Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Po co nam kwas foliowy?

Po co nam kwas foliowy?

Konflikt serologiczny – co warto wiedzieć?

Konflikt serologiczny – co warto wiedzieć?

Projekt ciąża. Jak przygotować organizm?

Projekt ciąża. Jak przygotować organizm?

Antydepresanty a wady wrodzone serca u dziecka - czy istnieje powiązanie?

Antydepresanty a wady wrodzone serca u dziecka - czy istnieje powiązanie?

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
Idź do wątku: Następny wątekNastępny
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
BRAZOWA WYDZIELINA?Panie Doktorze.. prosze o pomoc.
Autor: kitanaa (IP zapamiętane)
Data: 07 mar 2008 - 21:13:44

Jestem tydzien po miesiaczce.
Pojawiła sie u mnie brazowa wydzielina.
Od konca okresu do dzisiaj mialam.. bialy sluz z brazowymi strzepkami, a dzisiaj jest jednolita brazowa wydzielina.
Co to moze byc?

Re: BRAZOWA WYDZIELINA?Panie Doktorze.. prosze o pomoc.
Data: 08 mar 2008 - 11:37:00

eh niech ktos odpisze:(

Autor: dr Tomaszewski (IP zapamiętane)
Data: 09 mar 2008 - 11:40:35

ODP dla kitanaa

Prawdopodobnie ma Pani tzw. plamienie okołoowulacyjne, które występuje zazwyczaj pomiedzy 12-18 dniem cyklu, trwa od 3 do 7 dni i niekiedy towarzyszy temu dyskomfort podbrzusza. Jest to zjawisko fizjologiczne związane ze wzrostem troszkę większego pęcherzyka jajnikowego. Pozdrawiam.

Data: 09 mar 2008 - 13:54:37

Tylko, ze ja juz mam dzisiaj 23 dzien cyklu.
Pozatym, odkad skonczyl sie mi okres mam śluz z brązowymi strzepkami.
a od paru dni jednolita brązową wydzieline.

Zaznacze, ze.. podczas okresu bylam chora na grype (dość długo).
Praktycznie nic nie jadłam, bylam na lekach.

Data: 14 mar 2008 - 09:23:46

ODP dla kitanaa
Jeżeli przedłuża się to powyżej 20 dnia cyklu to może to też świadczyć o fluktuacji poziomu progesteronu ( niski poziom ) w cyklu poprzedzającym wystąpienie tego objawu. Zazwyczaj pacjentka jednak plami tuż po zakończeniu miesiączkowania bez jakiejkolwiek przerwy, tak jak Pani opisała w poprzednim mailu. Jeżeli sytuacja ta powtorzy sie w ciagu kolejnych 2-3 cykli proponuję podanie gestagenow od 16 do 25 dnia cyklu. Pozdrawiam.

Autor: emka181 (IP zapamiętane)
Data: 15 mar 2008 - 18:42:48

W okresie w którym powinnam mieć miesiączkę zamiast niej pojawiła sie brązowa wydzielina. Strasznie się martwię bo nigdy mi się to jeszcze nie przydarzyło. Kiedyś występowała u mnie po miesiączce.

Data: 15 mar 2008 - 18:47:15

Proszę o szybką odpowiedź.

Data: 15 mar 2008 - 21:13:27

ODP

Proszę się zupełnie nie przejmować takim faktem. Rozumiem, że nie jest Pani w ciąży. Jeżeli jest to pojedynczy epizod - przechodzimy nad tym do porządku dziennego. Jeżeli sytuacja będzie się ukierunkowywac na trend - prosze o kontakt z lekarzem, ktory zleci u Pani diagnostyke hormonalna cyklu i po postawieniu diagnozy da wlascie leczenie. Prosze rozwzyc czy mogla zajsc Pani w ciaze?. Pozdrawiam.

Data: 16 mar 2008 - 19:06:20

Nie mogłam zajść w ciąże bo nie upraawiałam jeszcze seksu.
Czy to może być okres? Wydzielina jest brązowo czerwona.

Data: 19 mar 2008 - 12:00:38

ODP dla emka181

Może to być krwawienie przełomowe, związane z zaburzeniami cyklu lub wcześniejsze krwawienie miesiączkowe. Bez diagnstyki hormonalnej i badania Pani nie jestem w stanie odpowiedzieć obiektywnie. Poza tym zalecenia jak w poprzednim mailu. Pozdrawiam.

