Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Depresja w chorobie nowotworowej – dlaczego tak trudno ją rozpoznać?

Depresja w chorobie nowotworowej – dlaczego tak trudno ją rozpoznać?

Polka i działalność charytatywna – raport z badań

Polka i działalność charytatywna – raport z badań

Dieta w Hashimoto – jak jest, by czuć się dobrze?

Dieta w Hashimoto – jak jest, by czuć się dobrze?

Depresja u dzieci i młodzieży – jak ją rozpoznać?

Depresja u dzieci i młodzieży – jak ją rozpoznać?

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
Idź do strony: Poprzednia12345678910
Bieżąca strona: 10 z 10
Re: Skuteczność antykoncepcyjna NuvaRing
Autor: agnieszkag ()
Data: 28 lip 2014 - 08:32:17

Witaj,
Postępuj zgodnie ze schematem, wyjmij krążek po 3 tygodniach jak zwykle. Pozdrawiamsmiling smiley

Autor: pinkfrog ()
Data: 31 lip 2014 - 14:41:19

Witam

Autor: pinkfrog ()
Data: 31 lip 2014 - 14:50:06

.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2014-08-02 20:06 przez pinkfrog.

Data: 02 sie 2014 - 20:09:25

Witam, stosuje krążek od około pół roku i jestem bardzo zadowolona smiling smiley zawsze z chłopakiem stosowalismy też stosunek przerywany czyli wytrysk nie następował we mnie, dzis jednak trochę spermy tej z wytrysku dostalo się tam gdzie byśmy nie chcieli. Chcialam zapytać czy używając nuva ring możemy kochać się normalnie i nie martwic o ciążę czy trzeba stosować dla bezpieczeństwa stosunek przerywany? Dziekuje i pozdrawiam

Autor: agnieszkag ()
Data: 04 sie 2014 - 07:51:23

Witaj,
Stosując krążek jesteś w pełni zabezpieczona, nie musisz stosować dodatkowej antykoncepcji. Hormonalne metody antykoncepcji (a krążek do nich należy) są jedną z najskuteczniejszych metod zapobiegania ciąży. Stosuj krążek wg instrukcji a będziesz zabezpieczona niemal na 100% (niestety 100% gwarancji nie daje żaden producent środka antykoncepcyjnego). Pozdrawiam

Autor: tusinka30 ()
Data: 27 pa 2014 - 11:52:30

.

Zmieniany 3 raz/y. Ostatnio 2014-11-30 21:36 przez tusinka30.

Autor: tusinka30 ()
Data: 30 lis 2014 - 21:36:20

Witam.
Kiedy mówimy o pierwszym dniu cyklu??
W momencie delikatnego plamienia nie wymagajacego uzycia wkładki czy od krwawienia?
Pytam, gdyż w poniedziałek rano podczas wizyty w toalecie zauważyłam plamienie, myśląc, że zacznie się miesiączka postanowiłam, że Nuvaring założe wieczorem, gdyż tak po prostu mi wygodniej. Niestety w południe plamienie ustało, nie było go ani wieczorem, ani nocą, Więc nie założyłam Nuvaring w poniedziałek.
We wtorek rano zaczęłam normalnie krwawić i pierwszy krążek zastosowałam ok 19.00 właśnie we wtorek.
Jaka jest pewność i skuteczność??? Współzyłam w piątek i sobotę, a teraz mi się myśląca włączyla.
Bardzo proszę o odpowiedż.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2014-12-01 00:25 przez tusinka30.

NuvaRing po poronieniu
Data: 12 sie 2016 - 00:13:30

Witam.
Jeśli założyłam krążek Nuvaring 2 tygodnie po zabiegu łyżeczkowania to będzie on spełniał swoją funkcję? Mój ginekolog mówił że wystarczy odczekać 7 dni ale czytałam na forach inne porady i jestem zdezorientowana. Dodam, że dopiero zaczynam stosować antykoncepcja hormonalną
Jak powinnam postępować przy kolejnym krążku ? Założyć po 7 dniach przerwy czy w pierwszym dniu okresu?
Bardzo proszę o pomoc
Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie

