Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Depresja w chorobie nowotworowej – dlaczego tak trudno ją rozpoznać?

Depresja w chorobie nowotworowej – dlaczego tak trudno ją rozpoznać?

Polka i działalność charytatywna – raport z badań

Polka i działalność charytatywna – raport z badań

Dieta w Hashimoto – jak jest, by czuć się dobrze?

Dieta w Hashimoto – jak jest, by czuć się dobrze?

Depresja u dzieci i młodzieży – jak ją rozpoznać?

Depresja u dzieci i młodzieży – jak ją rozpoznać?

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
Idź do strony: Poprzednia12345678910Następna
Bieżąca strona: 9 z 10
Re: Skuteczność antykoncepcyjna NuvaRing
Autor: al.bor ()
Data: 03 maj 2013 - 15:54:40

Witam.
To mój pierwszy mesiąc kiedy zaczełam stosować krążek. Dotychczas nie uzywałam żadej antykoncepcji hormonalnej. Jutro mija 21 od założenia krążka. Krążek załozyłam w pierwszym dniu miesiączki.W związku z tym , iz dotychczas moje cykle trwały 30, czasami 31 dni , a krążek standardowo przeznaczony jest na cykl 28 dniowy- to czy powinnam wyjąć krążek po 21 dniach , czy też nakleży przedłuzyć jego utrzymanie w pochwie o dwa-trzy dni . Chodzi mi o to , że dotychczas dostawałam miesiączki 13 dnia miesiąca - jeśli wyjme krążek po 21 dniach czyli 4 dnia miesiąca - to miesiączkę teoretycznie powinnam dostać 6-8 dzień miesiąca czyli 5 dni wcześniej niz dotychczas. A może wcale jej niedostanę - skoro termin jest za wczesny 6-8 zamiast 13 dzień miesiąca. Proszę o odpowiedź.Dziękuje.

Autor: agnieszkag ()
Data: 06 maj 2013 - 07:59:05

Witaj,
Spokonie możesz stosować dalej NuvaRing, jego działanie nie będzie osłabiona. Pozdrawiamsmiling smiley

Data: 06 maj 2013 - 09:00:05

Witaj,
Stosuj zgodnie z instrukcją, nie przetrzymuj krażka dłużej, nie będzie wówczas skuteczny. Pozdrawiam

Data: 13 maj 2013 - 18:54:31

Hej. Mam pytanie związane z włożeniem nowego krążka 1 dzień za późno - powinnam włożyć go w środę rano, a włożyłam w czwartek po południu. Jednak kochałam się bez zabezpieczenia (ale do wytrysku nie doszło we mnie) we wtorek wieczorem, czyli w ostatni wieczór przerwy. Później analogiczna sytuacja zdarzyła się w sobotę jednak dla pewności w ciągu 40 godzin od stosunku zażyłam Escapelle.

Czy powinnam się obawiać o ten pierwszy stosunek? W ulotce pisze, że po spóźnieniu we włożeniu krążka wszystkie stosunki podczas przerwy są niezabezpieczone. Jednak z drugiej strony są opinie, że NR nie przestaje działać tak od razu, a w końcu problemem może być jedynie preejakulat. Bardzo proszę o pomoc i dziękuję z góry!!!smiling smiley

Data: 15 maj 2013 - 07:57:51

Witaj,
Skoro nie było wytrysku wewnątrz to nie ma obaw, masz rację krażek ma przedłużone działanie, a do tego zażyłaś Escapelle. Ciaży nie musisz sie obawiac, zabezpieczaj sie dodatkowo przez 14 dni od dnia spóźnionego założenia krazka. Pozdrawiamsmiling smiley

Autor: Ella1408 ()
Data: 13 cze 2013 - 20:49:25

Witam od 1 czerwca stosuje Nuva ring. Włozyłam go w pierwszym dniu krwawienia i krwawienie zanikło, po 9 dniach zaczeło się plamienie teraz jest to już krwawienie takie jak w czasie menstriacji dodatkowo boli w podbrzuszu tak jak w czasie menstruacji.Co dalej robić?. Czy jak wyjme krążek 21 czerwca to znów pojawi sie krwawienie? jestem lekko rozczarowana, spodziewałam się większego komfortu.