Autor: kkkkkkkkkkkkk (IP zapamiętane)
Data: 05 cze 2009 - 14:38:54

ja mam 15 lat i od stycznia mam miesiączke ostatnie dwa razy to zamiast krwii była jakaś brązowa wydzielina a okres pojawia sie zawsze kilka dni później czy to coś poważnego???????? ;/

Autor: kkkkkkkkkkkkk (IP zapamiętane)
Data: 05 cze 2009 - 14:49:18

Chce dodać ze to nie ciąża bo stosunku z chłopakiem nie miałam ani nie brałam żądnych środków antykoncepcyjnych ........... bo na innych forach piszą że to może być sowodowane ciążą lub odstawieniem antykoncepcji ........... ;/

Autor: Juha (IP zapamiętane)
Data: 05 cze 2009 - 16:22:00

hej!czasami tak jest ze przed okresem dzien- 2 wystepuje brazowa wydzielina-czyli wydzielina zabarwiona krwą, podobnie moze wystepowac po okresie.mysle ze to zwiaztun pojawiajacej sie miesiaczki.chyba ze takie plaienia maszw polowie cyklu to moz ebyc to plamienie okoloowulacyjne.

Data: 11 cze 2009 - 17:56:37

ODP dla kkkk

Nie. Po prostu Pani organizm jeszcze sie "dostraja" do prawidłowego wzorca krwawień. Taka sytuacja ma prawo sie przytrafic i jeszcze jakis okres czasu ( nawet do 18 roku zycia) Pani miesiączki mogą trochę odbiegać od standardu typowego dla kobiety juz "dojrzale" miesiaczkującej. Jeżeli jednak ma pani watpliwosci sugeruje wizytę z mama u lekarza. Pozdrawiam.

Autor: stokrotka21 (IP zapamiętane)
Data: 13 mar 2010 - 14:53:33

Witam,

mam 21 lat. Zawsze miałam nieregularne miesiączki. Jakiś czas temu współżyłam z chłopakiem bez zabezpieczenia ale nie doszedł we mnie. Od tamtego czasu już miesiąc spóźnia mi się okres. Jakieś 5 dni temu zamiast okresu pojawiła się brązowa wydzielina i jest do teraz. Co to może być?

Proszę o szybką odp.

Autor: stokrotka21 (IP zapamiętane)
Data: 13 mar 2010 - 14:56:19

stokrotka21 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Witam,
>
> mam 21 lat. Zawsze miałam nieregularne
> miesiączki. Jakiś czas temu współżyłam z
> chłopakiem bez zabezpieczenia ale nie doszedł we
> mnie. Od tamtego czasu już miesiąc spóźnia mi
> się okres. Jakieś 5 dni temu zamiast okresu
> pojawiła się brązowa wydzielina i jest do
> teraz. Co to może być?
>
> Proszę o szybką odp.

a zapomniałam dodać ze pobolewa mnie brzuch i się troszkę powiększył (tak jak miałam zwykle podczas okresu...)

Data: 15 mar 2010 - 09:21:23

ODP dla stokrotka21:

Może być to objaw zarówno krwawienia w terminie miesiączki, manifestacja zaburzenia miesiączkowania jak i krwawienie implantacyjne we wczesnej ciąży. Sugeruję na wstępie wykluczyć ciążę testem ciążowym lub ocena HCG. Jeżeli nie jest Pani w ciąży to proszę obserwować 2-3 cykle. Jeżeli sytuacja nie ulegnie normalizacji sugeruję wizytę u lekarza, który po wykluczeniu zmian organicznych w narządzie płciowym zaproponuje Pani przeprowadzenie hormonalnej diagnostyki cyklu. Pozdrawiam.

Autor: agnieszkog (IP zapamiętane)
Data: 14 gru 2010 - 14:09:33

Ja od czterech dni podczas okresu mam brązową wydzielinę czasami występuje krew jak przy normalnej miesiączce, ale ja wcześniej czegoś takiego nie miałam a brzuch mnie bolał jak przy normalnym okresie. Wspomnę ze współżyje i robiłam jakiś czas temu test ciążowy jakoś do półtora tygodnia temu ale wyszedł negatywny.

Autor: Jańciarka1 (IP zapamiętane)
Data: 14 gru 2010 - 15:23:07

Ja od 5 dni po okresie mam brązowe plamienie czasami wydziela mi się krew
jestem bardzo nie spokojna ponieważ w ostatni dzień miesiączki współtworzyłam z mężem i pękła nam prezerwatywa.7 miesięcy temu urodziłam synka i miesiączkę nie zawsze są regularne.Czy możliwe jest to ze jestem w ciąży???

bardzo proszę o odpowiedz

Pozdrawiam :)

Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2010-12-14 18:22 przez Jańciarka1.

Autor: kasia123 (IP zapamiętane)
Data: 15 gru 2010 - 07:40:54

Witam,

Raczej nie jesteś w ciaży. Jeżeli krwawienie trwa już 5 dni i nie kończy się, to myslę, ze powinnaś odwiedzić ginekologa.