Autor: joannajo ()
Data: 08 sty 2017 - 11:55:35

Witam,

Chciałabym się dowiedzieć czy skuteczność NuvaRing została przeze mnie zmniejszona. Swój pierwszy krążek zaaplikowałam poprawnie wraz z pierwszym dniem okresu, ale cały miesiąc miałam brunatne plamienia, przez co praktycznie codziennie przez okres 1,5 tygodnia wyjmowałam krążek na około 10s, przemywałam zimną wodą i aplikowałam ponownie (czy hormony wydobywające się z krążka nie zostały przeze mnie wypłukiwane?). Czy w takim razie w przerwie tygodniowej byłam zabezpieczona i czy wraz z aplikacją drugiego krążka (zaaplikowanego mniej więcej w tym samym czasie co pierwszy, różnica może wynosić +-2h) przez pierwszy tydzień powinnam się dodatkowo zabezpieczać?

I jeszcze jedno pytanie: Czy Multi-Gyn actigel wpływa negatywnie na działanie krążka?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2017-01-08 11:58 przez joannajo.

Autor: kasia123 ()
Data: 09 sty 2017 - 09:37:04

Hej,
Nie, jeżeli to był tak krótki czas, to działąnie antykoncepcyjne nadal było zachowane.

Data: 19 sty 2017 - 19:35:07

Witam,

W nawiązaniu do mojej poprzedniej wiadomości, kontaktowałam się z ginekologiem i w 3 tygodniu (pierwszego krążka) wgl. go nie ruszałam oraz w tym tygodniu dodatkowo się zabezpieczałam. W przerwie tygodniowej normalnie dostałam krwawienie.
Mam natomiast pytanie czy jeżeli krążek został wyjęty około 4 godzin wcześniej ale kolejny został zaaplikowany także 4 godziny wcześniej to czy antykoncepcja została zachowana i w takim razie czy w pierwszym tygodniu drugiego krążka powinnam się dodatkowo zabezpieczać? Ginekolog powiedział mi, że antykoncepcja jest zachowana ale wolę chuchać na zimne i zaciągnąć dodatkowej porady i tutaj.

Z góry dziękuję za odpowiedź winking smiley

Data: 22 sty 2017 - 22:08:59

Bardzo proszę o odpowiedź.

Data: 26 sty 2017 - 09:09:29

Tak, dobrze zrobiłąś. W tym wypadku antykoncepcja została zachowana.

Data: 28 sty 2017 - 16:34:02

Dziękuję za odpowiedź smiling smiley

Zmieniany 3 raz/y. Ostatnio 2017-01-29 09:06 przez joannajo.

Autor: ewelina..p ()
Data: 25 mar 2017 - 10:39:06

Witam mam pytanie.
Stosowałam krążki przez dłuższy czas i teraz miałam miesięczną przerwę. Wczoraj zauważyłam plamienie i założyłam nowy krążek. Jednak okazało się że to nie okres ponieważ plamienie było tylko wczoraj i bardzo słabe. Nie wiem czy powinnam wyciągnąć krązek i zaczekać na okres i zalożyć nowy? Czy stoswać ten normalnie przez 3 tygodnie?
Będę bardzo wdzięczna za radę. Pozdrawiam

Autor: ewelina..p ()
Data: 25 mar 2017 - 11:07:27

dodam jeszcze że wczoraj minęło 25 dni od ostatniej miesiączki.

Data: 27 mar 2017 - 08:23:44

Nie wyciągaj krążka. na wszelki wypadek zabezpieczaj się dodatkowo przez 2 tygodnie.

