Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Polka i czas wolny – czy znajdujemy czas na hobby?

Polka i czas wolny – czy znajdujemy czas na hobby?

Aktywność fizyczna w depresji – czy rzeczywiście jest pomocna?

Aktywność fizyczna w depresji – czy rzeczywiście jest pomocna?

Stretching – czym jest i dlaczego warto włączyć go do codzienności?

Stretching – czym jest i dlaczego warto włączyć go do codzienności?

Nici liftingujące – dlaczego zdobyły serca Polek?

Nici liftingujące – dlaczego zdobyły serca Polek?

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
Idź do strony: 12345678910Następna
Bieżąca strona: 1 z 10
Skuteczność antykoncepcyjna NuvaRing
Autor: Ainka ()
Data: 21 maj 2009 - 23:39:00

Witam Pana doktora!

W ramach antykoncepcji hormonalnej używam krążka dopochwowego NuvaRing.
Zastanawiam się jaka jest jego skuteczność w zapobieganiu ciąży. Czy używanie NuvaRing zapewnia taką samą skuteczność antykoncepcyjną co dwuskładnikowe pigułki antykoncepcji hormonalnej?
Proszę o udzielenie mi informacji na powyższe pytania.
Z góry bardzo serdecznie dziekuę Panu doktorowi.

Z wyrazami szacunku,

Ainka

Re: Skuteczność antykoncepcyjna NuvaRing
Autor: agnieszkag ()
Data: 22 maj 2009 - 13:50:29

Witaj,
NuwaRing jest równie skuteczny co tabletki antykoncepcyjne. Pozdrawiamwinking smiley

Re: Skuteczność antykoncepcyjna NuvaRing
Autor: Ainka ()
Data: 22 maj 2009 - 20:16:40

Hejka!
Dzięki Ci agnieszkog za informację.

Pozdrawiam,

Ainka

Re: Skuteczność antykoncepcyjna NuvaRing
Data: 01 cze 2009 - 09:16:50

ODP dla Ainka

NuvaRing jest najnowocześniejszą opcją antykoncepcji hormonalnej dostępną od 2008 roku także w naszym kraju. Pierścień dopochwowy jest polecany kobietom w okresie reprodukcyjnym u których ryzyko przypadkowej ciąży jest wysokie. Jest to doskonała metoda kontroli płodności dla kobiet pomiędzy 21 a 35 rokiem życia nie akceptujących metod antykoncepcji innych niż hormonalne, dla których wymóg zdyscyplinowanego przyjmowania DTA jest problematyczny a eksponowanie naklejonego na skórę plastra nie do zaakceptowania (Tabela).
Zalety dopochwowego pierścienia antykoncepcyjnego NuvaRing:
• metoda nieinwazyjna i dyskretna,
• pod całkowitą kontrolą pacjentki (nie wymaga pomocy osób trzecich przy zakładaniu i usuwaniu pierścienia),
• umożliwia czasowe usunięcie insertu (np. przed współżyciem, badaniem ginekologicznym),
• nie wpływa na jakość życia płciowego,
• nie wymaga codziennego podawania leku- pierścień wymienia się jeden raz w miesiącu,
• duża powierzchnia wchłaniania oraz gęsta sieć naczyń krwionośnych umożliwia szybki transfer hormonów płciowych przez śluzówkę pochwy do krążenia systemowego,
• długotrwale uwalnia stałe dawki substancji hormonalnie aktywnych,
• stężenia hormonów sterydowych w surowicy krwi są niskie i stabilne, co odpowiada za korzystny profil krwawień z dróg rodnych,
• wysoka, w porównaniu do drogi doustnej, biodostępność komponenty gestagenowej,
• mniejsza o 50 % systemowa ekspozycja EE2 w porównaniu do DTA,
• omija krążenie jelitowo-wątrobowe (brak efektu pierwszego przejścia),
• wysoka efektywność antykoncepcyjna tak jak w przypadku DTA i plastrów skórnych,
• efekt antykoncepcyjny występuje już po 3 dniach od zastosowania VCR i może być zachowany nawet do 35 dni od umieszczenia systemu w pochwie,
• szybki powrót do funkcji rozrodczej jajnika po odstawieniu pierścienia,
• mniejsze ryzyko wystąpienia poważnych działań niepożądanych.

