Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Depresja w chorobie nowotworowej – dlaczego tak trudno ją rozpoznać?

Depresja w chorobie nowotworowej – dlaczego tak trudno ją rozpoznać?

Polka i działalność charytatywna – raport z badań

Polka i działalność charytatywna – raport z badań

Dieta w Hashimoto – jak jest, by czuć się dobrze?

Dieta w Hashimoto – jak jest, by czuć się dobrze?

Depresja u dzieci i młodzieży – jak ją rozpoznać?

Depresja u dzieci i młodzieży – jak ją rozpoznać?

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
Idź do strony: Poprzednia12345678910Następna
Bieżąca strona: 8 z 10
Re: Skuteczność antykoncepcyjna NuvaRing
Data: 28 lis 2012 - 19:52:26

Panie Doktorze proszę o udzielenie odpow. na mój post.
Wojowniczka1

Autor: kasia123 ()
Data: 29 lis 2012 - 12:33:55

Hej,

Jeżeli stosujesz krążek, to nie masz dni płodnych. Możesz współżyc nawet w dniu 7 dniowej przerwy, jesteś wtedy również zabezpieczona.

Data: 06 gru 2012 - 14:59:46

ODP dla wojowniczka1:

Jest Pani zabezpieczona antykoncepcyjnie od 3 dnia stosowania krążka. Nie wymaga Pani dodatkowej formy zabezpieczenia. Na dzień 23 listopada była Pani chroniona przed niepożądaną ciążą zgodnie ze standardem metody ( 1 ciąża na 100 lat codziennego współżycia). Krążek hamuje owulację. Nie ma Pani dni płodnych, a więc ich wyliczenie nie jest możliwe. Pozdrawiam.

Autor: daiana91 ()
Data: 07 gru 2012 - 22:08:54

Witam,

przez 3 lata stosowałam tabletki antykoncepcyjne. Po tym czasie rozstałam się z partnerem, więc uznałam, że dobrze byłoby zrobić przerwę w ich stosowaniu. Pierwszy okres po przerwaniu łykania tabletek dostałam regularnie, w następnym miesiącu zeszłam się z partnerem z powrotem, zdecydowałam się na NuvaRing. Jednak okres spóźnia się już ponad tydzień, myślę, ze jest to spowodowane przestaniem zażywania tabletek, organizm musi się wyregulować. Jednak moje pytanie jest takie: czy możliwe jest zaaplikowanie krazka przed okresem? Jak wygląda wtedy jego skuteczność, czy jest w ogóle rozsądne? Nie mam pojęcia kiedy pojawi sie okres, a stosowanie prezerwatyw jak wiadomo jest uciążliwe i dość kosztowne. Proszę o wskazówki.
Pozdrawiam

Autor: renszym ()
Data: 13 gru 2012 - 13:44:16

Witam

Od tygodnia stojuję NuvaRing. Ale dermatolog przepisał mi antybiotyk na miesiąc czasu o nazwie Unidox Solutab, którego substancją czynną jest doksycylina.

W ulotce antybiotyku pisze, że stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych razem z antybiotykiem może powodowac zmniejszenie stężenia estriolu we krwi i osłabić skutecznośc środków antykoncepcyjnych.

Natomiast w ulotce NovaRing pisze, ze niektóre leki mogą upośledzić działanie pierścienia-w tym są wymienienione antybiotyki, ale w nawiasie jest zaznaczone- za wyjątkiem amoksycyliny i doksycyliny, które nie wpływają na uwalnianie hormonów z pierścienia.

No i tu mam pytanie- czy mogę czuć się bezpiecznie podczas sexu zabezpieczając się NovaRing i zażywając jednocześnie antybiotyk Unidox Solutab? Czy muszę się dodatkowo zabezpieczać?

Pozdrawiam

Autor: agnieszkag ()
Data: 13 gru 2012 - 14:40:44

W ulotce antybiotyku pisze, że osłabia działanie doustnych środków antykoncepcyjnych, a NuvaRing nie jest doustnym środkiem antykoncepcyjnym, działa bezpośrednio w pochwie, pomijając ukłd pokarmowy. Skoro producent NuvaRing w ulotce zaznaczył, że doksycyklina nie osłabia działaniu pierścienia to spokojnie możesz uprawiać seks bez dodakowych zabezpieczeń. Pozdrawiamsmiling smiley

Autor: martin ()
Data: 18 gru 2012 - 20:01:21

Witam,

Mam pewien problem z Nuvaring, mianowicie co go założę to po kilku godzinach wysuwa mi się do przedsionka pochwowego, jest to notoryczne, a ja nie mam mozliwości co chwilę tego sprawdzac. I tutaj zaczyna się moje pytanie: czy jak jest w przedsionku pochwowym to nadaj jestem zabezpieczona czy to jest liczone jak wypadnięcie krążka? jak zdarzyło mi się to w poprzednim miesiącu dzień przed planowym wyjęciem krążka to pojawiło mi się od razu plamienie tak jakby krążka już w pochwie nie było. Proszę o odpowiedź na moje pytanie

Pozdrawiam

Data: 19 gru 2012 - 07:43:26

Witaj,
Może po prostu za płytko wkladasz krażek, spróbuj go wlozyć glębiej. Jeśli NuvaRing znajduje się w pochwie to działanie antykoncepcyjne jest zachowane. Pozdrawiamsmiling smiley

Autor: martin ()
Data: 19 gru 2012 - 13:18:32

Już próbowałam głębiej i niestety sytuacja się powtarza, tylko troszkę dłużej trwa jego przemieszczenie się. Czy oby na pewno nawet jak jest w przedsionku to i tak krążek działa, bo jednak mam straszne obawy?

