Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Pigułki antykoncepcyjne – co obniża ich skuteczność?

Pigułki antykoncepcyjne – co obniża ich skuteczność?

Ciąża pozamaciczna - nie lekceważ objawów

Ciąża pozamaciczna - nie lekceważ objawów

Ginekolog – partner kobiety w doborze odpowiedniej antykoncepcji

Ginekolog – partner kobiety w doborze odpowiedniej antykoncepcji

Diagnozowanie chorób metabolicznych

Diagnozowanie chorób metabolicznych

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
Idź do wątku: Następny wątekNastępny
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony: 1234567-->
Bieżąca strona: 1 z 7
plamienia po miesiączce
Autor: Ma_ja (IP zapamiętane)
Data: 26 lut 2008 - 22:55:46

Panie Doktorze bardzo się denerwuję i dopiero pod koniec tygodnia będę u lekarza a nie wiem co się dzieje i jaka może być przyczyna
- moja miesiączka trawa średnio 6-7 dni i jest regularna; w dniu 15 lutego br. wystąpiły u mnie plamienia a następnie miesiączka (jak w każdym miesiącu) ale niestety „po miesiączce” w sobotę tj. 23 lutego br. wystąpiły u mnie plamienia (jak przed miesiączką) i trwają do dnia dzisiejszego. Jednocześnie boli mnie dół brzucha, pobolewają piersi i przez cały czas mam wrażenie jakbym miała dostać ponownie miesiączkę.
Nie zażywa-łam/-m żadnych lekarstw, nie jestem po żadnym leczeniu i nie stosuję tabletek antykoncepcyjnych.

Z góry dziękuję za udzielenie informcji i ewentualną pomoc

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2008-02-26 23:16 przez Ma_ja.

Re: plamienia po miesiączce
Autor: dr Tomaszewski (IP zapamiętane)
Data: 01 mar 2008 - 19:09:14

ODP Ma_ja

Rozumiem, że nie jest Pani w ciąży. Jeżeli nie, to pojedynczy epizod nieprawidłowego schematu krwawień nie wymaga interwencji. Jednak jeżeli problem pojawi się 2-3 razy pod rząd w kolejnych cyklach- to będzie musiała Pani rozważyć możliwość diagnostyki hormonalnej cyklu. Zazwyczaj przyczyną opisywanego przez Panią problemu jest niedomoga hormonalna ciałka żółtego w cyklu poprzedzającym epizod nieprawidłowego krwawienia lub epizod braku jajeczkowania. Pozdrawiam.

Re: plamienia miedzy miesiaczkaminie
Autor: gonia (IP zapamiętane)
Data: 01 mar 2008 - 22:18:07

PAnie doktorze od paru miesiecy biore tabletki antykoncepcyjne o nazwie RIGEVIDON i dotychczas wszystko bylo w porzadku ale od tygodnia mam dziwne objawy:boli mnie podbrzusze i mam lekkie upławy koloru brazowego a czasem poprostu krew.Co to moze byc -- bardzo sie boje ,prosze o porade i pozdrawiam

Re: plamienia miedzy miesiaczkaminie
Data: 08 mar 2008 - 10:59:50

ODP dla gonia

Proszę się nie niepokoić . Opisywany przez Pani profil krwawień z dróg rodnych w trakcie początkowego okresu stosowania antykoncepcji jest często zglaszany przez pacjentki. Krwawienie wynika z bardzo silnego działania atrofizujacego śluzówkę macicy przez składnik gestagenowy leku co zapobiega zaistnieniu ciąży. Doprowadza to do plamienia z dróg rodnych tzw krwawienia przełomowego. Nie ma to żadnego znaczenia na skuteczność antykoncepcji. Taka sytuacja może mieć miejsce nawet przez najbliższe 3-4 opakowania. W razie przedłużania się problemu (powyżej 6 opakowania) proszę udać się do ginekologa, który po zbadaniu zaproponuje Pani odpowiednią modyfikację leczenia. Pobolewania podbrzusza powinny przypominać dyskomfort jaki odczuwala Pani przy miesiączce. Pozdrawiam.

Data: 17 mar 2008 - 18:03:29

Dziękuję bardzo za odpowiedź na moje pytanie.

Panie Doktorze, byłam u lekarza - gdzie wykonano - USG dopochwowe i dostałam proszki na ustanie krwawienia, antybiotyk na 3 dni i jeszcze proszki dopochwowe - odczuwałam ból prawego jajnika podczas badania i lekarz stwierdził, że jest to zapalenie, ale nie w najwyższej fazie. Jednocześnie wykonałam badanie krwi - morfologia trochę nie najlepiej (mała anemia) i po ponownej wizycie dostałam po uzgodnieniach z lekarzem luteinę - od 15dc przez 11 dni.