VCR nie jest optymalnym wyborem u kobiet z zaburzeniami statyki narządu płciowego, prowadzących ryzykowne zachowania seksualne lub bardzo źle tolerujących antykoncepcję doustną.
Najważniejsze problemy związane z dopochwową antykoncepcją hormonalną:
•Nie chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową,
•Nie jest polecana kobietom z zaburzeniami statyki narządu płciowego znacznego stopnia,
•Dyskomfort związany z obecnością systemu hormonalnego w pochwie,
•Wysuwanie insertu,
•Problemy związane ze współżyciem,
•Usunięcie pierścienia z pochwy na okres dłuższy niż 3 godziny w ciągu pierwszych 3 tygodni stosowania wymaga rozważenia dodatkowej ochrony antykoncepcyjnej (np. prezerwatywy).

NuvaRing jest przeźroczystym, elastycznym, miękkim i odpornym na uszkodzenia mechaniczne pierścieniem uwalniającym 15 µg etynyloestradiolu (EE2) oraz 120 µg etonogestrelu (ETN) przez okres 21-35 dni. Uwalnianie substancji hormonalnie aktywnych ma miejsce z chwilą ogrzania pierścienia do temperatury ciała ludzkiego. EE2 i ETN przenikają przez ścianę pochwy do krążenia systemowego na drodze prostej dyfuzji. Stężenie ETN wystarczające do zahamowania owulacji zostaje osiągnięte już po 24 godzinach od założenia NuvaRing. Koncentracja ETN osiąga stałą wartość w surowicy krwi po około 7 dniach od założenia pierścienia. Maksymalne stężenie EE2 odnotowane w surowicy krwi jest pięciokrotnie niższe w porównaniu do kobiet stosujących DTA i stanowi tylko 35% wartości odnotowanej dla plastrów antykoncepcyjnych. Stężenia ETN i EE2 u kobiet stosujących NuvaRing wynoszą odpowiednio 60 % i 40% wartości obserwowanych u kobiet stosujących DTA. Ekspozycja na EE2 jest 3.4 krotnie niższa u kobiet z NuvaRing w porównaniu do pacjentek stosujących plastry oraz 2.1 krotnie niższa w porównaniu do przyjmujących DTA.
Mechanizm działania antykoncepcyjnego NuvaRing jest identyczny jak w przypadku DTA oraz plastrów antykoncepcyjnych i polega na:
• zablokowaniu owulacji poprzez supresję osi podwzgórze-przysadkamózgowa-jajnik: działanie pewne,
• zmianach w błonie śluzowej macicy uniemożliwiających implantację blastocysty: działanie prawdopodobne,
• zmianach właściwości fizykochemicznych śluzu szyjkowego: działanie pewne,
• zmianie aktywności perystaltycznej jajowodów: działanie możliwe.

Do całkowitego zablokowania owulacji dochodzi już po 72 godzinach od założenia pierścienia. W przypadku DTA efekt ten występuje zazwyczaj po 7 dniach. NuvaRing efektywnie hamuje uwalnianie komórki jajowej z pęcherzyka który osiągnął średnicę 13mm. Zazwyczaj taką wielkość pęcherzyka obserwuje się w 10-11 dniu cyklu. Po zakończeniu stosowania NuvaRing funkcja owulacyjna jajnika powraca po około 17-19 dniach.

Skuteczność antykoncepcyjna pierścienia dopochwowego jest zbliżona do odnotowanej dla DTA i plastrów antykoncepcyjnych. Współczynnik Pearla dla NuvaRing mieści się w zakresie od 0.25 do 1.75.