Data: 20 gru 2012 - 10:02:36

Działa, dopóki jest umieszczony w pochwie. Pozdrawiamsmiling smiley

Autor: lacrym0sa ()
Data: 22 gru 2012 - 13:23:03

czy stosowanie kropli do uszu dicortineff, w których znajduję się antybiotyk, wpływa na skuteczność Nuvaring? Proszę o szybką odpowiedź!

Data: 02 sty 2013 - 08:32:59

Nie, nie wpływa. Nuva Ring działa bezpośrednio w pochwie, a krople bezpośrednio w uchu.

Data: 25 lut 2013 - 19:41:45

Witam,
9 lutego zaczęłam stosowac krążek NR i krążek jest moją pierwszą w życiu metodą antykoncepcyjną, nigdy wczesniej nie stosowalam zadnych lekow hormonalnych. Dzis już minęły ponad 2 tygodnie od założenia krążka i niepokoi mnie jeden fakt. mam ciągłe plamienia i w zasadzie na początku nie przejmowałam się tym, bo dużo czytałam na ten temat własnie na forum. ale te plamienia są dość dziwne bo raz mają kolor brązowy, raz brązowo krwisty a dziś np. są zupełnie krwawe, myslalam ze to juz miesiączka lecz termin na to nie wskazuje. Dodatkowo mam lekkie bóle podbrzusza i przez tydzien mialam zapalenie. Czy to jest normalne ? mysle ze moj organizm musi sie przyzwyczaic bo jednak krążek jest ciałem obcym, ale z drugiej strony strasznie mnie to niepokoi. nie mam doświadczenia z hormonami więc proszę o pomoc.

Data: 26 lut 2013 - 08:01:09

Witaj,
To dopiero pierwszy miesiąc, Twój organizm musi się przyzwyczaić do dodatkowej daki hormonów, którą uwalnie NR. To normalne na początku stosowania hormonalnych metod antykoncepcji. Pozdrawiamsmiling smiley

Data: 26 lut 2013 - 09:08:00

Dziękuję za odpowiedź smiling smiley ale skoro krwawię ciągle, to miesiączka nastąpi normalnie ? bo rozumiem, że w takim przypadku, nowy krążek mam zaaplikować tak jak powinnam ?

Data: 26 lut 2013 - 09:38:32

Tak, załóż nowy krażek zgodnie z instrukcją, niezaleznie od tego czy krwawienie wystąpi czy tez nie. Po ok 2-3 miesiąach sytuacja powinna sie ustabilizować, myślę, że juz po założeniu drugiego krażka będzie zdecydowanie lepiejsmiling smiley ja jak zaczynałam antykoncepcje hormonalna tez przez pierwszy miesiąc miałam plamienia, a teraz to juz wszystko jak w zegarkusmiling smiley Pozdrawiam

Data: 26 lut 2013 - 16:54:17

Okej, dziekuje bardzo za informacje winking smiley
Pozdrawiam ! winking smiley

Data: 10 mar 2013 - 19:28:48

Witam!
Mam pytanie do Pana Doktora.
Włożyłam drugi krążek Ring,w pierwszym miesiącu byłam okropnie nerwowa,miałam ciągłe uczucie wilgoci,i wielką ochotę na sex..
Teraz przy 2 gim, mam suchość..nie mam ochoty na sex i mam bóle w podbrzuszu jak by mnie rozrywało...z racji tego że w trakcie stosunku krążek mi troszkę przeszkadzał.. zwłaszcza przy mocniejszych figlach...to na chwileczkę go wyciągałam a po stosunku szybko myłam pod zimną wodą i aplikowałam ponownie.Teraz jak się kocham z moim facetem to musimy to robic delikatnie bo kazde mocniejsze ruchy sprawiają mi ból takie uczucie większej kolki ...a po stosunku mam uczucie pieczenia i jak wkładam ponownie ring to przez chwil e mnie piecze...Ale martwi mnie ten ból i suchość i brak ochoty nasex....Czy to normalne przy 2 gim krążku?.. i czy przy kolejnym to minie? Czy powinnam isc do lekarza?..Nie chcę tez leciec do lekarza z byle czym zwłaszcza że mam dość drogiego doktora smiling smiley Czy inne dziewczyny też miały podobne dolegliwości?

A może jest ryzyko że jestem w ciąży?...Chociaż mój facet nigdy nie konczy we mnie....te bolesne dolegliwosci trochę mnie martwią i juz sama nie wiem co mam myśleć...i czy powinnam sobie zawracac tym głowę czy przeczekać i zobaczyć co bedzie przy kolejnym?

