Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Mała ochota na seks – koniec problemu ze spadkiem libido!

Mała ochota na seks – koniec problemu ze spadkiem libido!

Zadbaj  o swoją kobiecość

Zadbaj o swoją kobiecość

Czynniki ryzyka infekcji intymnych – na co szczególnie zwrócić uwagę?

Czynniki ryzyka infekcji intymnych – na co szczególnie zwrócić uwagę?

Zadbaj o tarczycę

Zadbaj o tarczycę

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
Idź do wątku: Następny wątekNastępny
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Niekończący się okres-wodniste upławy
Autor: aguśka (IP zapamiętane)
Data: 08 gru 2008 - 14:50:31

Witam,Panie Doktorze, mam następujące pytanie...w piątek 28listopada dostałam okres,był bardzo bolesny, bardziej niż zwykle, po ok 4 dniach krwawienie zamieniło się w wodniste upławy zabarwione krwią, były raz różowe raz lekko beżowe.Do dziś to trwa,(to już 11 dni), dodam, że coraz więcej tej krwi zauważam. Dzwoniłam do mojego lekarza, zaproponował, abym wstrzymała się do środy, jeśli nie przejdzie, mam się u niego zjawić.
Dodam że od 3 m-cy biorę bromergon na obniżenie prolaktyny, od dawna staram się z mężem o dziecko bez skutku, okazało się że prl za wysoka, po jednym opak. bromergonu spadła do 27 jednostek ( na początku było 67)dostałam więc drugie opakowanie aby jeszcze obniżyć. Wcześniej przez 3 m-ce brałam duphaston, gdyż miałam jakieś dziwne zawirowania , tzn okres który trwał jeden dzień( podczas gdy normalnie trwa 5-6 dni), test negatywny, badanie usg wykazało powiększone endometrium, lekarz nawet wystraszył się, czy to nie ciąża pozamaciczna, badanie beta hcg wykluczyło ciąże.Po duphastonie cykl się w miarę wyregulował, tylko teraz znowu coś nie tak. Martwi mnie to długie krwawienie.Odczuwam też ból w podbrzuszu. U lekarza byłam ok 3 tyg temu, wogóle jestem ciągle pod kontrolą ginekologa i wszelkie stany zapalne sa na bieżąco usuwane.Wcześniej miałam regularne cykle 28-31 dni.

Co może być tego przyczyną?? czy jest Pan w stanie mi coś odpowiedzieć? z góry dziękuję i pozdrawiam

Re: Niekończący się okres-wodniste upławy
Autor: dr Tomaszewski (IP zapamiętane)
Data: 15 gru 2008 - 08:20:45

ODP dla Aguśka

Rozumiem, ze lekarz wykluczyl przyczyne organiczna krwawienia z drog rodnych ( nadzerka, polipy, miesniaki, etc, etc). Wywiad chorobowy oraz badanie ginekologiczne pozwala na postawienie wstępnej diagnozy. Prawdopodbnie przyczyną zaburzen miesiaczkowania, ktora Pani ma, jest II grupa WHO (cykl bezjajeczkowy, deficyt fazy luteinowej) być może na tle V lub VI grupy ( hyperprolaktynemia). Z tego to wlasnie powodu ma Pani plamienie , brudzenia, mazania z drog rodnych które bierze Pani za nieprawidlowa wydzieline, bo rozumiem, ze nie ma Pani swiadu, pieczenia, obrzeku, dyspareunie powierzchownej i wydzieliny o zlowonnym zapachu. Lekarz zaproponuje Pani przeprowadzenie diagnostyki cyklu płciowego pod katem cyklu jajeczkowego. Zazwyczaj polega to na wykonaniu oznaczenia niektórych hormonów w określonych dniach cyklu ( np. oceny pomiędzy 20 a 22 dniem cyklu stężenia Progesteronu, Prolaktyny i TSH) oraz przeprowadzenie diagnostyki ultrasonograficzną narządów miednicy mniejszej, najlepiej pomiędzy 10 a 12 dniem cyklu płciowego. W przypadku wykrycia nieprawidłowości, badanie hormonów niekiedy trzeba będzie poszerzyć o inne, aby określić stężenie ich stężenie w poszczególnych fazach cyklu miesiączkowego. Lekarz w zależności od Pani planów życiowych na najbliższe 12 m-cy (chęć posiadania dziecka, antykoncepcja, regulacja rytmu miesiączek, złagodzenie dolegliwości bólowych związanych z miesiączką, efekt kosmetyczny) zaproponuje odpowiednie postępowanie lecznicze. Jeżeli kobieta planuje ciążę zostanie jej zaproponowane leczenie, które pozwoli na odtworzenie prawidłowego jajeczkowania.

Pani problem dotyczacy zajscia w ciaze moze byc problemem kompleksowym. Nie pomoge Pani przez internet. Jezeli definitywnie podjeli Panstwo decyzje o posiadaniu dziecka i jestescie w tym wzgledzie zdeterminowani a minal juz rok od podjecia staran o dziecko powinni sie Panstwo wspolnie udac do centrum zajmujacego sie problematyka nieplodnosci partnerskiej. Zarowno Pani jak i maz przejdziecie mniej lub bardziej zaawansowany etap badan diagnostycznych, ktore krok po kroku beda eliminowac kolejne przyczyny nieplodnosci, a niech mi Pani uwierzy, jest ich troche. W zaleznosci od postawionej diagnozy rozpocznie sie leczenia, ktore w zaleznosci od schematu, bedzie zmieniane co 6 m-cy , o ile nie bedzie efektu, i tak zazwyczaj u par mlodych, tego typu postepowanie jest rociagniete w czasie nawet do 3 lat. Alternatywa sa kosztowne techniki rozrodu wspomaganego medycznie, oczywiscie dopiero po etapie diagnostyki.

Po drugie. Musi Pani sobie uzmysłowić , ze Pani schorzenie charakter kompleksowy nie wyleczy się go za pomoca 1 czy kilku opakowan lekow obniżających poziom prolaktyny lub suplementujących druga faze cyklu ( Duphaston). Ma ono charakter przewlekly a byc moze nawet bedzie musiala Pani stosowac te leki lub inne leki przez lata. Bedzie wymagac Pani jedynie okresowej kontroli stezen hormonow i modyfikacji schematu leczniczego, tak by bylo jak najmniej uciazliwe i jak najbardziej skuteczne.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.