NuvaRing zakłada się do pochwy pomiędzy 1 a 5 dniem cyklu i usuwa po 21 dniach od założenia. Jeżeli NuvaRing umieszcza się w pochwie pomiędzy 2 a 5 dniem pierwszego cyklu stosowania rekomenduje się dodatkową metodę zabezpieczenia antykoncepcyjnego na okres tygodnia. Po 7 dniowym okresie przerwy następny pierścień antykoncepcyjny zakłada się ponownie na kolejne 3 tygodnie. Krwawienie z odstawienia występuje zazwyczaj po 3-4 dniach od usunięcia pierścienia z pochwy. NuvaRing można bezpiecznie wyjąć z pochwy bez zniesienia zabezpieczenia antykoncepcyjnego o ile czas ten nie przekracza 3 godzin (stosunek płciowy, badanie ginekologiczne, przypadkowa ekspulsja). Pierścień można założyć w dowolnym dniu cyklu (schemat „quick-start”) pamiętając o wymogu dodatkowego zabezpieczenia antykoncepcyjnego (prezerwatywa) na okres 7-14 dni. Opisano kilka innych schematów umożliwiających indywidualizację stosowania VCR w zależności od życzenia pacjentki . Kontrola cyklu u pacjentek stosujących NuvaRing w schemacie 28 dniowym jest dobra. U 98.5% kobiet krwawienie z odstawienia występuje po 3 dniach od usunięcia pierścienia. Średnia długość krwawienia nie przekracza 4-5 dni. Krwawienia przełomowe występują rzadko i dotyczą tylko 5.5% kobiet. Najczęściej mają charakter plamienia i nie wymagają użycia więcej niż 2 wkładek higienicznych na dobę. Częstość występowania krwawień przełomowych u kobiet stosujących CVR jest kilkakrotnie niższa w porównaniu do pacjentek, które wybrały DTA jako metodę antykoncepcji hormonalnej.
NuvaRing może zostać umieszczony w pochwie w ciągu pierwszych 7 dni po poronieniu, naturalnym lub jatrogennym, do którego doszło w I lub II trymestrze ciąży. Po porodzie, u matek nie karmiących piersią, system NuvaRing można założyć nie wcześniej niż przed upływem 21-28 dni. U matek karmiących zaleca się użycie pierścienia dopiero od 6 miesiąca po porodzie. W przypadku kobiet regularnie stosujących inną hormonalną metodę antykoncepcji można dokonać jej zamiany na CVR w dowolnym dniu stosowania DTA czy plastrów.
Założenie pierścienia NuvaRing jest dla większości kobiet jest intuicyjnie proste. Pierścień powinien zostać wprowadzony całym obwodem do pochwy, optymalnie w okolice jej tylnego sklepienia. Pierścień nie wymaga dodatkowej stabilizacji. Aktywność ruchowa pacjentki nie wiąże się z ryzykiem wysunięcia się pierścienia z pochwy. Wręcz przeciwnie, mięśnie przepony miednicznej zazwyczaj już po 30 minutach przemieszczają NuvaRing do tylnego sklepienia pochwy. Pierścień może być zastosowany u kobiet które nie rodziły jak i u wieloródek. W większości przypadków pierścień obejmuje szyjkę macicy, jakkolwiek lokalizacja szyjki w środku pierścienia nie jest wymogiem warunkującym jego prawidłowe działanie. Nie odnotowano przypadków kompresji cewki moczowej przez pierścień, które prowadziło by do zaburzeń w odpływie moczu.
Odsetek pacjentek, u których odnotowano odleżyny, owrzodzenia lub wybroczyny na ścianie pochwy w związku z obecnością VCR nie różnił się od odnotowanego dla kobiet stosujących inne formy antykoncepcji.
NuvaRing nie pogarsza stanu cytoonkologicznego nabłonka szyjki macicy. Odsetek pacjentek stosujących CVR u których doszło do niekorzystnej zmiany wyjściowego obrazu cytologicznego był niższy od obserwowanego w populacji kobiet zdrowych nie stosujących antykoncepcji hormonalnej. U pacjentek stosujących NuvaRing nie wykazano niekorzystnego wpływu długotrwałego stosowania pierścienia na błonę śluzową macicy. W żadnej z badanych próbek endometrium nie odnotowano zmian budzących niepokój onkologiczny. W porównaniu z kobietami przyjmującymi Mercilon, u pacjentek z grupy stosującej NuvaRing odnotowano niższe stężenie EE2 i ETN w tkance endometrium, odpowiednio o 55% i 40 %, co jest pośrednim dowodem na niską ekspozycję systemową EE2 w tej metodzie antykoncepcji.
