Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Polka i czas wolny – czy znajdujemy czas na hobby?

Polka i czas wolny – czy znajdujemy czas na hobby?

Aktywność fizyczna w depresji – czy rzeczywiście jest pomocna?

Aktywność fizyczna w depresji – czy rzeczywiście jest pomocna?

Stretching – czym jest i dlaczego warto włączyć go do codzienności?

Stretching – czym jest i dlaczego warto włączyć go do codzienności?

Nici liftingujące – dlaczego zdobyły serca Polek?

Nici liftingujące – dlaczego zdobyły serca Polek?

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
Idź do strony: Poprzednia12345678910Następna
Bieżąca strona: 3 z 10
Re: Skuteczność antykoncepcyjna NuvaRing
Autor: taka_ja ()
Data: 05 lip 2011 - 17:32:21

Witam serdecznie. Mam pytanie bardziej szczegółowe, z tego co widze dostanie sie wody do pochwy podczas stosowania nuvaring nie ma wplywy na skutecznosc, a co jesli w wodzie jest mydlo albo srodki zapachowe, szampon? wiadomo ze przy kapieli woda nie jest calkiem czysta. Z góry dziekuje za odpowiedz.

Autor: agnieszkag ()
Data: 06 lip 2011 - 07:20:26

Witaj,
Woda z mydłem lub innym płynem myjącym (żel pod prysznic, szampon) nie ma wpływu na skutecznośc antykoncepcyjną. Zreszta nie robiąc irygacji trudno, aby woda dostała sie do pochwy, myjemy przecież tylko zewnętrzne narządy płciowe. Nie należy wykonywac irygacji, bo w ten sposób pozbywamy sie naszej naturalnej mikroflory pochwy (bakterii kwasu mlekowego), która chroni nas przed rozwojem infekcji - bakterie Lactobacillus m in obniżaja pH, a kwaśne pH to środowisko niekorzystne dla rozwoju bakteri i grzybów. Dla odbudowania i utrzymania prawidłowej mikrofory układu moczowo-płciowego należy stosować probiotyki ginekologiczne, np. doustny LaciBios femina. Pozdrawiamsmiling smiley

Autor: lolla ()
Data: 06 lip 2011 - 20:23:55

Witam,
mam pytanie. W związku z tym że mam dość nieregularne cykle ( czasem różnic wynosi 4-5 dni) założyłąm Nuvaring kiedy tylko zaczęło mi się spodziewane plamienie. Myślałam że to okres więc założyłam Nuvaring. Jednak po kilku godzinach zorientowałąm się że to zwykłe plamienie ( wcześniej ich nie miałam) więc wyjęłam krążek, opłukałam w zimnej wodzie i umieściłam spowrotm w opakowaniu. Pierścień znajdował się w pochwie 11 godzin. po 4,5 dnia rzeczywiście pojawił się okres i wtedy znowu zaaplikowałam ten sam krążek. Czy skuteczność antykoncepcyjna krążka została zmniejszona?
Z góry dziękuję z a odpowiedź.
Pozdrawiam

Autor: kasia123 ()
Data: 07 lip 2011 - 07:25:47

Hej,

Myślę, że teraz skuteczność jest zmniejszona. Musisz się dodatkowo zabezpieczać np. prezerwatywą.

Data: 07 lip 2011 - 12:40:30

Ale podobno Nuvaring wydziela hormony nawet do 35 dni. Czy w poszczególnych dniach cyklu ydziela różne dawki hormonów? czy to żę przebywał w opakowaniu zmniejszyło ego skuteczność?

Data: 07 lip 2011 - 15:13:04

Dziekuję bardzo za odpowiedzsmiling smiley Pozdrawiam cieplo.

Data: 08 lip 2011 - 02:15:01

Mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie, stosuję krązek już trzeci tydzień, plamienia nie ustały do tej pory, przez kilka dni w drugim tyg mialam silne bóle głowy, teraz minęly natomiast bardzo bolą mnie jajniki zwlaszcza prawy i podbrzusze, martwi mnie czy te bóle jajników sa normnalne?

Data: 08 lip 2011 - 13:00:06

Hej,

Bóle głowy moga być spowodowane stosowaniem hormonów. Jeżeli objawy nie ustąpią, to będziesz musiała zastanowić się nad inną formą antykoncepcji.

Data: 09 lip 2011 - 09:49:51

Czy mogę liczyć na wytłumaczenie mojej kwestii proszę bardzo Pana Doktora o pomoc i radę.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Data: 11 lip 2011 - 07:46:52

lolla,

To, że przebywał w opakowaniu nie zmniejszyło jego skuteczności. Ale twój organizm równiez wydziela hormony i jeżeli wyjęłaś krążek w nieodpowiednim czasie, to organizm powraca do "pracy na swoich hormonach".

