Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Efekt „jojo” – jak go uniknąć?

Efekt „jojo” – jak go uniknąć?

Choroby krążenia nie lubią upałów – jakie dolegliwości powinny cię zaniepokoić?

Choroby krążenia nie lubią upałów – jakie dolegliwości powinny cię zaniepokoić?

Woda z bergamotki i szałwii jako tonik

Woda z bergamotki i szałwii jako tonik

Poród: zamiast męża przy boku – mama. Czy to dobry pomysł?

Poród: zamiast męża przy boku – mama. Czy to dobry pomysł?

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
Idź do strony: 12Następna
Bieżąca strona: 1 z 2
seks w czasie nadżerki
Autor: monika788 ()
Data: 10 lis 2008 - 09:44:30

Jakie mogą być konsekwencje seksu w czasie leczenia nadżerki- dla obojga partnerów?

Re: seks w czasie nadżerki
Data: 16 lis 2008 - 14:06:58

ODP dla Monika

Żadne. U Pani mogą wystąpić jedynie krwawienia kontaktowe. Pozdrawiam.

Re: seks w czasie nadżerki
Autor: monika788 ()
Data: 26 lis 2008 - 19:00:21

Może troche źle sprecyzowałam pytanie, bo ja już jestem po wymrażaniu nadżerki lekarz mi nic nie powiedział że nie mogę się kochać a niestety do tego doszło i dopiero po tym dowiedziałam się od koleżanki że to jest zabronione. czy coś sie mogło stać?? trochę boli mnie podbrzusze:-( i barzdo sie tym martwie..proszę o szybką odp.

seks po zabiegu wymrażania nadżerki
Autor: monika788 ()
Data: 26 lis 2008 - 19:05:02

Może troche źle sprecyzowałam pytanie, bo ja już jestem po wymrażaniu nadżerki lekarz mi nic nie powiedział że nie mogę się kochać a niestety do tego doszło i dopiero po tym dowiedziałam się od koleżanki że to jest zabronione. czy coś sie mogło stać?? trochę boli mnie podbrzusze:-( i barzdo sie tym martwie..proszę o szybką odp.

Re: seks w czasie nadżerki
Autor: agnieszkag ()
Data: 27 lis 2008 - 07:59:45

Witaj,
Powinnaś powstrzymać się od zbliżeń ok 10 dni, ale myślę, że jednorazowy stosunek nie wplynie negatywnie na proces gojenia. Pozdrawiamsmiling smiley

Re: seks po zabiegu wymrażania nadżerki
Data: 01 gru 2008 - 10:32:44

ODP dla Monika

Nie. Nic się nie stało.To zalecenie dotyczyło kobiet, które miały wykonywany zabieg ale nie wymrażania tylko elektrokonizacji. Jest to zupełnie inna kategoria leczenia. Natomiast po zabiegu może wystąpić dyskomfort w podbrzuszu. Jeżeli ma Pani wątpliwości proszę wykonać ocenę białka CRP z krwi, morfologie krwi i analizę moczu z posiewem. Jeżeli wyniki będą prawidłowe nie wymaga Pani żadnego leczenia. Doraźnie proszę przyjąć ibuprom i lek rozkurczowy np. Nospe. Pozdrawiam.

Re: seks w czasie nadżerki
Autor: mahadewi ()
Data: 29 sty 2009 - 17:42:46

Witam serdecznie
Dziś miałam wymrażaną nadżerkę. Lekarz powiedział, że przez 6 tygodni nie mogę uprawiać seksu, bo możemy niechcący zdrapać jakiś strupek, który się zrobił na ranie i mogę dostać krwotoku sad smiley Po przeczytaniu powyższych postów jestem nieco zdezorientowana, bo nie bardzo wiem jak to naprawdę wygląda. Nie chcę podważać zaleceń mojego lekarza, bo uważam, że jest dobrym specjalistą, ale może ja coś źle zrozumiałam. Proszę o pomoc
Pozdrawiam serdecznie
Monika