NuvaRing wywiera znikomy wpływ na metabolizm ustroju. Nie wykazano istotnych klinicznie zmian w zakresie większości ocenianych parametrów: biochemicznych, morfologii krwi, gospodarki węglowodanowej, lipidowej, funkcji gruczołów wydzielania dokrewnego czy wartości ciśnienia tętniczego. Dwuletni okres stosowania NuvaRing nie wpływał na gęstość mineralną kości. Podobnie, analiza parametrów hematologicznych dotycząca zmian w zakresie aktywacji/hamowania mechanizmów regulujących krzepnięcie i fibrynolizę, wykazała brak istotnych różnic w porównaniu do kobiet stosujących DTA. NuvaRing, tak jak DTA, nie powinien być zalecany kobietom z wywiadem obciążonym w kierunku genetycznie uwarunkowanych zaburzeń krzepnięcia oraz leczonych w przeszłości lub aktualnie z powodu epizodów zakrzepowo-zatorowych.
Wpływ NuvaRing na masę ciała jest znikomy i zbliżony do zaobserwowanego po DTA. U części pacjentek odnotowano zmniejszenie masy ciała u innych nieznaczny jej wzrost ale zauważalny dopiero po roku stosowania metody.
Działania niepożądane związane ze stosowaniem NuvaRing są rzadkie. Podobnie jak w przypadku DTA pacjentki zgłaszają najczęściej bóle głowy, mastodynię, nudności, trądzik czy chwiejność emocjonalną. Częściej skarżą się na zwiększona ilość wydzieliny i stany zapalne w pochwie oraz dolegliwości związane z obecnością pierścienia (dyskomfort, uczucie ciała obcego, wysuwanie insertu, problemy ze współżyciem). Nie wykazano różnic dotyczących składu ilościowego i jakościowego biocenozy pochwy, stopnia czystości pochwy, odczynu wydzieliny pochwowej, liczby białych krwinek czy objętości upławów u pacjentek stosujących NuvaRing lub DTA. Poważne działania niepożądane obserwowane są rzadziej niż przypadku DTA (depresja, nadciśnienie, zakrzepica kończyn dolnych i żył OUN, schorzenia dróg wyprowadzających żółć oraz uczucie ciężaru za mostkiem).
Akceptacja metody ze strony pacjentek jest wysoka. Większość poleciłaby pierścień innym a zakładanie jak i usuwanie insertu ocenione zostało jako bezproblemowe. Tylko znikomy odsetek kobiet zgłaszał problemy związane ze współżyciem seksualnym a część z nich traktowała obecność pierścienia jako dodatkowym element stymulacji erotycznej.
Wybór NuvaRing jako formy antykoncepcji nie wymaga zmiany nawyków związanych z wyborem metody higienicznej stosowanej w okresie krwawienia miesiączkowego. U pacjentek preferujących tampony higieniczne (4 tampony/dobę/3 dni) i stosujących dopochwowy pierścień antykoncepcyjny nie wykazano zmian dotyczących uwalniania, wchłaniania czy ekspozycji systemowej na EE2 i ETN.
Doustna antybiotykoterapia czy miejscowa aplikacja leków przeciwgrzybiczych nie wpływa na skuteczność antykoncepcyjną NuvaRing. Pojedyńcza, jak wielokrotnie powtarzane dawki mikonazolu, zarówno w formie globulek jak i kremu, zwiększały o 16-17% uwalnianie substancji hormonalnie czynnych z macierzy pierścienia (zwłaszcza w przypadku globulek), jednak efekt ten był opóźniony i przypadał na okres wymiany pierścienia.
NuvaRing nie zabezpiecza przed chorobami przenoszonymi drogą płciową (STD). U kobiet często zmieniających partnerów lub podejmujących ryzykowne zachowania seksualne, zastosowanie barierowych metod antykoncepcyjnych, zwłaszcza w połączeniu ze spermicydami, jest uznaną formą profilaktyki zakażeń STD. Nie wykazano wpływu nanoksynolu-9 na uwalnianie, absorbcję i koncentrację w surowicy krwi EE2/ ETN u kobiet stosujących NuvaRing.
Wiedza dotycząca unikalnych cech farmakologicznych leków stosowanych w złożonej antykoncepcji hormonalnej, zarówno tych klasycznych jak i najnowocześniejszych, pozwala praktykującemu lekarzowi na indywidualizację leczenia i wybór optymalnej drogi podania leku. NuvaRing jest ciekawą, nowoczesną opcją terapeutyczną dla kobiet w okresie rozrodczym, które są zainteresowane aktywnym podejściem do kontroli rozrodu. Skuteczność i bezpieczeństwo dopochwowej antykoncepcji hormonalnej potwierdzają badania kliniczne o wysokim współczynniku wiarygodności naukowej. Co więcej, dobra tolerancja leczenia, rzadkie działania niepożądane, korzystny profil krwawień z dróg rodnych, wysoki poziom akceptacji metody ze strony pacjentki daje specjaliście zajmującemu się problematyką regulacji poczęć doskonałe narzędzie terapeutyczne. Pozdrawiam

