Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Wada serca i… ciąża?

Wada serca i… ciąża?

Ze świata medycyny: coraz częściej diagnozuje się nowotwory u kobiet

Ze świata medycyny: coraz częściej diagnozuje się nowotwory u kobiet

Ciąża pozamaciczna zlokalizowana w bliźnie po cesarskim cięciu – już bez laparoskopii?

Ciąża pozamaciczna zlokalizowana w bliźnie po cesarskim cięciu – już bez laparoskopii?

Choroby układu sercowo-naczyniowego cz. 2

Choroby układu sercowo-naczyniowego cz. 2

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
Idź do wątku: Następny wątekNastępny
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
brak krwawienia z odstawienia
Autor: kasi (IP zapamiętane)
Data: 19 mar 2009 - 07:09:22

Witam ;)
Otóż mam taki problem... Dzisiaj jest 4 dzień przerwy między blistrami i nic... zawsze dostawałam krwawienia w 3 dzień...I trochę się martwię. Dodam że w tym miesiącu ze względu na bóle jajnika współzycie wystąpiło tylko raz i w dodatkowym zabezpieczeniu. Brałam antybiotyk Biseptol (2 tabletki na raz , 2 razy dziennie) i czy to może opóźniać okres ? Ciąża jest raczej nie możliwa . Czuję bóle brzucha a okresu brak... :(

Re: brak krwawienia z odstawienia
Autor: agnieszkag (IP zapamiętane)
Data: 19 mar 2009 - 07:54:59

Witaj,
Antybiotyk może opóźnić krwawienie, poczekaj jeszcze do końca 7 dniowej przerwy. jak sama piszesz ryzyka ciązy nie ma (1 stosunek i to w dodatku z dodatkowym zabezpieczeniem). Gdyby krwawienie sie nie pojawiło standardowo zrób test ciążowy przed rozpoczęciem nowego blistra. jeśłi wynik będzie negatywny, spokojnie zacznij nowe opakowanie. Pozdrawiam;)

Autor: kasi (IP zapamiętane)
Data: 19 mar 2009 - 07:55:27

dziękuję ;)

Autor: Aga950 (IP zapamiętane)
Data: 29 kwi 2009 - 12:52:07

Witam!
Mam poważny problem, mianowicie chodzi o to że nie dostałam krwawienia po zakonczeniu opakowania tabletek antykoncepcyjnych. Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne od 4 lat, najpierw brałam Mercilon potem Marwelon (albo na odwrót juz nie pamietam) potem przeszłam na lżejsze tabletki na Yasmin, które brałam około 2 lat i teraz ostatnio lekarka ( na moja prosbę związaną z zatrzymywaniem wody w organizmie) zmieniła na tabletki Yasminell, które kazała zarzywać tak samo jak tabletki yasmin(czyli nie zaczynając nowych tabletek w pierwszym dniu okresu, tylko normalnie po 7 dniach przerwy, ponieważ to ten sam producent) po zakonczeniu pierwszego opakowania Yasminell dostałam krwawienie w normalnym terminie (chociaz był on skąpy) i rozpoczełam normalnie kolejne opakowanie. Niestety dzisiaj mija 7 dzien od zakonczenia opakowania i nadal nie dostałam krwawienia, zrobiłam test ciązowy ktory wskazał brak ciąży. Dodam tylko, że tabletki sosowałam wg. zaleceń, nie brałam innych lekarstw, nie pominełam żadnej tabletki i stosowałam przez okres dwóch miesiący dodatkowe zabezpieczenie w postaci prezerwatyw ( oprócz jednego razu ale to było 4 tyg temu). Bardzo proszę o szybką odpwiedz i radę, poniewaz jestem mocno zaniepokojona, gdyż nigdy wcześniej mi sie to nie zdarzało.

Autor: agnieszkag (IP zapamiętane)
Data: 29 kwi 2009 - 12:56:15

Witaj,
Tak sie czasem zdarza w czasie stosowania antykoncepcji hormonalnej. Standardowo w takiej sytuacji wykonuje sie test ciążowy przed rozpoczeciem nowego blistra. Ty juz go zrobiłas i wynik jest negatywny, a więc spokojnie możesz rozpocząc nowe opakowanie tabletek. Pozdrawiam;)

Autor: Aga950 (IP zapamiętane)
Data: 29 kwi 2009 - 13:06:55

Myślisz, że zrobienie samego testu wystarczy i nie ma konieczności zrobienie jakiś dodtkowych badań?? w sumie te testy są dość wiarygodne (zwazywszy,że tak naparwde ostatnie współzycie bez dodtkowego zabezbieczenia było ponad 4 tygodnie temu i jakby coś było, to wyszło by to juz w teście ciążowym)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.