Data: 11 lip 2011 - 08:36:25

ODP dla mariola2:

Nie, ponieważ lek NuvaRing omija przewód pokarmowy i jego wchłanianie nie jest zaburzone przez stosowanie leku obniżającego cholesterol. Pozdrawiam

Data: 11 lip 2011 - 09:03:58

Kasiu123, spróbuję to wyjaśnić inaczejsmiling smiley
włożyłam go w nieodpowiednim czasie, czyli 4 dni przed okresem, na ok 11 godzin i wyjęłam. NIe stosowałam wcześniej antykoncepcji. Ale kiedy zaczął mi się okres włożyłam go już prawidłowo wtedy kiedy miał być włożony, w pierwszym dniu cyklu, i nie wyciągałam. problem polega na tym że kilka dni przed cyklem znajdował się przez kilka godzin w pochwie.
Z góry dzięki za odpowiedź
Pozdrawiam

Data: 11 lip 2011 - 09:17:47

lolla, rozumiem. Jeżeli włożyłabyś krązek pierwszego dnia krwawienia i nie wyciągała go, to wszystko było by ok. Ale napisałaś, ze rozpoczęło się u ciebie plamienie, włożyłaś krązek, a potem wyciągnełas, bo jednak pomyliłas się myśląc, ze to miesiaczka. W takim wypadku powinnaś zabezpieczyć się dodatkowo. To plamienie można potraktować za początek miesiączki. Jeżeli włożyłaś wtedy krążek krwawienie mogło ustać. Zresztą rób jak chcesz, ja Ci tylko dobrze radzęsmiling smiley

Data: 12 lip 2011 - 10:24:16

do Kasia123

Ach już rozumiem. Jak długo w takim razie miałąbym się dodatkowo zabezpieczać?

Dziękuję Ci za odpowiedź
pozdrawiam

Data: 12 lip 2011 - 10:51:06

Powinnaś się zabezpieczyć dodatkowo przez 7 dni.

Data: 15 lip 2011 - 07:49:41

Witam serdecznie,

Niebawem zacznę stosować NuvaRing. Nigdy wcześniej nie zabezpieczyłam się hormonalnie - nigdy nie brałam tabletek antykoncepcyjnych, plastrów ani krążków. Niekiedy obijały mi się o uszy opinie, że stosowanie takich metod antykoncepcyjnych może przyczynić się do wzrostu wagi ciała. Czy to prawda ?
Czy któraś z Was Dziewczyny przytyłam po włożeniu Novaring ?

Data: 15 lip 2011 - 08:39:10

Hej,

To nie jest tak, że po właożeniu krążka od razu tyjesz. Ale moze by tak, że będziesz odczywała zwiększony apetyt, wtedy trzeba uważać co się je. Może być również tak, że apetyt Ci sie zmniejszy i schudniesz. nie ma na to reguły. Wiec muisz chyba sama się pzrekonac.

Data: 15 lip 2011 - 13:16:08

OK, dzięki.
Ale czy któraś z Was dziewczyn stosujących Novaring zauważyło zwiększony apetyt ?

Autor: beacior2 ()
Data: 20 lip 2011 - 11:38:18

Witam. A ja mam pytanie dotyczące miesiączki.

Założyłam krążek nuvaring 2 dnia od momentu pojawienia się miesiączki i tak przez cały czas występowało u mnie krwawienie. Wyjęłam krążek (po 3 tygodniach) 4 dni temu i nada pojawia sie już nieznaczne plamienie. Jestem trochę zaniepokojona. Wydaje mi się, że powinna pojawić się właściwa miesiączka... czy nie?
Proszę o odpowiedz.

Data: 20 lip 2011 - 11:44:26

Witaj,
Nie rozumiem - czy przez 3 tygodnie miałaś krwawienie?
Po założeniu krazka krwawienie po kilku dniach powinno ustać (tak jak kończy się zwykle miesiaczka), a kolejne krwawienie pojawia sie w ciągu 7 dniowej przerwy bez krażka - zwykle na 3-4 dzień przerwy. Osmego dnia zakładasz nowy krażek, niezaleznie czy krwawienie sie zakończyło czy tez nie. Pozdrawiamsmiling smiley

Autor: beacior2 ()
Data: 20 lip 2011 - 21:59:53

Cały czas miałam krwawienie- krwawie od 24.06. do teraz, po wyjęciu krążka krwawienie jakby zanika... Moja doktor powiedziała, że przy pierwszym razie mogę krwawić a z drugim krążkiem powinno być już ok.ale teraz to już nie wiem, czy powinnam jeszcze krwawić czy nie. Dziś 4 dzień po wyjęciu krążka i b. delikatne plamienie (przez 3 tyg dość dużo tej krwi było - do momentu wjęcia krążka).
Pierwszy raz zdarza mi się taka sytuacja. `kiedyś stosowałam nuvaring i nie miałam żadnych problemów. po około rocznej przerwie postanowiłam wrócić do tej metody.