Data: 05 maj 2017 - 02:44:29

Witam,
Bardzo prosze o odpowiedz Pana Doktora.
Moja sytuacja jest następująca: stosuję Nuva Ring już ponad dwa lata. Przy ostatnim zbliżeniu z mężem Nuva Ring wypadł (dodam że zdarzyło mi się to po raz pierwszy od momentu gdy stosuję tą metodę antykoncepcji). Niestety pierwszy chyba raz też nie sprawdziłam czy krążek nadal. Mam w środku. Był to 11 dc a 7 dzień od momentu założenia krążka. Dopiero po 6 godzinach od zbliżenia sprawdziłam siebie a krążka nie było. Długo nie myślałam- włożyłam nowy krążek. Postanowiłam, że nowy krążek zastosuje jak zwykle czyli przez 21 dni. Te 21 dni mija w nadchodzącą niedzielę. Oczywiście od paru dni zachodze w głowę czy aby nie jestem w ciąży......
Licząc od momentu włożenia "wypadnietego " krazka mija dziś 30 dc a 19 dzień od zblizenia. Krwawienia nie mam. Robiłam test 26 dc - wyszedł negatywny, 28 dc robiłam beta Hcg z krwi wyszło <0.1 , dziś czyli 30 dc znowu test domowy, znowu ujemny.
Jestem już strasznie nerwowa bo nie planuje więcej dzieci. Proszę mi pomóc. Czy w takiej sytuacji ,z takimi wynikami ja moge byc w ciąży??
Serdecznie dziękuję za każdą odpowiedź.

Autor: klarissa ()
Data: 10 pa 2017 - 15:39:50

Witam,
ja chciałabym się dowiedzieć czy mała wgniotka w pierścieniu ma jakieś znaczenie? Wpływa na to, że jest mniej skuteczny?

Data: 20 pa 2017 - 08:47:57

Raczej nie.

Autor: kazia88 ()
Data: 30 lis 2017 - 12:52:00

bardzo dobre opinie ma ta forma antykoncepcji, ginekolog mi ją tez proponował, ja jednak w ostateczności wybrałam dla siebie pigułki vines smiling smiley

Data: 06 sie 2018 - 18:28:47

Po 3 tygodniach stosowania pierścienia Adaring (pierwsze opakowanie) i 7-dniowej przerwie (w 6 dobie miał miejsce stosunek z wytryskiem wewnątrz) następny krążek włożyłam z 5-6h opóźnieniem. Jakie jest ryzyko zajścia w ciążę? Czy powinnam zastosować antykoncepcję awaryjną? Proszę o odpowiedź.

Data: 06 sie 2018 - 20:59:53

Dobry wieczór,
po 3 tygodniach stosowania pierścienia Adaring (pierwsze opakowanie) i 7 dniowej przerwie (wystąpił okres, w trakcie przerwy w 6 dobie miał miejsce stosunek z finałem wewnątrz) następny krążek włożyłam z 5-6h opóźnieniem. Jakie jest ryzyko zajścia w ciążę? Czy powinnam zastosować antykoncepcję awaryjną? Proszę o odpowiedź.

Data: 07 sie 2018 - 07:48:28

Nie ma takiej potrzeby. Ale na przyszłość pamiętaj o włożeniu krążka na czassmiling smiley

Autor: Karola_x ()
Data: 25 cze 2019 - 13:54:23

Witam piszę w sprawie wysuwania się krążka Nuvaring, założyłam pierwszy krążek dnia 11.06.2019 i leży on bardzo płytko, do zakładania użyłam aplikatora, w nocy krążek wędruje do wejścia pochwy i budzę się rano i go upycham w ciągu dnia też się przesuwa do wejścia pochwy, ogólnie leży bardzo płytko, próbowałam go zakładać na różne sposoby, żeby był głębiej, ale nadal jest ok 1-2 cm od wejścia pochwy i cały czas wędruje jeszcze bliżej wejścia. Czy jest to normalne? Czy po prostu jest źle założony? Cały czas muszę kontrolować czy nie wysuwa się i trochę już mnie to irytuje, bo trzeba ciągle o tym pamiętać, i pilnować. Czy jeżeli przebudziłam się rano i był tuż przy wejściu i wyczuwałam go palcem to zachowana jest antykoncepcja? Byłam u swojego ginekologa powiedział, że taką mam pochwę, że jest płytko i się przesuwa, ale jakoś nie przekonuje mnie to, czy podobne problemy jak moje się zdarzają? Czy coś może być nie tak? Proszę o odpowiedź i z góry bardzo dziękuję.

Data: 05 lip 2019 - 07:56:01

Może zmień antykoncepcje na inna. To rzeczywiście mało komfortowe ciągle upychać ten krążek. Antykoncepcja jest zachowana, ale po co się meczyć. Może plastry będą lepsze.

Idź do strony: Poprzednia12345678910
Bieżąca strona: 10 z 10

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.