Autor: Minorka ()
Data: 20 cze 2013 - 21:37:55

Witam!
Od dwóch cykli stosuję NuvaRing. Po pierwszym cyklu cytologia wyszła źle - III grupa, ASCUS. Pani doktor nie kazała przerywać stosowania krążka, wypisała Fluomizin i Invag. Po przeleczeniu i menstruacji udałam się z konieczności do innego lekarza. Ponownie pobrał cytologię (czekam na wynik), stwierdził bardzo drobną ektopię i na usg, ku mojemu zaskoczeniu, w prawym jajniku pęcherzyk 12,9mm, który to oznacza owulację. Sam był zdziwiony, bo przecież mam prawidłowo stosowany Nuva Ring. Był to 8 dzień cyklu. Moje pytania - czy faktycznie mam czekać na wynik ponownej cytologii, czy stosować nadal NuvaRing i co oznacza "bardzo drobna ektopia"? Czy wszystko razem może mieć ze sobą coś wspólnego? Jak to możliwe, że obraz usg pokazywał owulację? Dla jasności - 15 lat temu miałam usuwaną nadżerkę, jestem 4 lata po porodzie, ostatnimi czasy przechodziłam wielokrotnie antybiotykoterapię (grzybic nie stwierdzono), nie mam żadnych dolegliwości.
Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam,
AM

Data: 24 cze 2013 - 09:23:46

Witaj,
Ektopia może wystepować u kobiet po porodzie, zwykle nie wymaga leczenia, oznacza obecność nabłonka gruczołowego na tarczy szyjki macicy w części pochwowej. Możesz nadal stosowac Nuvaring, czasem nawet u koiet stosujących pojawiaja sie pęcherzyki, jednak właśnie przez stosowania antykoncepcji nie dojrzewają i nie moga zostać zapłodnione. Pozdrawiamsmiling smiley

Autor: Katija ()
Data: 24 lip 2013 - 22:30:09

Witam. NuvaRing stosuje już od dwóch lat. Poraz pierwszy mam problem i proszę o pomoc. Wyjechałam na wakację do ciepłego kraju i zostawiłam opakowanie z krążkiem w torbie, a torbę na nasłonecznionym tarasie :/ Po dwóch dniach, kiedy sobie o tym przypomniałam, natychmiast schowałam produkt do lodówki. Proszę o informację, czy krążek nadaje się do użytku (koloru nie zmienił, nie zmętniał), czy powinnam jednak, dla bezpieczeństwa, zastosować dodatkową antykoncepcję. Dziękuję.

Data: 25 lip 2013 - 08:08:11

Witaj,
ja bym juz nie ryzykowała, zabezpieczaj sie dodatkowo, a jeśli masz możliwość to załóż nowy krażek. Pozdrawiamsmiling smiley

Data: 07 sie 2013 - 15:06:26

witam
krązek mialam od 26,07
przez przypadek wylecial mi 4.08. nie zauwazylam tego.
dopiero w środe przyjmuje ginekolog a ja w środe rano dostalam okres.
czy mam isc po nowa recepte i kontynuowac 2 tygodbie noszenia?
czy dostane potem znow okres?

Data: 08 sie 2013 - 08:19:06

Witaj,
Myślę, że powinnaś poczekac teraz 7 dni, tak jakby to byla przerwa i założzyć nowy krażek. zabezpieczaj sie dodatkowo dla pewności. Pozdrawiam

Data: 08 sie 2013 - 11:10:41

a czy teraz dostane normalnie miesiaczke 26.08 czy juz od 7 mi sie bedzie liczyc. bo dodam ze dostalam przedmeisiaczke

Data: 08 sie 2013 - 12:35:21

To krwawienie można potraktować jako krwawienie z odstawienia, a kolejne dostaniesz po 21 dniach. Pozdrawiamsmiling smiley