Ale w chwili obecnej mam inny problem, bo dziś jest 31 dzień cyklu a ja nie dostałam miesiączki od ostatniej przedłużającej się miesiączki tj. 15 lutego, czy może mieć to związek z ostatnimi zawirowaniami w moim organizmie a może powinnam wykonać test? W chwili obecnej odczuwam ból podbrzusza jakbym miała dostać miesiączkę i pobolewają mnie jajniki.
Z góry dziękuję za informację.

Data: 20 mar 2008 - 08:24:25

ODP dla Ma_ja

Proszę podejść do tego na spokojnie i odczekać jeszcze kilka dni. Jeżeli krwawienie nie wystąpi do 7 dni - dopiero wtedy proszę wykonać test ciążowy.
Jeżeli wynik będzie negatywny - to czy luteina była przez Pania połykana czy umieszczana podjęzykowo i wchłaniania ze śluzówki jamy ustnej? Jeżeli tabletki byly połykane to może nie zadziałać. Jeżeli wynik testu ciążowego będzie ujemny a krwawienie nie wystąpi w ciągu najbliższych 2 tygodni niech się Pani uda do lekarza, który zmodyfikuje terapię suplementacyjną II fazy cyklu i zastosuje silniejszy lek lub wykona test estrogenowo-progestagenowy.
Pozdrawiam.

Data: 22 mar 2008 - 20:19:48

Dziękuję

Panie Doktorze ja jeszcze nie zaczęłam przyjmować Luteiny, gdyż miała zacząć w 15 dc licząc od 1 dnia wystąpienia miesiączki, ale ja jej nie dostałam do chwili obecnej. Od poprzedniej przedłużającej się miesiączki (15 luty) bardziej siebie obserwuje. Mam cały czas nabrzmiały brzuch, tak mnie „rwie” w podbrzuszu a także czasami pobolewają mnie jajniki i występuje ból w pachwinach, ale nie jest on bardzo intensywny.
18 marca zrobiłam test i wyszedł negatywnie. Nie wiem czy powtórzyć test i jak wyjdzie negatywny to pójść do lekarza.

Pozdrawiam i dziękuję

Data: 26 mar 2008 - 18:39:50

ODP

Niech więc Pani rozpocznie przyjmowanie luteiny za 2 - 3 tygodnie
(optymalnie) lub jezeli jest Pani niecierpliwa to nawet od dziś ( 3 x 1 tbl. podjezykowo przez 10 dni ). Krwawienie powinno wystąpić do 10 dni od wzięcia ostatniej tabletki. Pozdrawiam.

Autor: pluss (IP zapamiętane)
Data: 27 lis 2008 - 23:31:44

Witam Panie Doktorze mam pytanie moja dziewczyna miala okres po tym okresie pojawily sie jakies bole dolnej czesci brzucha i krwawienie delikatne.Trwa to okolo 3 dni bole ustapily a krwawienie sie utrzymuje:(. Wczesniej miala Dosyc obfity okres co moze byc nie tak??Pozdrawiam i czekam na odpowiedz:)

Data: 01 gru 2008 - 12:37:05

ODP dla Pluss

Podaje Pan za malo danych. Kiedy byla miesiaczka, ile dni trwała, kiedy wystapiło krwawienie i ból w stosunku do pierwszego dnia ostatniej miesiaczki. Bez tych danych trudno mi sie wypowiedzieć. Pozdrawiam.

Autor: Ciekawa (IP zapamiętane)
Data: 01 kwi 2009 - 20:44:29

Witam!
Panie Doktorze, mam problem, już właściwie był omawiany, lecz chciałam dowiedzieć się dokładnie...
Mam 17 lat, nie biorę tabl. antykoncepcyjnych, współżyje. 15 marca ostałam okres, był mało obfity (przywykłam do bardziej obfitych), gdy skończył mi się okres (4 dni później) wystąpiło plamienie, skąpe ... Plamienie trwa już tydzień.
Nie wiem czy mam iść do ginekologa z moim problemem ...
Co się dzieje? Miesiączki raczej mam regularne.
Proszę o szybką odpowiedź.
Pozdrawiam.

Autor: agnieszkag (IP zapamiętane)
Data: 02 kwi 2009 - 07:40:02

Witaj,
Takie długie plamienie w środku cyklu nie powinno się pojawić, najlepiej będzie jak wybierzesz sie do lekarza. Pozdrawiam:)

Autor: Ciekawa (IP zapamiętane)
Data: 07 kwi 2009 - 18:25:42

Ale ja się boje :(
Nie wiem co robić. Czego to może być oznaka?