Data: 11 mar 2013 - 18:43:01

Witam,

Mam pytanie do Pana Doktora.
Używam krążka nuvaring od półtora roku, stosowałam go wg instrukcji dotychczas jednak ostatnio po wykonaniu badań okazało się, że mam coś w wątrobie i musiałam przestać (po wizycie okazało się, że nie ma przeciwwskazań). 2 lutego założyłam krążek, niestety po dwóch tygodniach, czyli 17 lutego go wyjęłam, w ciągu 7 dni nastapiło krwawnienie i odpowiedź lekarza o tym, że mogę stosować krążek. Założyłam krążek 24 lutego a 5 dni później odbyłam stosunek. Moje pytanie brzmi czy byłam zabezpieczona? Nie używaliśmy dodatkowej metody antykoncepcyjnej.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Data: 12 mar 2013 - 11:54:53

Dzień Dobry,

Proszę o odpowiedź. Czekam z niecierpliwością ogromną.

Pozdrawiam.

Data: 12 mar 2013 - 12:11:58

Witaj,
Tak, jesteś zabezpieczona, przyspieszyłaś krwawienie o 7 dni, ale po 7 dniowej przerwie zastosowałaś kolejny krążek, więc ciągłośc antykoncepcji została zachowana. Hormony z krążka sa uwalniane pezpośrednio do pochwy, ta metoda omija układ pokarmowy więc nie wpływa negatywnie na wątrobę. Pozdrawiam

Data: 13 mar 2013 - 12:26:21

ODP dla KruszynkaXX:

Nie . O ile osłabienie libido jest typowe dla każdej opcji złożonej antykoncepcji hormonalnej, w tym Nuva Ringu, o tyle pieczenie, świąd, suchość to raczej objawy nietypowe dla tej fory regulacji poczęć (za wyjątkiem uczulenia). Sugeruję kontakt z lekarzem. Być może przyczyną Pani problemów jest infekcja lub otarcie mechaniczne związane z immisją prącia, gdzie śluzówki pochwy/przedsionka są drażnione przez wydzielinę pochwową i dają dyskomfort. Szansa na ciążę jest zbliżona do zera.

Data: 13 mar 2013 - 12:29:53

ODP dla Zakłopotana:

Biorąc pod uwagę historię stosowania i nie stosowania Nuva Ringu jakakolwiek obiektywna odpowiedź bez oceny USG aparatu pęcherzykowego jajnika i wysokości endometrium nie jest możliwa. Jednak z dużą dozą prawdopodobieństwa była Pani zabezpieczona (Nuva Ring hamuje owulację już po 3 dniach stosowania nawet u kobiet w 9 dniu cyklu). Pozdrawiam.

Data: 25 mar 2013 - 21:55:40

Witam. mam pewien problem. otóż krążek powinnam usunąć w sobotę, ale zapomniałam i zrobiłam to dopiero dzisiaj-poniedziałek. Kiedy powinnam założyć nowy krązek? Czy skuteczność krążka zostanie zachowana?

Data: 26 mar 2013 - 10:37:12

Witaj,
Załóz nowy krażek tak jak zwykle, ciągłośc antykoncepcji zostanie zachowana. Pozdrawiam

Data: 26 mar 2013 - 10:51:58

Czyli mimo, że usunęłam krążek 2 dni póżniej to powinnam założyć nowy w ten sam dzień i o tej samej porze co zwykle? Dziękuje za odpowiedź !

Data: 26 mar 2013 - 11:01:35

tak dokładniesmiling smiley zostaje ten sam dzień co zwykle. Pozdrawiamsmiling smiley

Autor: Marzencia ()
Data: 17 kwi 2013 - 19:33:14

Witam,
Stosuję nuva ring już 2 rok. Jestem bardzo zadowolona z pierścienia. Mam pytanie, mianowicie chcę zatrzymać okres. Tylko problem w tym, że robiłam to 12 marca (wyjęłam i zaraz założyłam nowy pierścień)... Po 3 tygodniach miałam normalna przerwę i krwawienie. Teraz potrzebuję z ważnych powodów zatrzymać okres. Termin wyjęcia pierścienia przypada na 30 kwietnia. Czy są jakieś przeciwwskazania? Jakieś możliwe skutki uboczne?? Czy mogę ponownie nie robić 7-dniowej przerwy?? Proszę o odpowiedź.

Data: 19 kwi 2013 - 07:46:53

Witaj,
Możesz nie robić 7 dniowej przerwy i od razu założyć nowy pierścień, nie ma przeciwwskazań. POzdrawiamsmiling smiley

Autor: Dak0ta ()
Data: 25 kwi 2013 - 19:05:03

Kilka razy prosiłam o poradę i nigdy się nie zawiodłam. Mam nadzieję, że i tym razem poświęci mi Pan Doktor chwilę uwagi. Mam zamiar zacząć stosować napar z kozieradki w formie wcierki na włosy. Czy ten specyfik nei upośledza działanai NuvaRingu? Z góry dziękuję.

Idź do strony: Poprzednia12345678910Następna
Bieżąca strona: 8 z 10

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.