Re: Skuteczność antykoncepcyjna NuvaRing
Autor: siago ()
Data: 14 lut 2010 - 13:09:01

witam
mam pytanie, jezeli mialam nuvaring przez 4 tygodnie czy nie powinno nastapic krwawienie w 4 tygodniu ( kiedy nie powinno byc nuvaringu byc ale zapomniałam go usunac).. jakie jest ryzyko ciazy i czy od razu zastosowac nowy krazek czy przeczekac 5 tydzien i po nim załozyc nastepny

Re: Skuteczność antykoncepcyjna NuvaRing
Data: 24 lut 2010 - 08:51:16

ODP dla siago:

Powinno wystąpić po około 3-4 dniach od usunięcia NuvaRing. Producent przewidział taką możliwość i w matrycy EVA zastosował większą dawkę substancji aktywnych hormonalnie. Powinna być więc Pani zabezpieczona ( nawet do 35 dni). Co więcej - powrót do cykli jajeczkowych następuje zazwyczaj pomiędzy 19-29 dniem od zakończenia stosowania systemu dopochwowego. Najprościej i najpewniej jest zastosować od razu nowy krążek. Pozdrawiam

Re: Skuteczność antykoncepcyjna NuvaRing
Autor: myha ()
Data: 21 kwi 2010 - 19:40:01

Nie wiem czemu ale zawsze się obawiałam mechanicznych metod antykoncepcyjnych... dlatego stosuję plastry, z których jestem w pełni usatysfakcjonowana, bo są skuteczne, wygodne i komfortowe; a i cena również nie jest taka wygórowana i można trafić na apteki, w których jest taniej, jak np. ja niedawno kupiłam taniej plastry w aptece Dbam o zdrowie w Pile na Poznańskiej.

Re: Skuteczność antykoncepcyjna NuvaRing
Autor: Wrestlerka ()
Data: 21 kwi 2010 - 20:25:22

Witam!!!
Ja też na początku stosowania NuvaRing zastanawiałam się, czy zadziałają, czy nie będę czuła dyskomfortu w pochwie np podczas chodzenia i w czasie stosunków po ich założeniu. Stosuję krążki od przeszło roku i jestem z nich bardzo zadowolona. Zakładam krążek do pochwy na 3 tygodnie i nie muszę pamiętać o codziennym przyjmowaniu tabletek ani o zmianie plastrów. Poza tym krążki zapewniają dyskrecję - nie widać ich tak jak plastrów na skórze. Jednak jeśli odpowiadają ci plastry i przyzwyczaiłaś się do ich stosowania, to oczywiście nie namawiam cie za ich zamianę na NuvaRing.

Re: Skuteczność antykoncepcyjna NuvaRing
Autor: Kobieta24 ()
Data: 22 maj 2010 - 10:16:18

Witam.

Duzo czytałam na temat tej "wspaniałej" metody. Stosuję ją dopiero od 4 dni, wyniki badań miałam zbyt słabe żebym mogła przyjmować tabletki. Czuję sie świetnie, nic mi nie dolega - nawet mam dobry humor - co mnie zadziwia ;]
Mam jednak wątpliwości, ponieważ miałam problemy przy zakładaniu, mianowicie nie moge go umiejscowić daleko, tak żeby mi nie przeszkadzał. koncówka znajduje sie przy samym ujściu, także wyczuwam go przy wlozeniu doslowne czubka palca. Dlatego też ciagle go sprawdzam i dotykam (mam nadzieje, że to nic nie szkodzi)
Boje się też , że przy wielokrotnych próbach "wepchnięcia" go dalej mogłam naruszyc go paznokciem i nie bedzie on juz spełniał swoich własciwosci.
Prosze o odpowiedź.

Re: Skuteczność antykoncepcyjna NuvaRing
Data: 26 maj 2010 - 08:20:18

ODP dla Kobieta24:

Nie ma to żadnego znaczenie na efektywność antykoncepcyjną . Nie uszkodzi go Pani palcem. Matryca evatanowa NuvaRing jest tak skonstruowana, że macierz będzie uwalniać stale dawki hormonów pod warunkiem, że pierścień jest umieszczony całym obwodem w pochwie. Co do dyskomfortu związanego z odczuciem wysuwania się pierścienia. Sugeruję kontakt z lekarzem. Może po prostu wymaga Pani instruktażu dotyczącego zakładania NuvaRing. Pozdrawiam.

