Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Seksualność i… ginekolog

Seksualność i… ginekolog

Po co nam kwas foliowy?

Po co nam kwas foliowy?

Konflikt serologiczny – co warto wiedzieć?

Konflikt serologiczny – co warto wiedzieć?

Projekt ciąża. Jak przygotować organizm?

Projekt ciąża. Jak przygotować organizm?

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
Idź do wątku: Następny wątekNastępny
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
ropień jajnika
Autor: malinka291 (IP zapamiętane)
Data: 16 lip 2008 - 10:09:30

Witam serdecznie!Ostry ból podbrzusza, 3 dniowe plamienie oraz stan podgorączkowy skończył się szybką wizytą u lekarza. Podczas pierwszej wizyty u lekarza ginekologa dowiedziałam się, że mam zapalenie przydatków lekarz przepisał mi dalacin c, metrolnidazol (czopki) oraz gynalgin i powiedział, że nie ma się czym przejmować biorąc pod uwagę nawet fakt, że podobna infekcja miała miejsce w październiku 2007r. Niestety leczenie nie przyniosło rezultatu a wręcz przeciwnie po tygodniu wylądowałam w przychodni z niesamowitym bólem lewej strony promieniującym do lewej pachwiny jak również pleców, lekarz rodzinny przepisał mi Augmentin, Metronidazol (tabletki) a do tego lakcid no i pyralgin dożylnie. Niestety z każdą chwilą ból był silniejszy więc udałam się do lekarza ginekologa po kilku godzinach a że była to niedziela więc wizyta odbyła się w szpitalu. Lekarz ginekolog mnie zbadał i stwierdził stan ropny na lewym jajniku i zrosty. Kazał wykupić przepisane przez lekarza rodzinnego lekarstwa i dużo leżeć. Jestem w tej chwili 3 tydzień na zwolnieniu lekarskim brałam też biseptol i czopki doodbytnicze na rozpuszczenie zrostów w zeszłym tyg lekarz ginekolog powiedział, że jest już dobrze tylko tyle że ja nadal czuje ból w lewym jajniku promieniujący do pachwiny, mam temperaturę 37,5 jestem strasznie słaba a z każdym dniem ból jest silniejszy.Dodam iż żaen z lekarzy nie skierował mnie na badanie usg. Czy jest to normalne??? Czy może poradzić się innego lekarza??? Tylko skąd pewność, że inny lekarz będzie miał rację??? Mam 27 lat, stałego partnera i w przyszłości chciałabym mieć dzidzię, jednak boję się, że przez te wszystkie infekcje będę miała z tym ogromny problem :( Bardzo proszę o poradę...

Re: ropień jajnika
Autor: Nina (IP zapamiętane)
Data: 16 lip 2008 - 10:14:49

Witaj, a masz możliwość zrobic prywatnie usg jamy brzusznej + morfologię krwi + mocz? Skąd jestes? Może ktoś poleci Ci dobrego specjalistę. Pozdrawiam

Data: 16 lip 2008 - 10:23:37

Witaj, jutro odbieram wyniki badań morfologia i mocz skierownia dostałam dopiero od lekarza rodzinnego, jestem z trójmiasta i pomijając kwestię finansową raczej nie będzie problemu z wykonaniem usg prywatnie. Co do lekarzy to nie mam już sił i cierpliwości, ginekolog, który mnie leczył miał być też dobrym znajomym lekarzem specjalistą, jednak nie zlecił wykonania żadnych badań. Najgorsze jest to, że każde wyjście z domu jest dla mnie ogromnym wyzwaniem gdyż poprostu nie mam siły... :(

Data: 16 lip 2008 - 11:03:06

Witaj, jak będziesz miała wyniki to napisz, i zrób koniecznie usg. Musisz sie zmobilizować, zawalczyć o powrót do zdrowia, wiem to trudne nie masz siły. Ale walcz, dla przyszłosci. Dla dziecka, które chcesz mieć a przede wszystkim dla siebie!! Do lekarza wybierz się z wynikami usg, morfologią i moczem. W Gdańsku jest lekarz dr Andrzej Płoszyński z Kliniki Ginekologii, Instytutu Położnictwa i Chorób Kobiecych AM. ul. Kliniczna 1a, Gdańsk [ tel. 058 349 34 41 - to chyba nr do szpitala] Zadzwoń, zapytaj kiedy przyjmuje. Najlepiej byłoby się umówić na jutro jak będziesz miała wyniki z krwi, moczu i usg. To mu powie więcej. Pozdrawiam i trzymaj sie!

