Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Stopy gotowe na lato

Stopy gotowe na lato

„Ciąża to nie jest czas eliminacji produktów potencjalnie uczulających”

„Ciąża to nie jest czas eliminacji produktów potencjalnie uczulających”

Nasze recenzje: „Inteligencja erotyczna”

Nasze recenzje: „Inteligencja erotyczna”

Instrukcja badania szyjki macicy – świadome starania o dziecko

Instrukcja badania szyjki macicy – świadome starania o dziecko

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
Idź do wątku: Następny wątekNastępny
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
Proszę o interpretacje wyników!!
Autor: Alicja_alicja (IP zapamiętane)
Data: 07 lip 2008 - 11:29:50

Dziś właśnie odebrałam wynik badania cytologicznego. Bardzo się martwie i proszę bardzo o pomoc.
Szczegółowy opis:
Czynniki infekcyjne(mikroorganizmy):
-zmiany flory bakteryjnej.
Rozmaz odpowiada wg Papanicolaou: grupa II
Uwagi: Niepełna reakcja estrogenna, słaby odczyn zapalny, nieliczne komórki metaplastyczne.
Bardzo prosze o pomoc!!

Re: Proszę o interpretacje wyników!!
Autor: ewcia19862 (IP zapamiętane)
Data: 30 paź 2008 - 17:52:24

hej odebrałam dzisiaj wyniki badania histopatologicznego kolejnego juz wczesnie miałam pobierane wycinki i wyszło mi CIN 2 wiec miałam dysplazje szyjki macicy teraz wyniki
1.miejsce pobrania materiału: tarcza szyjki macicy
rozpoznanie :I-IICervicitis chronika. Koilocytosis, leucoparakeratosis et dysplasia epithelii plani focalis minoris gradus (CIN I)
2.rodzaj materiału : wycinek
miejsce pobrania :błona śluzowa kanału szyjki
rozpoznanie: Cervicitis chronika et leucoparakeratosis epithelii plani cervicis uteri
3.Miejsce pobrania:linia cięcia :linia cięcia chirurgicznego
rozpoznanie: endocervium sine laesionibus
4.rodzaj matreiału : wycinek
miejsce pobrania :kanał szyjki macicy
rozpoznanie: fragmenta endometrii in stadio proliferationis Fragmenta parva endocervii sine laesionibus. Polypus endocervicalis glanddularis et papillaris.Sanguis et mucus.
5. Rodzaj materiału : wyskrobiny
miejsce : jama macicy
rozpoznanie: sanguis, mucus et fragmenta parva endometrii in stadio proliferationis, fragmenta parva endocervii sine laesionibus
prosze o szybkie przetłumaczenie wyników :)

Autor: dr Tomaszewski (IP zapamiętane)
Data: 02 lis 2008 - 13:14:53

ODP dla Ewcia

Proszę Panią. Jestem osoba która odpowiada na pytania i służy poradą. Jednak polecenie "szybkiego" tlumaczenia rozpoznania badania histopatologicznego, proszę wybaczyć jest nie na miejscu. Z tym proszę zwrócić się do swojego lekarza. Jednak pozwolę sobie na krótkie podsumowanie wszystkich danych. Ogólnie jest Pani zdrowa;. W ocenianych preparatach za wyjątkiem pozycji I nie ma niepokoju onkologicznego. Jedynie w wycinku z tarczy części pochwowej odnotowano wykładniki koilocytozy ( nieprawidłowa architektura komórkowa prawdopodobnie na tle infekcji HPV) z rogowaceniem białym i dysplazja nabłonka płaskiego szyjki macicy niewielkiego stopnia. Lekarz na podstawie tego badania i dotychczasowego wywiadu chorobowego i położniczego zaproponuje Pani kilka opcji postępowania. Pozdrawiam.

Autor: maria_burczyk (IP zapamiętane)
Data: 11 lis 2008 - 19:36:48

dysplasia epithelii plani minoris gradus.CIN1 2.fragmenta mucosae endocervicis.3 mucus et fragmenta parva endometrii.

