Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Rak skóry: BCC

Rak skóry: BCC

Czerniak: nie tylko na skórze!

Czerniak: nie tylko na skórze!

Piękne nogi bez żylaków cz.3

Piękne nogi bez żylaków cz.3

Badania okresowe, czyli rak pod kontrolą

Badania okresowe, czyli rak pod kontrolą

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
Idź do wątku: Następny wątekNastępny
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Pytanie do doktora PROSZĘ O ODPOWIEDŹ
Autor: viki801 (IP zapamiętane)
Data: 28 wrz 2008 - 20:16:09

Witam,
Po 8 latach brania tabletek Cilest podstanowiłam je odłożyć w celu zajścia w ciąże. Postanowiłam odczekać 0,5 roku jak radzili lekarze. Po 4 miesiącach jak odstawiłam nie dostałam okresu. Lekarz przepisała mi luteine. Po okresie poszłam na usg. Lekarz stwierdziła że nie mam cykli. Badania hormonów fsh 6,9 LH 19,6 estradiol 48,6 Progesteron 0,915 prl 337 po 60 min 3880.
Lekarz stwierdziła że mam mało progesteronu. Przepisała mi luteine w 16-23 dniu cyklu tak przez 3 miesiące i dostinex 1/4 raz w tyg.
Oczywiście żebym mogła zacząć kurację musiałąm znów wywołać okres.
Bardzo chce mieć dzieci. Czy mogę w czasie kuracji starać się o dziecko? Czy tabletki jakie przyjmuję mogą zaszkodzić ewentualnej ciąży? Czy mój organizm utrzyma ciąże jeśli brak mi progesteronu ??
Czy powinnam skończyć tą 3 miesięczną kurację i dopiero się starać??
Ile muszę odczekać od ostatniej tabetki abym mogła zrobić sobie badanie poziomu progesteronu aby wynik nie był np zawyżony tylko dlatego bo biorę progestron. Czy w ciąży będę zmuszona do brania progesteronu na utrzymanie ciąży??
Proszę o pilną odpowiedź.

Re: Pytanie do doktora PROSZĘ O ODPOWIEDŹ
Autor: madziaCz92 (IP zapamiętane)
Data: 29 wrz 2008 - 16:18:06

Dzień dobry... piszę bardzo w nietypowej sprawie... nie wiem od czego zacząć bardzo boję się wizyty u ginekologa... nie wiem kiedy mam sie tam udać... po miesiączce czy przed nią... i czy trzeba zgolić włosy łonowe przed wizytą...?? proszę o prywatną odp.

Re: Pytanie do doktora PROSZĘ O ODPOWIEDŹ
Autor: Nina (IP zapamiętane)
Data: 01 paź 2008 - 13:03:21

Witaj, nie bój sie nie taki "diabeł straszny". Umów wizytę po miesiączce i najlepiej u lekarza kobiety - stres będzie mniejszy. Ubierz się w spódnicę to bedziesz się mniej krępować. Co do przygotowania to tu nie ma żadnych szcególnych wymagań. To jak "dbasz" o okolice intymne to Twoja sprawa i lekarz nie może Cię "krytykować". Na pewno przed wizytą konieczny jest podstawowy zabieg higieniczny. Pozdrawiam i uszy do góry będzie dobrze. Pamietaj, że lekarz ma być twoim przyjacielem, nie możesz się go bać. Ma ci wszystko wyjaśniać, odpowiadać na pytania. Jeśli tego nie robi, szukasz po prostu następnego. Pozdrawiam

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.