Re: Skuteczność antykoncepcyjna NuvaRing
Autor: Kalamburka ()
Data: 03 cze 2010 - 15:35:28

Wiem, że moja sytuacja może wydać się paradoksalna, ale..stosuję już 3 krążek nuvaring, wczoraj w trakcie oddawania moczu pierścień wpadł mi do toalety a ja tego nie zauważyłam sad smiley spłukałam i po pierścieniu. Teraz nie wiem co powinnam zrobić. Jest dzień wolny od pracy, nie znajdę teraz ginekologa. Czy powinnam udać się na wizytę, zakupić pierścień i go założyć jak najszybciej? Czy poczekać na okres i dopiero wtedy założyć nowy? dodam, że jestem po 1 tygodniu stosowania. Dziękuję za rady.
ps. : już znalazłam odpowiedź w książeczce dołączonej do pierścienia..Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-06-03 20:05 przez Kalamburka.

Re: Skuteczność antykoncepcyjna NuvaRing
Data: 09 cze 2010 - 08:54:00

Witam... Może już to gdzieś było ale mam pytanko: czy stosując pierścień Nuova Ring mogę przesunąć miesiączkę..? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Re: Skuteczność antykoncepcyjna NuvaRing
Autor: Wrestlerka ()
Data: 10 cze 2010 - 16:04:03

Postępowanie w przypadku chęci przesunięcia terminu wystąpienia miesiączki jest opisane w ulotce dołączonej do NuvaRing:

1) Postępowanie w razie zmiany dnia wystąpienia krwawienia:
Jeśli stosuje się NuvaRing zgodnie z zaleceniami, miesiączki (krwawienia z odstawienia) będą się zaczynać w czasie tygodniowej przerwy w stosowaniu NuvaRing. Jeśli pacjentka chce, aby krwawienie z odstawienia zaczęło się w innym dniu, może skrócić przerwę w stosowaniu NuvaRing (ale nie wydłużyć!).Np.: jeśli przerwa w stosowaniu NuvaRing zaczyna się w piątek, a pacjentka chce zamienić ten dzień na wtorek (3 dni wcześniej), powinna założyć nowy NuvaRing 3 dni wcześniej niż zwykle. Jeśli znacznie skróci przerwę w stosowaniu NunaRing (np. do 3 dni lub krócej), w tym czasie krwawienie z odstawienia może nie wystąpić wcale. W czasie stosowania następnego NuvaRing może wystąpić plamienie (pojedyncze krople krwi) lub krwawienie międzymiesiączkowe.

Jeśli pacjentka dokładnie nie wie, jak postąpić, powinna poprosić o poradę lekarza.

2) Postępowanie w razie chęci opóźnienia wystąpienia krwawienia:
Można opóźnić wystąpienie miesiączki (krwawienia z odstawienia), zakładając nowy NuvaRing bezpośrednio po usunięciu poprzedniego, bez okresu przerwy w jego stosowaniu. Nowy NuvaRing można stosować nie dłużej niż przez 3 tygodnie. W czasie stosowania nowego NuvaRing może wystąpić plamienie (pojedyncze krople krwi) lub krwawienie międzymiesiączkowe. W celu wywołania wystąpienia krwawienia z odstawienia, należny NuvaRing usunąć.

Zanim pacjentka zdecyduje się opóźnić wystąpienie miesiączki, może poprosić o poradę swojego lekarza.

Re: Skuteczność antykoncepcyjna NuvaRing
Autor: kameleo ()
Data: 31 lip 2010 - 14:26:10

Witam
Moje pytanie dotyczy skuteczności tego krążka w przypadku gdy stosuję leki przeciwpadaczkowe o nazwie Epiramat. W ulotce nie są one wyszczególnione, główny składnik tego leku to epiramatum czyli nie powinnam się teoretycznie martwić. Ale dopiero zaczęłam stosować środki antykoncepcyjne i wolę dmuchać na zimnetongue sticking out smiley Dodam jeszcze że w ulotce tych moich leków było napisane tylko tyle że nie należy stosować doustnych środków antykoncepcyjnych.O innej Formie antykoncepcji cichosza... pozdrawiam

Re: Skuteczność antykoncepcyjna NuvaRing
Autor: kasia123 ()
Data: 02 sie 2010 - 10:54:47

Witam,

Myślę, że w tej sprawie powinnaś poradzić się lekarza ginekologa. Mam nadzieję, ze mówiłaś lekarzowi, który przepisywał ci tabletki o lekach, które przyjmuesz. Jeżeli lekarz nie zauważył żadnych przeciwwskazań to ok.