Autor: agnieszkog (IP zapamiętane)
Data: 16 gru 2010 - 12:07:39

A ja ponawiam moja prośbę o odpowiedz wspomnę ze od tego czasu jak pisałam okres skończył mi się dwa dni przed czasem. Czy te objawy mogą być niepokojące..?

plamienie po okresie
Autor: mafi (IP zapamiętane)
Data: 04 sty 2011 - 21:27:58

Witam,
mam mały (bądź duży) problem a do lekarza idę dopiero za tydzień. Okres dostaje regularnie, biorę tabl ant. i problem tkwi w tym ze ostatnia miesiączka skończyła mi się 26 grudnia a w nocy z 1 na 2 stycznia zaczął mnie boleć jajnik. Popołudniu zobaczyłam ze mam upławy wyglądało to tak jak bym okres dostała... Jak na razie trwa to do dziś... Nie wiem czy to coś poważnego czy to możne przez jajeczkowanie???
Była bym wdzięczna za szybka odpowiedz
Pozdrawiam

Data: 05 sty 2011 - 08:11:18

Hej,

Jeżeli bierzesz tabletki to owulacja jest wykluczona. Chyba, że je odstawiłaś?
Najlepszym rozwiazaniem jest wiozyta u lekarza. bez zbadania nie można nic stwierdzić.

Autor: Moniczka19 (IP zapamiętane)
Data: 18 sty 2011 - 08:19:24

Witam. U mnie pojawiło się to samo: w czasie kiedy powinnam dostać miesiączkę pojawiła się mocno brązowa wydzielina w niewielkich ilościach. Współżyję z chłopakiem od pół roku i mam pewne obawy. Czy jest jakaś możliwość żeby to była ciąża? Zabezpieczamy się używając prezerwatyw poza tym wytrysk następuje na zewnątrz. Jednak na różnych forach czytałam że zdarzają się różne dziwne przypadki zajścia. Proszę o szybką odpowiedź, ponieważ jestem nieco wystraszona. Dodam że podczas tej wydzieliny nie odczuwam żadnego bólu brzucha.

Data: 18 sty 2011 - 09:11:48

Hej,

Ta wydzielina w niewielkich ilościach to pewnie była miesiączka. Czasem moze pojawić sę słabsze krwawienie czy nawet plaminie.

Autor: moka24 (IP zapamiętane)
Data: 29 cze 2011 - 19:52:22

Witam. mam taki problm. jestem dokladnie dwa miesiace po porodzie naturalnym. nie mialam dotad miesiaczki , ale nie karmilam piersia. 22 dni temu zaczelam tabletki hormonalne. (2 dzien przerwy) i 8 dni temu zaczelam plamic (po stosunku) brazowa wydzielina. czytalam rozne fora , na ginekologa nie mam narazie co liczyc poniewaz mieszkam w angli wiec to trudna procedura. prosze narazie o konsultacje, raczej pomysl. czy powinnam jednak wybrac sie do lekarza. pozdrawiam.

Autor: moka24 (IP zapamiętane)
Data: 30 cze 2011 - 08:22:00

prosze o odpowiedz..

Data: 30 cze 2011 - 09:32:32

Hej,

A czy plamiłas tyko po stosunku, czy masz palmieni cały czas? Podczas przyjmowania tabletek antkoncepcyjnych moga występowac plamienia lub krwawienia.

Data: 01 sie 2011 - 09:59:28

ODP dla moka24:

Przepraszam za opóźnienie. Byłem poza granicami kraju. Ale jakie tabletki Pani bierze. Jeżeli cerazette lub inna antykoncepcje oparta na gestagenach - to nieprzewidywalny profil krwawienia z dróg rodnych co do czasu wystąpienia, obfitości i długości trwania to norma dla tej metody. Pozdrawiam

Autor: morebeer (IP zapamiętane)
Data: 09 sty 2013 - 19:36:30

Witam.
Od 1 stycznia zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne Kontracept. Przed wzięciem pierwszej tabletki, okres spóźniał mi się około 2 tygodnie. Miesiączka przebiegała jak tak jak zwykle, jedyną nowością był ból piersi taki jak występuje podczas stanu przedmiesiączkowego. Krwawienie skończyło mi się 7 stycznia i od tamtej pory mam brązową, gęstą wydzielinę ze strzępkami z pochwy. Dodam, że podczas okresu kochałam się z chłopakiem, z zabezpieczeniem (prezerwatywa).
Czytałam na forum, ze takie upławy mogą być objawami jakichś zakażeń. Czy jest możliwe, że do takiego zakażenia doszło ? Albo, że mogę być w ciąży?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Idź do strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.