Data: 16 lis 2008 - 14:23:51

ODP dla Maria

Pani wynik to: Sródnabłonkowe nowotworzenie nablonka wielowarstowego plaskiego I stopnia stopnia malego. Fragmenty prawidlowego nablonka kanalu szyjki macicy i jamy macicy.

Pytanie: Ile ma Pani lat i czy Pani rodzila i czy byl wykonany po pobraniu wycinka i zdrapki zabieg elektrokonizacji (wypalanka). Jezeli tak to jest PAni juz wyleczona. Jezeli nie to opcji jest kilka. Globulki dopochwowe o dzialaniu koagulujacym i p.zapalnym, potem póba Meigsa i kolposkopia z kontrolna cytologia. Kolposkopia jest metodą diagnostyczną polegającą na oglądaniu powierzchni szyjki macicy, proksymalnej części jej kanału oraz pochwy i sromu przy pomocy urządzenia optycznego zwanego kolposkopem. Urządzenie to jest zbliżone budową do zwykłego mikroskopu i pozwala lekarzowi zweryfikować stan nabłonka szyjki macicy powiększonego optycznie nawet do 400 razy. Zarówno badanie cytoonkologiczne jaki i kolposkopia umożliwiają zwiększenie czułości metod diagnostycznych stosowanych w profilaktyce raka szyjki macicy. W Pani konkretnej sytuacji postawione rozpoznanie cytologiczne jest wskazaniem do weryfikacji kolposkopowej dobrostanu szyjki macicy po leczeniu zachowawczym.

Jezeli zmiany sie cofna ( 60 % przypadków) to sytemtyczny nadzor cytonkologiczny przez okres conajmniej 2 lat, nawet co 6 m-cy. Potem, lub po dwoch wynikach OK zgodnie ze schematem : do 30 r. ż co rok potem w zaleznosci od wyniku raz co 1-3 lata. Jezeli nie, to albo postepowanie wyczekujace i co 6 m-cy kolposkopia z cytologia ( 60 procent zmian cofa sie w ciagu roku), lub jezeli Pani nie rodzila krioterpia, i intensywny nadzor j.w lub elektrokonizacja w przypadku gdy juz Pani rodzila dzieci. Pozdrawiam.

Autor: Czarnulka (IP zapamiętane)
Data: 11 sty 2009 - 16:04:48

Witam jestem już miesiąc po zabiegu El conisatio colli uteri. W czasie zbiegu pobrano mi materiał do badania histopatoligicznego z okolic szyjki mcicy części pochwowej. Odebrałam właśnie wyniki badań i nic nie rozumiem, ale chyba nie jest najlepiej.
Pisze na nich:
Dysplasia planoepithelii colii uteri minoris gradus CIN I et focale gradus mediocris CIN II (M-74000),
Koilocytosis planoepithelii ( M-69790).,
Erosio glandularis in ststu epidermisationis maioris gradus et glandularum profunda (M-31210).
Materiał rozfragmentowany średnicy 4 cm przebadany w całości i seryjnie.

Czy mogę prosić o wyjaśnienie o co w tym wszystkim chodzi, bo na wizytę muszę poczekać 2 tygodnie ale martwię się bo to jeszcze trochę czasu. :)
Czy to coś strasznego i jakie leczenie.

Autor: Czarnulka (IP zapamiętane)
Data: 11 sty 2009 - 16:11:16

PS W jakim czasie po zabiegu el conisatio colli utrei można starać się o dziecko i czy podane przeze mnie powyższe wyniki mają wpływ na ciążę.