Re: seks w czasie nadżerki
Data: 15 lut 2009 - 11:12:27

ODP dla Mahadewi

Kiedy rozpocząć współżycie po zabiegu elektrokonizacji.Stwierdzenia przez lekarza zmiany na szyjce macicy o charakterze nadżerki lub dysplazji budzi u większości kobiet mniejszy lub większy niepokój emocjonalny. Część pacjentek zdecyduje się na natychmiastowe podjęcie działań leczniczych mających na celu poprawę dobrostanu szyjki. Wybór najlepszej opcji terapeutycznej służącej do leczenia zmian na szyjce macicy zależy od wyniku badania cytologicznego, kolposkopowego lub histopatologicznego, rozległości zmiany i jej etiopatogenezy, wieku pacjentki i wywiadu położniczego. U nieródek preferuje sie metody wyczekujące (obserwacja i kontrolne rozmazy cytologiczne), zachowawcze (koagulacja chemiczna, lokalna estrogenoterapia, gałki p/zapalne) lub zabiegowe (niedestrukcyjne) do których zalicza się krioterapię lub waporyzację energią lasera. Tylko w szczególnych sytuacjach wykonuje się zabiegi bardziej inwazyjne jak chirurgiczną konizację stożkową lub elektrokonizację. Zazwyczaj dotyczy to pacjentek, które już rodziły dzieci.

Najczęściej wykonywanym zabiegiem operacyjnym jest elektrokonizacja, zwana przez większość kobiet „wypalanką”. Procedura ta wykonywana jest w krótkotrwałym znieczuleniu ogólnym. Lekarz pobiera wycinki z tarczy części pochwowej oraz wykonuje biopsje rysową kanału szyjki macicy. Uzyskane tkanki poddawana są następnie ocenie histopatologicznej. Przy pomocy elektrycznej pętli w kształcie trójkąta, wprowadzonej do kanału szyjki macicy, lekarz dokonując pełnego obrotu o 360o , wycina się fragment szyjki w kształcie walca. Końcowym etapem zabiegu jest opracowanie chirurgiczne pozostałej powierzchni szyjki macicy pętlą lub kulką elektryczną. Po kontroli hemostazy lekarz zakłada na szyjkę macicy opatrunek. Pierwszy etap leczenia, trwający zazwyczaj od 3 do 5 minut pacjentka ma poza sobą.

Następnym etapem procesu leczenia jest prawidłowe gojenie szyjki. Na powierzchni operowanej tarczy części pochwowej zachodzą procesy regeneracyjno-naprawcze a powierzchnia rany pokrywa się ziarniną. Tkanka ta jest niezwykle krucha i często w okresie gojenia dochodzi do jej częściowego oddzielenia, co jest przyczyną krwawienia z dróg rodnych, zazwyczaj po 7-14 dniach od zabiegu. Ten objaw często niepokoi operowane kobiety. W tym okresie z obrzeża rany zaczyna napełzać prawidłowy nabłonek wielowarstwowy pochwy a proces epitelializacji (pokrycia nabłonkiem powierzchni rany) szyjki macicy trwa zazwyczaj 28-56 dni. Po tym okresie szyjka macicy u większości kobiet jest wygojona.

Pacjentki często zadają pytania dotyczące okresu wstrzemięźliwości seksualnej po zabiegu elektrokonizacji. Ich niepokój budzi również charakter wydzieliny, którą obserwują przez kilkanaście-kilkadziesiąt dni na wkładce higienicznej. Jej kolor i zapach może powodować znaczny dyskomfort i poczucie skrępowania a niekiedy jest ona doskonałą pożywką dla drobnoustrojów patogennych. W takim wypadku warto rozważyć profilaktyczne zastosowanie doustnych preparatów probiotycznych wspomagających naturalne mechanizmy obronne pochwy.

O czasie rozpoczęcia współżycia decyduje kobieta. Odczucie pełnego komfortu w zakresie miejsc intymnych jest sygnałem do podjęcia na nowo aktywności seksualnej.