Data: 21 lip 2011 - 07:12:18

Witaj,
Skoro Twoja pani doktor uprzedziła Cie, że tak może się dziać to nie ma powodu do niepokoju. Załóz nowy krażek po 7 dniach przerwy, faktycznie przy drugim opakowaniu juz powinno byc lepiej. Pozdrawiamsmiling smiley

Data: 28 lip 2011 - 08:31:47

ODP dla lolla:

Nie - o ile nie był poddany działaniu wysokiej temperatury. Pozdrawiam

Autor: Dak0ta ()
Data: 02 sie 2011 - 20:37:24

Witam serdecznie!
Stosuję NuvaRing od mniej więcej 2 lat. Zawsze wg zaleceń lekarza. Obecnie przebywam na drugim końcu Polski i nie mogę skorzystać z rady swojego ginekologa dlatego bardzo proszę o szybką pomoc. Mianowicie po raz pierwszy chciałabym przesunąć okres. Dokładnie przestudiowałam ulotkę jednak nadal mam pewne wątpliwości. Jutro planowo powinnam wyjąć krążek po 3 tygodniach stosowania. Chcę założyć nowy NV bez 7 dniowej przerwy. Czy w takim razie po kolejnych 3 tygodniach stosowania nowego krążka powinnam zrobić standardową tygodniową przerwę i później założyć kolejny krążek i dalej stosować zasadę 3 tygodnie noszenia + tydzień przerwy? Czy mimo braku przerwy skuteczność antykoncepcji jest zachowana? Jakie mogą być skutki uboczne oprócz plamienia?

Data: 03 sie 2011 - 08:19:45

Hej,

Pomimo braku pzrerwy skuteczność jest zachowana. Możesz zrobić tak jak piszesz, czyli po kolejnych 3 tygodniach zrobić normalną przerwę. A efektem ubocznym moga być właśnie plamienia lub krwawienia lub brak krwawienia w 7 dniowej przerwie.

Autor: Alice ()
Data: 03 sie 2011 - 08:43:04

Panie doktorze,
Jestem w trakcie przerwy po wyjęciu 3 krążka, jutro mam założyć czwarty.
Mój niepokój budzi jednak wyschnięta śluzówka w nosie i żylak odbytniczy który uaktywniał mi sie podczas pierwszej i drugiej ciąży. Krwawienie z odstawienia wystąpiło normalnie. Czy gdybym była w ciąży to krwawienie również by wystąpiło, czy raczej wtedy nie ma już krwawienia?
Bardzo proszę o odpowiedź.

Data: 03 sie 2011 - 11:33:32

Witaj,
Zazwyczaj Krwawienia wówczas w trakcie przerwy z odstawienia nie ma. Możesz dla pewności zrobic test ciażowy przed wlożeniem nowego krążka. Pozdrawiamsmiling smiley

Data: 07 sie 2011 - 20:54:50

Witam ponowniesmiling smiley
Jestem juz po drugim krązku, o ile przed wyjeciem pierwszego mialam wszystkie oznaki zblizajacego sie okresu tak przed wyjeciem drugiego wogole, poza tym okres nie pojawil sie jak narazie, choc minelo juz kilka dni od jego wyjecia. Jestem tym lekko zaniepokojona. Czy fakt iz mialam infekcje grzybiczna i stosowalam globulki dopochwowe mogl na to wplynac?
pozdrawiam serdeczniesmiling smiley

Data: 08 sie 2011 - 08:35:07

Witaj,
Tak, globulki p/grzybicze mogły wpłynąc na przesunięcie krwawienia. Jeśli krwawienie się nie pojawi to standardowo zrób test ciązowy przed założeniem krążka z nowego opakowania. POzdrawiamsmiling smiley

Autor: lilas ()
Data: 05 wrz 2011 - 22:07:54

witajcie.. prosze o szybka odpowiedz.. stosuje NuvaRing pierwszy raz od 2 tyg.. dla pewnosci przez pierwszy krazek postanowilismy stosowac prezerwatywe i ona pekla czy mam byc zaniepokojona ze zajde w ciaze? co mam robic? prosze o odp

Idź do strony: Poprzednia12345678910Następna
Bieżąca strona: 3 z 10

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.