Data: 08 kwi 2009 - 08:11:22

Podstawa to badanie ginekologiczne, nie ma co panikowac i rozmyślac o najgorszym, trzeba wziąść się w garść i iść przebadać. Pozdrawiam;)

Autor: magdafikus (IP zapamiętane)
Data: 30 kwi 2009 - 10:51:10

Witam. Mam taki problem. Otóż brałam luteine na wyregulowanie okresu od 15dc do 24dc i po skonczeniu luteiny po 2 dniach wystapił okres trwał on 4 dni. Po okresie po kilku dniach mam lekkie plamienia i pobolewa mnie brzuch tak jakbym miała znowu dostac okres. Dodam, ze staramy się o drugie dziecko.Luteine brałam bo mam nieregularne cykle i długie nawet 39 dni. a teraz po luteinie brałam 2 cykle to dostawałam okres w 27 dniu. Prosze doradzic mi co to moze byc. Z góry dziękuję.

Autor: Oliwka234 (IP zapamiętane)
Data: 10 maj 2009 - 17:08:06

Witam,
z jakiś rok temu zaobserwowałam u siebie plamienia, właśnie tak około owulacji, w śluzie była krew, całe skrzepy, w ogóle to nie za dobrze wyglądało... Poszłam do lekarza a ten stwierdził, że mam za dużo estrogenu i przepisał mi Yasmin na wyregulowanie gospodarki hormonalnej... Nie kupiłam tych tabletek nawet bo jakoś nie umie sie przekonać do tej formy leczenia zaburzeń hormonalnych... po jakimś czasie problem sam znikł. Mój cykl trwał zawsze 28 dni, od jakiegoś pół roku wydłużył sie do 29-30 dni, w zeszłym miesiącu dostałam okres po 37 dniach no i od trzech miesięcy znów mam te plamienia co wczesniej. Czy ktoś może mi powiedzieć co to jest? plamienie tak trwa tydzień, w zasadzie to głównie to są skrzepy krwi w śluzie. Zastanawiam się czy to nie jest spowodowane moją tusza, w ciągu 2 lat przytyłam z 7 kg... nie wiem czy to dużo, ale jak na mnie to bardzo dużo i gdybym sie nie ograniczała to pewnie było i jeszcze więcej, niestety mam siedzący tryb życia. Z takich ogólnych informacji to mam 24 lata, nie miałam jeszcze dzieci ale planuje, w wieku 15 lat miałam torbiele na jajniku i lekarz przepisał mi progesteron. Prosze o pomoc.

Data: 10 maj 2009 - 18:15:38

ODP dla Oliwka

Hmm. Podaje mi Pani za malo danych co do swojego cyklu. Jaka byla dlugosc ostatnich 6 cykli. W jakich dniach cyklu pojawiaja sie dolegliwosci.? Czy maja charakter cykliczny? Czy plamienia wystepują przed czy też bezposrednio po miesiaczce a moze jedynie pomiedzy 10-20 dniem cyklu. Czy towarzyszy im ból?. Prawdopodobnie należy Pani do grona 30 % owulujących kobiet, którym zjawisku uwolnienia komórki jajowej towarzyszy krwawienie okołoowulacyjne i dyskomfort bólowy. Jeżeli ma on charakter cykliczny, występuje pomiędzy 10 a 20 dniem cyklu, trwa kilka dni i ustępuje do następnego razu to prawdopodobnie właśnie to jest przyczyną Pani problemu. Pogarsza to jakość życia ale nie jest powodem do niepokoju. Nie znam też metody , która pozwoliłaby odpowiedzieć, że ta dolegliwość kiedyś przestanie Panią nękać. Jest to po prostu wkalkulowane w kobiecość. Aby temu przeciwdziałać musiałaby Pani zdecydować się na prosty test. Przez okres 3-6 cykli stosować złożoną antykoncepcję hormonalną. Jeżeli dolegliwości ustąpią – to przyczyna tkwi w jajeczkowaniu. Jeżeli nie – trzeba będzie szukać innej przyczyny zaburzeń miesiączkowania. Pozdrawiam.

Autor: Oliwka234 (IP zapamiętane)
Data: 10 maj 2009 - 18:42:29

Do Pana dr,
plamienie występuje własnie tak jak Pan napisał 10-20 dzień cylku. 6 poprzednich cykli trwało 29 dni, dopiero dwa ostatnie 30 i 37 dni. Przy plamieniu nie występuje ból, ja tego nawet nie czuje, jest tylko to plamienie. Trwa to około tygodnia za każdym razem a objawy nasilają się przy wzmozonym wysiłku fizycznym, np w tym miesiącu pojawiło się po bardzo intensywnej wycieczce rowerowej (która akurat miała miejsce w 12 dniu cylku). Jak pisałam wczesniej, rok temu już tak miałam trwało to może kilka miesięcy i samo "przeszło", a teraz od trzech miesięcy znowu wróciło. Nie zauwazyłam żadnych innych niepokojących objawów. Jestem kompletnym laikiem z medycyny, więc mam nadzieje, że ta przypadłość nie zaważy na moim przyszłym zajściu w ciąże i nie bedzie, z tego przynajmniej powodu, problemu? Bardzo dziękuję za szybka odpowiedź. Pozdrawiam!