Zbliżenia intymne partnerów mogą mieć miejsce nawet we wczesnym okresie rehabilitacji pozabiegowej pod warunkiem, że w ich trakcie nie dochodzi do immisji prącia. Partnerzy muszą się bowiem liczyć z sytuacją, w której głębokie ruchy frykcyjne prącia powodują mechaniczne uszkodzenie kruchej ziarniny pokrywającej świeżą ranę na szyjce macicy. Konsekwencją takiego urazu może być niepokojące a niekiedy obfite krwawienie z dróg rodnych wymagające zazwyczaj założenia opatrunku koagulującego (Vagothyl, Albothyl) a niekiedy założenia szwów hemostatycznych. Z tego względu w okresie rehabilitacji pozabiegowej zaleca się co najmniej 3-4 tygodnie „urlopu małżeńskiego” ze wskazaniem, by współżycie rozpocząć 7-14 dni po zakończeniu następnego krwawienia miesiączkowego.

Alternatywą dla niektórych par są techniki seksualne, w których dochodzi do tzw. stosunku przedsionkowego lub immisja prącia jest płytka. Ale i w tym ostatnim przypadku rozsądnie jest odczekać przynajmniej kilkanaście dni oraz dodatkowo zabezpieczyć się przed drażniącym działaniem nasienia prezerwatywą.

W przypadku kobiet leczonych zachowawczo lub przy pomocy technik opartych na zamrożeniu powierzchownej warstwy nabłonka szyjki macicy nie istnieją jakieś szczególne zalecenia dotyczące konieczności powstrzymywania się od współżycia. Decyduje pacjentka. W przypadku krioterapii uciążliwym następstwem leczenia może być wzmożona ilość wodnistej wydzieliny z pochwy, która może powodować problemy natury higienicznej.

Re: seks w czasie nadżerki
Autor: Dorota22 ()
Data: 06 mar 2010 - 23:58:16

Witam ja miałam wymrażaną nadżerke dwa dni temu ,lekarz powiedział że w zadnym wypadu nie można uprawiać seksu przez miesiąc w przeciwnym razie moze dojść do krwawienia, druga sprawa kąpać się tylko pod prysznicem i kazał wykupić globulki do pochwowe CICATRIDINA. POZDRAWIAM

Re: seks w czasie nadżerki
Autor: nie-madzia ()
Data: 02 cze 2010 - 09:54:18

witam, ja także miałam robiony zabieg wypalanki. Ale nie poprzez zamrożenie tylko ta druga metoda. Już minął tydzień od zabiegu i martwi mnie moja wydzielina. Na początku faktycznie była wodnista,bezbarwna i bezwonna. Ale teraz jest jakby zabarwiona krwią i ma bardzo nieprzyjemny zapach. Bardzo mnie to niepokoi. Zapach jest bardzo intensywny i duszacy. Jak bym psuła się od środka... Bardzo proszę o informacje czy tak może być i czy mam się tym martwić. Pozdrawiam Magda

Re: seks w czasie nadżerki
Data: 07 cze 2010 - 10:11:57

ODP dla nie-madzia:

Jest to normalny objaw. Po prostu dochodzi do demarkacji ziarniny pokrywającej ranę po zabiegu, a tkanka ulega procesowi rozpadu. Jeżeli to Panią niepokoi lub powoduje dyskomfort, sugeruję irygacje z Tantum Rosa i przyjmowanie doustnego probiotyku ginekologicznego Lacibios femina (oczywiście po zakończeniu irygacji, aby nie wypłukiwała Pani dobrych bakterii Lactobacillus potrzebnych dla pełnego zdrowia pochwy). Pozdrawiam.

Re: seks w czasie nadżerki
Autor: mala2221 ()
Data: 07 cze 2010 - 20:59:31

Witam,

Wiem, ze mam małą nadżerkę, za tydzień idę na jej usunięcie. Chciałam zapytać, czy do tego czasu będę mogła odbywać stosunki płciowe, czy nie ma żadnych przeciwwskazań. Bo boję się, żebym nie narobiła sobie jeszcze większej "infekcji".