Data: 17 lip 2008 - 12:53:01

Hejka!!!No więc mam wyniki krwi: RDW 15,3%, LIMFOCYTY 5,43 G/l, % NEUTROCYTÓW 24, % LIMFOCYTÓW 63,9 reszta w normie, mocz SG>=1.030, BLO*MODERATE, pH 6.0, URO 0.2 E.U./dL reszta negatywna.Nie mam zielonego pojęcia co to oznacza.Z usg ginekologicznego muszę zrezygnować bo pojawiła się miesiączka- jest inna niż zawsze, krwawienie jest bardzo słabe, krew jest jasna.Lekarz rodzinny nic mi nie poradził poza tym, że musze koniecznie zgłosić się ponownie do ginekologa.Ide dzisiaj z nadzieją,że coś się wkońcu ruszy.

Data: 17 lip 2008 - 13:22:38

Witaj, jak będziesz po wizycie u ginekologa to napisz co i jak. I nie martw sie na pewno wszystko dobrze sie skończy. Pozdrawiam

Autor: dr Tomaszewski (IP zapamiętane)
Data: 21 lip 2008 - 08:13:21

ODP dla Malinka

Rozumiem, że nie jest Pani w ciąży? Z wyników badań dodatkowych nic nie wskazuje na fakt stanu infekcyjnego ( prawidłowy poziom leukocytozy). Proszę ocenić poziom białka CRP ( białko c-reaktywne). Wartości poniżej 7-10 to norma. Wyklucza to stan zapalno- ropny. Proszę na pewno wykluczyć ciążę . W II fazie cyklu jak i w ciąży temperatura jest podwyższona i osiąga wartości przez Panią opisywane. Po wykluczeniu ciąży proszę wykonać USG pomiędzy 10 a 12 dniu cyklu i ponowny kontakt. Pozdrawiam.

Data: 21 lip 2008 - 10:06:08

Witam i dziekuję bardzo za wszystkie odpowiedzi. Test ciążowy robiłam 13 czerwca a potem byłam badana przez lekarzy, którzy ciąży nie stwierdzali. CRP 1.2, czyli stanu zapalnego nie ma. ostatnie krwawienie (zdecydowanie slabsze ale w terminie miesiaczki) pojawilo sie 14 lipca (w terminie- 3 dzien po ostatniej pigułce antykoncepcyjnej). Dziś 8 dzień cyklu temperatura 37,2. Usg niestety dopiero w czwartek, w zwązku z czym do czwartku będę milczała.
Pozdrawiam serdecznie.

Data: 13 sie 2008 - 13:14:04

Witam!!!
Z przyczyn technicznych dopiero dzisiaj moge napisac to co wiem.
USG - "trzon macicy tylozgiety o prawidlowej strukturze i wielkosci. Endometrium jednorodne, o ostrych granicach, bez zmian ogniskowych i wyraznych przeplywow naczyniowych, gr. 0,83 cm jak w fazie wydzielczej cyklu. Szyjka macicy o jednorodnej strukturze i typowej wielkosci. Struktura jajnikow i jajowodow obustronnie prawidlowa, lewy jajnik lezy jednak w bezposrednim sasiedztwie dna macicy, jest tkliwy i porusza sie razem z macica (zrosty?). Zatoka Douglasa i pozostale struktury w miednicy malej bez zmian." kolejny ginekolog i gynoxin,cetaflam, distreptaza a na miesiaczke distreptaza i azitrox. Temperatura bez zmian czyli ok 37,6, 37,2 bol troche mniejszy a jednak odczowalny, najbardziej podczas stosunku... Czy to sie kiedys skonczy???:(:(:(

Data: 14 sie 2008 - 08:24:49

ODP dla Malinka291

Jeszcze jedno pytanie. Czy pani stosuje tabletkę antykoncepcyjną? Aha - oczywiście wyniki i USG ma Pani prawidłowe. Pozdrawiam.

Data: 19 sie 2008 - 11:11:54

Dziękuję bardzo za odpowiedź!!!
Tak, od stycznia 2007 roku stosuję yasmin, czy to może być przyczyną moich problemów???
Pozdrawiam serdecznie.

Data: 22 sie 2008 - 09:54:25

ODP dla Malinka291

Proszę jeszcze wykonać ocenę układu krzepnięcia z produktami degradacji fibrynogenu i fibryny. Jeżeli i ten wynik będzie ujemny ( zakrzepica) - przyczyną Pani dolegliwości nie są problemy ginekologiczne. Pozdrawiam.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.