Data: 18 maj 2009 - 10:07:35

ODP dla Oliwka
Proszę wykonać oznaczenie Prolaktyny, TSH i Progesteronu pomiędzy 20 a 22 dniu cyklu (najlepiej w 22 dniu). Wtedy będę mógł konkretniej się wypowiedzieć. Pozdrawiam.

Autor: patrinka (IP zapamiętane)
Data: 16 cze 2009 - 15:47:18

Panie doktorze od 10 dni przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Cilest, w srode skonczyla mi sie miesiaczka ale nadal wystepuje male krwawienie. Wczesniej bralam inne tabletki tzn Diane 35 i nic takiego nie wystepowalo.
Dlaczego wystepuje teraz cos takiego jak zmienilam tabletki?

Data: 17 cze 2009 - 07:51:29

Witaj,
Takie krwawienia i plamienia moga pojawić sie po zmianie tabletek, po 2-3 miesiącach organizm przestawi się na nowa dawke hormonów i plamienia powinny zniknąć. Pozdrawiam;)

Data: 17 cze 2009 - 18:36:18

Czyli to jest tzw reakcja na zmiane tabletek o silniejszej dawce hormonow tak? I nie powinnam sie o nic obawiac, i wszystko sie unormuje

Data: 18 cze 2009 - 07:21:58

Prawdopodobnie tak. Organizm tak reaguje na zmiane dawki hormonów, niekoniecznie na większą (na zmniejszenie dawki też). Gdyby krwawienie utrzymywało dłużej, było obfite to powinnas zglosic sie do lekarza. Jeśli to tylko niewielkie krwawienie lub plamienia, powinno sie wszystko unormowac po jakimś czasie (2-3 cykle). Pozdrawiam;)

Data: 18 cze 2009 - 20:31:48

Umnie to ma taki kolr brazowy i jest bardzo lekkie, i to tak bedzie przez caly czas? Ale powinno ustapic za jakis czas?

Data: 22 cze 2009 - 08:13:39

Witaj,
Po jakiś 2-3 cyklach gospodarka hormonalna powinna sie ustabilizować. Pozdrawiam;)

Data: 22 cze 2009 - 22:38:02

Dziekuj bardzo za informacje:) bardzo mnie uspokoilas:)

Autor: sandrax2 (IP zapamiętane)
Data: 01 lip 2009 - 09:05:22

witam !
po krótkim i skapym okresie mialam delikatne brazowe plamki. teraz jestem miedzy 9 a 10 tabletka z pierwszego opakowania i wczoraj podczas stosunku tak jakbym dostala okres ( krwi bylo raczej malo, ale napweno byla to sama krew i trwalo to tylkko chwile w czasie stosunku) nie wiem czy powinnam sie martiwc? ostatnio bralam te tabletki 2 lata temu i takiego plamienia nie pamietam zebym miala. po stosunku oczywiscie wszystklo wrocilo do normy brakk plam i brak krwi. biore harmonet. prosze o porade bo sie bardzoi martwie.

Data: 01 lip 2009 - 09:43:26

Witaj,
krwawienia i plamienia w środku cyklu sa normalnym objawem przy rozpoczynaniu antykoncepcji hormonalnej (moga pojawic się nawet jesli przy wcześniejszym stosowaniu antykoncepcji horminalnej nie pojawiały sie). Organizm potrzebuje czasu aby przyzwyczaić sie do dodatkowej dawki hormonów, stabilizacja gospodarki hormnalnej trwa zwykle 2-3 cykle. Gdyby krwawienia/plamienia utrzymywały się po tym czasie powinnas zgłosić się do lekarza, może trzeba będzie zmienic tabletki. Pozdrawiam:)

Data: 01 lip 2009 - 09:56:55

jejku strasznie ci dziekuje kochana ;) juz myslalam ze moze to ciaza..

Data: 01 lip 2009 - 12:46:47

a wystepuje jakies pojedyncze krwawienie jesli jest sie w ciazy? czy to chwilowe krwawienie jednorazowe jest zarazem wykluczeniem ciazy?

Idź do strony: 1234567-->
Bieżąca strona: 1 z 7

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.