Pzdr Mała

Re: seks w czasie nadżerki
Autor: kasia123 ()
Data: 08 cze 2010 - 07:25:49

Witam,

Podaję Ci link do strony na temat nadżerki. z pewnoscia znajdziesz tam wiele informacji, które Cię zainteresują.
[www.zdrowieintymne.pl]

Re: seks w czasie nadżerki
Autor: agnieszkag ()
Data: 08 cze 2010 - 07:43:00

Witaj,

Możesz odbywać stosunki, nie ma przeciwwskazań, wiele kobiet prowadzi normalne życie seksualne nie wiedząc nawet że mają nadżerkę. Poniżej link do stronki,gdzie opisany jest problem współżycia i zabiegu usunięia nadżerki
[www.zdrowieintymne.pl]
Pozdrawiamsmiling smiley

Re: seks w czasie nadżerki
Autor: mala2221 ()
Data: 08 cze 2010 - 20:07:01

dziękuję serdecznie za rady i za przydatne linki.

Pozdrawiam smiling smiley

Re: seks w czasie nadżerki
Data: 22 cze 2010 - 22:25:42

Witam, proszę o radę, gdyż wykryto u mnie nadżerkę niewielkich rozmiarów i nie wymaga usuniecia, jednak od tego czasu zauwazyłam, że podczas stosunku często dochodzi u mnie do (tak to odczuwam) jej podrażnień, czyli: podczas stosunku łapie mnie rwący i piękący ból, a po stosunku pieczenie przy siusianiu i czuję się jakby "spuchnięta" od środka. Domyslam się ze moze byc to stan zapalny wywołany podrażnieniem jej, sytuacja ta zdaża się bardzo często, do tego nie ma innych objawów stanu zapalnego. Dokucza mi bardzo dyskonfort podczas stosunku i tuż po nim. Lekarz zalecił mi globulki, ale co z tego jeżeli tu dojdzie po nich do normy a problem w kółko się powtarza. Proszę o pomoc.

Re: seks w czasie nadżerki
Data: 23 cze 2010 - 00:32:03

jeszcze odnośnie do mojej w/w wypowiedzi dodam, że miałam przepisane globulki Gynalgin i mam takie pytanie: czy mogę ję w takim razie stosowac bardziej profilaktycznie, np jedna globulka co tydzień lub dwa, aby załagodzic moj problem? Czy ma to jakiś sens? Pozdrawiam.