Re: Skuteczność antykoncepcyjna NuvaRing
Data: 11 sie 2010 - 12:12:23

ODP dla kameleo:

Hormony z NuvaRing omijają krążenie jelitowo- wątrobowe, a więc docierają do przysadki mózgowej od strony pochwy i blokują owulację z pominięciem metabolizmu na poziomie wątroby. Z tego powodu ryzyko interakcji lekowej jest znikome. Ale faktycznie- publikacje w tej materii dotyczą jedynie form doustnych. Proponuję prosty test- proszę ocenić w 12 dniu stosowania Nuva Ring wielkość pęcherzyka i poziom estradiolu. Pęcherzyk mniejszy niż 12 mm i stężenie estradiolu mniejsze niż 20-30 pg wskazuje na efektywność tej metody. Pozdrawiam.

Re: Skuteczność antykoncepcyjna NuvaRing
Autor: tivia ()
Data: 14 sie 2010 - 07:51:05

Witam serdecznie,
już kilkakrotnie używałam krążka i za każdym razem dzieje mi się t o samo. Mianowicie w dniu, kiedy powinnam go usunąć zaczynają mi się plamienia i okres. Chciałam uniknąć okresu nie robiąc przerwy ale niestety nie dało rady i znowprzed usunięciem krążka wystąpiły plamienia i okres.
Dlaczego tak się dzieje i jak oczywiście mogę tego uniknąć, aby normalnie po 2 dniach wystąpił okres.
Dziękuję za odpowiedź i pomoc,
Polzdrawiam

Re: Skuteczność antykoncepcyjna NuvaRing
Autor: currara ()
Data: 15 sie 2010 - 01:47:21

Ja jestem na 2 krążku krawienie z 1 krążka najprawdopodobniej zaczelo sie w niedziele (prawdopodobnie bo mialam wczesniej caly miesiac plamien)zaczelam stosowac 2 krazek 6 dnia(czyli dzien wczesniej) no i teraz okres powinien byc ok 21h w sobote(bo tak wyjmowalam kółko), a tu nic...
Dodam,że stosowalam w trakcie clotrimazolum i jakiej lagodzace globulki- w obu przypadkach zarowno lekarz jak i farmaceuta zapewniali mnie ze to nie wplywa na skutecznosc. Alkohol...hmmm...sporadycznie nigdy tak by odczuwac skutki "dnia poprzedniego"
Aktualnie troche sie martwie w oczekiwaniu na ten okres.

Re: Skuteczność antykoncepcyjna NuvaRing
Autor: jolkaz ()
Data: 16 sie 2010 - 07:58:30

spoko ja tez dzien wczesaniej zalozylam i nie maialam . zrobilam test przezrwe i zalozylam nowy.

Re: Skuteczność antykoncepcyjna NuvaRing
Autor: tivia ()
Data: 20 sie 2010 - 20:47:37

Witam serdecznie pana Doktora!

już kilkakrotnie używałam krążka i za każdym razem dzieje mi się t o samo. Mianowicie w dniu, kiedy powinnam go usunąć zaczynają mi się plamienia i okres. Chciałam uniknąć okresu nie robiąc przerwy ale niestety nie dało rady i znowprzed usunięciem krążka wystąpiły plamienia i okres.
Dlaczego tak się dzieje i jak oczywiście mogę tego uniknąć, aby normalnie po 2 dniach wystąpił okres.
Dziękuję za odpowiedź i pomoc,
Pozdrawiam

Re: Skuteczność antykoncepcyjna NuvaRing
Data: 24 sie 2010 - 11:54:00

ODP dla tivia:

