: sylwi (IP zapamiętane)
Data: 17 lis 2009 - 13:41:35

witam bylam u ginekologa z powodu objawow grzybicy swedzenie pieczenie i dostalam antybiotyk masc i globulki ale to nie pomaga a jakby tego bylo malo od wczoraj czuje dziwne pulsowanie w pochwie zwlaszcza wieczorem jak sie poloze nie moge nawet zasnac pomocy

Re: pulsowanie w pochwie
Autor: dr Tomaszewski (IP zapamiętane)
Data: 24 lis 2009 - 08:11:09

ODP dla sylwi :
Zakażenia pochwy, w zależności od czynnika etiologicznego, dzieli się na trzy główne typy: zaburzenie biocenozy o charakterze waginozy bakteryjnej (BV), grzybicze zapalenie pochwy, spowodowane głównie przez drożdżaki rodzaju Candida oraz rzęsistkowicę wywoływaną przez wiciowca Trichomonas vaginalis. Pacjentki z objawowym zapaleniem sromu i pochwy, niezależnie od czynnika etiopatogenetycznego, zgłaszają szereg uciążliwych dolegliwości klinicznych, głównie o charakterze dyskomfortu, podrażnienia, świądu, pieczenia, bolesności, upławów, powierzchownej dyspareunii czy objawów dyżurycznych. W badaniu klinicznym stwierdza się rumień, pęknięcia i mikrowrzodzenia śluzówki i przedsionka pochwy, grudkowatą wysypkę okolicy sromu, upławy: wodniste, homogenne lub serowate o kwaśnym lub neutralnym zapachu, wykwity satelitarne i niekiedy obrzęk sromu. Żaden z powyższych objawów przedmiotowych i podmiotowych nie jest swoisty dla konkretnego czynnika etiologicznego.
Z tego powodu trudno jest mi sie jednoznacznie wypowiedzieć bez badania Pani i wykonania testów biochemicznych i mikrobiologicznych. Polecam Pani mój schemat dla postaci opornych na standardowe postępowanie lecznicze o ile ma Pani grzybice lub wagino ze lub zakażenie mieszane. Raz na tydzień flumycon 200 mg przez okres 6 m-cy, do rozważenia przed i po miesiączce podanie doustnego metronidazolu w dawce 2 gramów ( 8 tbl jednorazowo doustnie) + do pochwy leczenie oparte na pochodnych imidazolowych ( np. Metronidazol lub gynalgin 2 tabl. ) przez 14 dni potem galka magistralna 1 przez 12 dni oparta na sulfaguanidynie 0.5, nystatynie 200 000 j. , kwasie bornym 0.6, laktozie 0.2 i maśle kakaowym qs. Dopiero na zakończenie terapii po miesiączce słabe estrogeny z palkami kwasu mlekowego np. przez 10 dni w cyklu a doustnie probiotyk ginekologiczny LAcibios Femina 2 x 1 caps trakcie leczenia i po jego zakończeniu przez 20 dni.. Mam nadziej ze dolegliwości ustąpią a nawroty lub odstępy pomiędzy nawrotami się wydłuża. Leczenie to jest rekomendowane przez CDC i PTG oraz stosowane w przypadkach szczepów opornych na azole i tzw rzadkich. typu c. tropicalis, turulopsis, glabrata. w przypadku braku poprawy trzeba będzie wykonać celowane hodowle mykologiczne i bakteriologiczne. Pulsowanie może być związane z podrażnieniem ścian pochwy przez stosowany lek. PozdrawiamPrzykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.