Data: 08 sie 2013 - 15:36:01

dzięki
ginekolog przepisal mi cyclonamine. czy ona mi ten okres przypspieszy i gostane ok. 28 czy nie?
bo na poczatku wrzesnia wyjezdzam i bym nie chciala miec sad smiley

Autor: lili93 ()
Data: 28 sie 2013 - 10:03:09

Witam, Panie Doktorze proszę o szybką pomoc.
Chciałabym zmienić plastry Evra na krążek NuvaRing. Moja ginekolog powiedziała, że po 7 dniowej przerwie mogę to zrobić jednak przez pierwszy miesiąc trzeba uważać. Dlaczego nie jestem chroniona jeśli jest ciągłość w antykoncepcji? I jak wygląda sprawa ze zmianą po pierwszym plastrze czyli w trakcie cyklu? Lepiej zaczekać na nowy cykl czy zmienić metodę teraz?

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2013-08-28 10:04 przez lili93.

Autor: kulka23 ()
Data: 01 wrz 2013 - 22:21:52

Witam,
używam nuva ring już prawie dwa lata jednak po raz pierwszy zdarzył mi się taki przypadek-mianowicie po tygodniu od założenia pierścienia zauważyłam że go nie mam. Teraz zastanawiam się czy po prostu mi wypadł(prawdopodobnie po wyjęciu tampona) czy istnieje możliwość że bardziej się zagłębił tak że nie mogę go wyjąć?

Autor: nivia ()
Data: 14 pa 2013 - 00:48:54

Witam, przeglądałam forum, bo nie chciałabym spamować, jednak dla pewności postanowiłam zapytać. Stosuję NR pierwszy raz, dzsiaj podczas naprawdę bardzo ciepłej, jeśli nie gorącej kąpieli zauważyłam że krążek mi wypadł. Kąpiel nie trwała jednak dłużej niż 10 minut. Czy to obniża wysoce skuteczność NR? Czy powinnam zastosować nowy krążek? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam smiling smiley

Data: 14 pa 2013 - 07:50:09

Witaj,
Jeśli założyłaś zaraz krążek to nie ma potrzeby wymiany go na nowy. Pozdrawiamsmiling smiley

Autor: Madzior-ka ()
Data: 29 lis 2013 - 08:58:14

Witam,
Stosuję krążek od początku roku, nigdy nie miałam jakiś większych problemów. W środę włożyłam krążek po 7-dniowej przerwie ( w czasie której nastąpiło krwawienie- o niewielkim nasileniu),a dziś znowu dostałam krwawienia. Czym to może być spowodowane? Dodam, że mam niewielką nadżerkę, która do tej pory nie dawała żadnych objawów.
Pozdrawiam winking smiley

Data: 29 lis 2013 - 09:09:11

Witam,
Czasem w czasie stosowania antykoncepcji hormonalnej może pojawić się krwawienie, jeśli będzie sie utrzymywac dłuższy czas (ponad 7 dni) zgloś się do ginekologa. Pozdrawiamsmiling smiley

Autor: madda ()
Data: 17 kwi 2014 - 19:03:44

Mam pytanie, w poniedziałek 14.04 dostałam okres i włożyłam pierwszy krazek, w środe najprawdopodobniej podczas zmiany tampona krażek mi wypadł i nie zauważyłą tego, Spostrzegłąm się dopiero wieczorem. Następnego dnia tj dzisija w czwartekpobiegłąm popołudni do ginekologa i porosiłam o receptę na noowy krażek, gdyż tamten chyba nieumyślnie spłukałąm :/
Założyłam nowy krążek i mam teraz pytanie , jak wygląda z zabezpieczeniem, skoro miałąm krążek poza pochwą ponad 24 godz. czy wystarczy jak przez 7 dni będę się dodakowo zabezpieczać i czy krażek mam wyjąć w poniedziałek po 3 tygodniach, jak powinam z tym pierwszym, czy w czwartek?
moja inekoog mi jeszcze poleciła, bym od razu tj. po 3 tyg nie robiła przerwy ale włożyła następny
Prosze o poradę, gdyż naprawdę nie chcę być w ciąży