Re: seks w czasie nadżerki
Data: 29 cze 2010 - 10:09:33

ODP dla ewelina4you:
Nadżerka nie ma raczej z tym nic wspólnego. Myślę, że ma Pani infekcję pochwy i dolnego odcinka i/lub dolnego odcinka dróg moczowych. Zakażenia pochwy, w zależności od czynnika etiologicznego, dzieli się na trzy główne typy: zaburzenie biocenozy o charakterze waginozy bakteryjnej (BV), grzybicze zapalenie pochwy, spowodowane głównie przez drożdżaki rodzaju Candida oraz rzęsistkowicę wywoływaną przez wiciowca Trichomonas vaginalis. Pacjentki z objawowym zapaleniem sromu i pochwy, niezależnie od czynnika etiopatogenetycznego, zgłaszają szereg uciążliwych dolegliwości klinicznych, głównie o charakterze dyskomfortu, podrażnienia, świądu, pieczenia, bolesności, upławów, powierzchownej dyspareunii czy objawów dyżurycznych. W badaniu klinicznym stwierdza się rumień, pęknięcia i mikroowrzodzenia śluzówki i przedsionka pochwy, grudkowatą wysypkę okolicy sromu, upławy: wodniste, homogenne lub serowate o kwaśnym lub neutralnym zapachu, wykwity satelitarne i niekiedy obrzęk sromu. Żaden z powyższych objawów przedmiotowych i podmiotowych nie jest swoisty dla konkretnego czynnika etiologicznego.
Z tego powodu trudno jest mi się jednoznacznie wypowiedzieć bez badania Pani i wykonania testów biochemicznych i mikrobiologicznych. Polecam Pani mój schemat dla postaci opornych na standardowe postępowanie lecznicze o ile ma Pani grzybice lub waginozę lub zakażenie mieszane. Raz na tydzień flumycon 200 mg przez okres 6 m-cy, do rozważenia przed i po miesiączce podanie doustnego metronidazolu w dawce 2 gramów ( 8 tbl jednorazowo doustnie) + do pochwy leczenie oparte na pochodnych imidazolowych ( np. Metronidazol lub gynalgin 2 tabl. ) przez 14 dni potem gałka magistralna 1 przez 12 dni oparta na sulfaguanidynie 0.5, nystatynie 200 000 j. , kwasie bornym 0.6, laktozie 0.2 i maśle kakaowym qs. Dopiero na zakończenie terapii po miesiączce słabe estrogeny z pałkami kwasu mlekowego np. przez 10 dni w cyklu a doustnie LaciBios femina 2 x 1 caps przez cały okres leczenia a potem również profilaktycznie. Mam nadziej, że dolegliwości ustąpią, a nawroty lub odstępy pomiędzy nawrotami się wydłużą. Leczenie to jest rekomendowane przez CDC i PTG oraz stosowane w przypadkach szczepów opornych na azole i tzw rzadkich. typu c. tropicalis, turulopsis, glabrata. w przypadku braku poprawy trzeba będzie wykonać celowane hodowle mykologiczne i bakteriologiczne. Pozdrawiam.

Re: seks w czasie nadżerki
Autor: olga30 ()
Data: 03 lip 2011 - 13:42:11

witam mialam zabieg wymrazania nadzerki dwa tygodnie temu.czy moge zaczac juz wspolzyc z mezem na ostatniej kotroli lekarz powiedzial ze wszystko pieknie sie goi ale nie powiedzial czy moge wspolzyc?prosze o odpowiedz.

Re: seks w czasie nadżerki
Autor: kasia123 ()
Data: 04 lip 2011 - 07:58:10

Hej,
@ tygodnie to trochę za szybko. Myślę, ze powinnaś zaczekać jeszcze 2. Poniżej podaję ci linki do stron, na których znajdziesz wiele ważnych informacji na temat nadżerki.
[www.zdrowieintymne.pl]
[www.zdrowieintymne.pl]
[www.zdrowieintymne.pl]

Re: seks w czasie nadżerki
Autor: olga30 ()
Data: 15 lip 2011 - 16:50:14

witam mam problem jestem 4 tygodnie po wymrazaniu nadzerki niedawno skonczyla mi sie miesiaczka pierwsza po zabiegu.wiec pytalam lekarza czy moge juz zaczac wspolzyc lekarz zezwolil i tu pojawil sie problem dzien po stosunku pojawila sie krew jasno czerwona iloscoiwo tak jak 2-3 dzien miesiczki.czy to normalne czy moze stosunek byl za wczesnie?

Re: seks w czasie nadżerki
Autor: agnieszkag ()
Data: 18 lip 2011 - 07:33:22

Witaj,
MOżliwe, że nie zagoiło Ci sie jeszcze wszystko ładnie. Byłas na wizycie kontrolnej po zabiegu? Warto iść i sprawdzić czy wszystko dobrze sie goi. Pozdrawiamsmiling smiley

Re: seks w czasie nadżerki
Autor: pres ()
Data: 04 cze 2012 - 19:06:30

Witan.
Mam nadżerkę do usunięcia. Moja ginekolog stwierdziła, iż konieczne będzie wypalenie. Jednak z tego co się dowiedziałam od znajomych i z internetu, teraz już się od tego odchodzi. Podobno korzystniej jest ją wymrozić lub usunąć lasrem. Czy to prawda? Czy wypalenie nadżerki ma jakieś negatywne skutki?