Rozumiem, że wykluczono u Pani organiczne przyczyny krwawienia z dróg rodnych (polipy, nadżerkę, torbiele, mięśniaki, etc, etc.). Jeżeli tak, to przyczyną Pani problemu jest tzw. krwawienie przełomowe typowe dla 5-20 % kobiet stosujących niskodawkowaną antykoncepcję. Nie jest to powód do niepokoju- może być to natomiast uciążliwe z punktu widzenia jakości życia. Jeżeli objaw ten jest dla Pani nie do zaakceptowania sugeruję kontakt z lekarzem, który zmodyfikuje Pani schemat antykoncepcji hormonalnej. Pozdrawiam

Re: Skuteczność antykoncepcyjna NuvaRing
Autor: basiaa ()
Data: 26 sie 2010 - 20:17:13

Witam!
Właśnie zaczęłam stosowanie NuvaRing i nasunęło mi się pytanie do Pana doktora: czy jak wyjmę pierścień po 21 dniach, to czy podczas następnych 7 dni przed włożeniem nowego pierścienia będę zabezpieczona. Czyli, czy w tej przerwie też działa antykoncepcja?
Dziękuję za odpowiedź.

Re: Skuteczność antykoncepcyjna NuvaRing
Autor: magdensik ()
Data: 27 sie 2010 - 00:12:56

Witam, używam krążka już od pół roku a często podczas noszenia go odczuwam bóle podobne jak podczas miesiączki. Takie krótko trwające skurcze. Co to może oznaczać?

Re: Skuteczność antykoncepcyjna NuvaRing
Autor: jolkaz ()
Data: 27 sie 2010 - 11:21:27

basiu takjestes zabezpieczona

Re: Skuteczność antykoncepcyjna NuvaRing
Autor: magdensik ()
Data: 06 wrz 2010 - 13:19:49

Witam, używam krążka już od pół roku a często podczas noszenia go odczuwam bóle podobne jak podczas miesiączki. Takie krótko trwające skurcze. Co to może oznaczać?
proszę o odpowiedź co to oznacza....

Re: Skuteczność antykoncepcyjna NuvaRing
Autor: frogers007 ()
Data: 07 wrz 2010 - 09:58:51

Witam,
dziś, tj 7 września (wtorek) odkleiłam ostatni plaster (Evra) i powinnam teraz zrobić przerwę 7dniową. Nie mniej jednak ginekolog poleciła mi zmianę na Nuva Ring i stąd moje pytanie: kiedy dokładnie powinnam rozpocząć stosowanie Nuva Ring (po tych 7 dniach czy może dnia kiedy pojawi się krwawienie z odstawienia) ?
Bardzo proszę o pomoc.

Re: Skuteczność antykoncepcyjna NuvaRing
Autor: agnieszkag ()
Data: 07 wrz 2010 - 11:03:07

Witaj,
Powinnaś rozpocząć stosowanie pierścienia po 7 dniowej przerwie. Pozdrawiam

Re: Skuteczność antykoncepcyjna NuvaRing
Data: 08 wrz 2010 - 07:11:49

ODP dla magdensik:

Czy bóle pojawiają się w 3 tygodniu stosowania krążka? Czy Pani wtedy plami?
Pozdrawiam

Re: Skuteczność antykoncepcyjna NuvaRing
Data: 09 wrz 2010 - 08:35:41

ODP dla magdensik:

Jest to sytuacja normalna. Macica jest mięśniem. Pod wpływem hormonów wykazuje aktywność skurczową. Ma ona charakter albo odczucia "falowania" tak jak w pierwszej fazie cyklu albo pojawiających się okresowo silniejszych skurczów tzw. skurczów Braxton-Hicksa, tak jak przed zbliżającym się krwawieniem miesiączkowym. Pozdrawiam

Re: Skuteczność antykoncepcyjna NuvaRing
Autor: tylkoola ()
Data: 12 wrz 2010 - 18:09:39

Witam,
Panie doktorze,niestety nie posiadam ulotki informacyjnej do pierścienia.MAm pytanie,ponieważ zapomniałam wyjąć po 3 tygodniach pierścienie (powinnam zrobić to w środę 8 września) proszę o informację czy pierścień mam mieć założony do 4tego tygdonia(czyli środy 15) czy usunąć go teraz,jak postępować w przypadku przedłużenia umieszczenia w pochwie, czy od razu zastosować nowy pierścień?

Idź do strony: 12345678910Następna
Bieżąca strona: 1 z 10


Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.