Data: 05 maj 2014 - 21:30:05

ODP dla madda:

Proszę się nie niepokoić. Krążek hamuje nawet owulację założony w 9 dniu cyklu, ale proszę oczywiście tak nie eksperymentować ( są to dane trialowe) i stosować lek zgodnie z ulotką producenta :-). Jest Pani zabezpieczona przed nieplanowaną ciążą zgodnie z współczynnikiem Pearla tej metody. Nie musi Pani obligatoryjnie stosować innej formy antykoncepcji, zwłaszcza, jeżeli jest to kolejny krążek. To samo dotyczy przerwy pomiędzy opakowaniami. Może zastosować Pani standardową przerwę 7 dniowa. Pozdrawiam.

Autor: aniuta ()
Data: 07 lip 2014 - 10:36:25

Mam pytanie, może ktoś z Was mi pomoże. Chwila zapomnienia i stres gotowy. Krążek zakładam we środy o 19 (+/- 10 minut) i teraz też tak było. Ale około godziny 16 (w dzień wkładania krążka po przerwie) wzięło nas na figlowanie. Krążek wylądował na swoim miejscu o stałej porze, czyli o 19. Zachodzę w głowę, czy mogę być w ciąży.

Data: 08 lip 2014 - 07:54:01

Witaj,
Spokojnie, byłaś zabezpieczona, w przerwie stosowania krążka zabezpieczenie też działa. Nie spóźniłaś się z założeniem krążka więc wszystko zgodnie ze schematem. Nie ma powodu do stresu

Autor: aniuta ()
Data: 10 lip 2014 - 08:16:14

Witaj,
agnieszkag dziękuję za odpowiedź. Uspokoiłaś mnie troszeczkę smiling smiley

Data: 10 lip 2014 - 08:27:32

Witaj,
To cieszę się, że mogłam pomóc. Możesz się uspokoić nawet bardziej niż troszeczkę smiling smiley Zabezpieczenie masz ciągłe i pełne, wszystko zrobiłaś ze schematem stosowania. Wszystko jak należysmiling smiley Pozdrawiamsmiling smiley

Autor: patsmyrf ()
Data: 15 lip 2014 - 00:14:41

Używałam NuvaRing od chyba 8 lat (trudno zliczyc). W marcu 2014 odstawilam i od tej pory walcze o uregulowanie cyklu. Glownym problemem sa notoryczne plamienia. W kwietniu pojawila sie miesiaczka, ale ok polowy cyklu az do samej miesiaczki byly plamienia - wydawalo mi sie ze moze owulacyjne, ale cos dlugo trwalo. W kolejnym cyklu w maju bylo lepiej, ale znowu w czerwcu plamilam przez prawie caly miesiac (!) i nie wiem czy ktores z tych bardziej obfitych plamien bylo okresem czy nie. Teraz na pocz. lipca znow najpierw przez ponad 10 dni plamilam i dopiero potem przyszly 2 normalne dni okresu. W/w sytuacja niepokoi mnie bardzo. Co moze byc przyczyna takiego stanu?

Data: 15 lip 2014 - 07:21:40

Witaj,
A jakie miałaś cykle przed stosowaniem pierścienia? Czy były regularne? Od marca minęło już trochę czasu, ale organizm potrzebuje nawet 6 miesięcy żeby powrócić do równowagi hormonalnej. Powinnaś wybrać się do ginekologa i powiedzieć o swoich problemach, lekarz powinien zlecić badania hormonalne, bo to zapewne zaburzenia hormonalne są przyczyną Twoich problemów. Pozdrawiam

Autor: majeczka26 ()
Data: 25 lip 2014 - 10:06:33

Stosuję NuvaRing regularnie. Ostatnio zamiast trzech tygodni nosiłam go 4 tygodnie, po czym nie chciałam mieć okresu ze względu na wesele i po tych 4 tygodniach włożyłam od razu nowy. Czy powinnam wyjąć ten nowy krążek po dwóch czy po trzech tygodniach?

Idź do strony: Poprzednia12345678910Następna
Bieżąca strona: 9 z 10

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.