Re: seks w czasie nadżerki
Data: 15 cze 2012 - 11:18:52

ODP dla pres:

Jaki ma Pani wynik badania cytologicznego oraz kolposkopii? Pozdrawiam.

Re: seks w czasie nadżerki
Data: 14 lis 2012 - 21:44:32

Panie Doktorze mam bardzo ważne pytanie. Jestem 13 dni po zabiegu wymrażania nadżerki. Dzisiaj uprawiałam seks z moim partnerem i niestety w trakcie stosunku zaczełam krwawić . Bardzo się denerwuje co to znaczy ,czy to może oznaczać że coś złego się dzieje? że zdrapałam rane? jakie mogą być tego konsekwencje ? Bardzo prosze o odpowiedz

Re: seks w czasie nadżerki
Autor: kasia123 ()
Data: 15 lis 2012 - 08:56:12

Jeszcze po prostu rana nie zagoiła się do końca, powinnaś zachował około miesięczną wstzremięźliwosć seksualną. SDo stosunku doszło za szybko.

Re: seks w czasie nadżerki
Data: 18 lis 2012 - 18:16:27

Mam ten sam problem. Widocznie za wcześnie doszło do stosunku, tylko proszę powiedzieć czy coś poważnego mogło się stać? Czy wystarczy jeszcze tylko poczekać żeby się zagoiło do końca? Czy mogą być jakieś zakażenia przez to, że nie było prawidłowo zagojone?

Re: seks w czasie nadżerki
Autor: kasia123 ()
Data: 19 lis 2012 - 07:59:13

Hej,

Raczej nie powinno stać sie nic poważnego, choć istnieje oczywiscie ryzyko zakażenia rany. Jeżeli nie odczuwasz bólu czy innych objawów, to jest ok, poczekaj tylko ze współżyciem do cąłkowitego zagojenia.

Re: seks w czasie nadżerki
Data: 20 lis 2012 - 09:49:49

ODP dla madziulina92:

Proszę się nie niepokoić. Jeżeli krwawienie jest nieduże lub się zmniejsza nie wymaga Pani interwencji. Po prostu doszło do mechanicznego obrażenia świeżo powstałej ziarniny na szyjce. Sugeruję 28-56 dni urlopu partnerskiego lub współżycie z płytką immisją prącia. Jeżeli dalej będzie Pani krwawić - lekarz założy na ziarninę opatrunek przyżegający z vagothylu. Pozdrawiam

Re: seks w czasie nadżerki
Autor: vikusia84 ()
Data: 22 lis 2012 - 08:46:58

Panie Doktorze mam taki problem: wykryto u mnie niewielka nadzerke, ginekolog powiedziala zebym sie nie martwila, poniewaz mialam z kilka miesiecy temu robiona cytologie i wyszla grupa I wiec juz nie zalecala zadnych dodatkowych badan no i bylam wczesniej tez na badaniu wziernikiem 3 miesiace temu i nie wykryla nadzerki wiec przepisala mi tylko globulki cicatridina ktore mam brac co 3 dzien przez 2 miesiace i powiedziala ze nadzerka zniknie i nie zalecila mi zadnych badan kontrolnych po leczeniu. Biore tabletki mercilon i dala mi juz recepte na pol roku wiec kontrol bedzie za pol roku, ale martwi mnie to troszke skad ta pewnosc ze nadzerka zniknie? Nie mam zadnych objawow nadzerki, nigdy bym nie przypuszczala ze moge miec ja i teraz nie wiem rowniez czy moge uprawiac sex? Ginekolog nic nie mowila na ten temat, a skoro biore tabletki anty to wychodzi na to ze moge? Domyslilam sie tylko, ze tej nocy kiedy zastosuje globulke dopochwowa to mam sie powstrzymac od sexu, ale w inne dni moge? Prosze o odpowiedz czy dobrze rozumuje, narazie powstrzymuje sie od globulek gdyz za pare dni czeka mnie miesiaczka i zamierzam leczyc sie po niej.

Idź do strony: 12Następna
Bieżąca strona: 1 z 2


Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.