Data: 30 sty 2009 - 08:23:11

ODP dla Czarnulka

Zabieg Panią wyleczył. Miała Pani środnablonkowe nowotworzneie niskiego i średniego stopnia. Nie wymaga Pani leczenia uzupelniajacego. Prosze po prostu raz do roku wykonywac cytologie. Co do dziecka. Po 56 dniach szyjka dochodzi do siebie calkowicie. Myślę, że to optymalny okres o staranie sie o dziecko. Pani schorzenie nie ma żadnego oznaczenia jeżeli chodzi o ciążę. Natomiast niekiedy zabieg el-konizacji może miec wpływ na aparat zamykający jajo płodowe, od niewydolności do sytuacji wręcz odwrotnej, niepodatności ( blizna ) szyjki na skurcze porodowe. Pozdrawiam.

Re: Proszę o interpretacje wyników
Autor: stota82 (IP zapamiętane)
Data: 11 lut 2009 - 13:59:04

Witam serdecznie

Oto wszytkie wyniki jakie do tej pory otrzymalam:

Etap podstawowy i diagnostyczny
Wynik: komorki nablonka plaskiego: LSIL- zmiany srodnablonkowe stopnia niskiego obejmujace koilocytoze (HPV) i mozliwosc CIN 1 (dysplazji malego stopnia)

Kolposkopia
Kolposkopia satysfakcjonujaca, obraz nieprawidlowy
Uwagi: ectopia, cervicitis, metaplazja na gornej i dolnej wardze zbielenie na dolnej

Wynik badania histopatologicznego (wycinek)
Dysplasia epitheli plani minoris gradus (CIN 1). Koilocytosis.

Bardzo prosze o interpretacje wynikow i ewentualne rady dotyczace leczenia. Ostatnie badanie mialam wykonane 30 grudnia, od tego czasu niestety nic nie zrobilam, poniewaz obecnie przebywam w UK, nie mam kontaktu ze swoim lekarzem. Nie chcialabym podejmowac leczenia w Angli (opinia o tutejszej sluzbie zdrowia jest rozna). Znalazlam polska prywatna przychodnie, niedaleko miasta w ktorym mieszkam, ale nie jestem pewna czy bede mogla sie tam leczyc. Prosze o rade.. jesli to byloby mozliwe, czy moge Pana prosic o nakreslenie sposobu leczenia, czy w moim przypadku (po ew. wyleczeniu) mozliwe byloby zaszczepienie sie przeciwko wirusowi?

Dziekuje :))

Autor: dominika1 (IP zapamiętane)
Data: 12 lut 2009 - 19:59:48

bardzo prosze o rade co dalej robic

rozpoznanie kliniczne : EROSIO COLLI UTERI CYT III (ASC-US)

rozpoznanie patomorfologiczne wycinek : EROSIO GLANDULARIS COLLI UTERI PARTIM EPIDERMISATA IN STATU INFLAMMATIONIS CUM DYSPLASIA PLANOEPITHELII MINORIS GRADUS

rozpoznanie patomorfologiczne wyskrobiny : FRAGMENTA PRAVA ENDOCERVII

dla przyblizenia sytuacji mam 30 lat i 2 dzieci

Re: Proszę o interpretacje wyników
Data: 22 lut 2009 - 20:36:37

ODP dla Stota

Prosze sie tak bardzo nie niepokoic. Wynik ten co prawda wymaga nadzoru ale w wiekszosci przypadkow zmiany cofaja sie samoistnie w ciagu roku o ile nie ma na szyjce duzej zmiany makroskopowej. W Pani wypadku szczepienie HPV nie ma juz sensu- doslzo bowiem do infekcji. Postępowanie z nadzerkami zalezy od wyniku badania cytoonkologicznego, wieku pacjentki, wielkosci zmiany i jej wywiadu poloznicznego. U nierodek preferuje sie metody niedestrukcyjne do ktorych zalicza się: obserwacje i kontrolne rozmazy ( 60% zmian samoistnie sie cofa po roku), leczenie zachowawcze ( koagulacja chemiczna), krioterapie i waporyzacje energia laserowa. Tylko w szczegolnych sytuacjach wykonuje sie elektrokonizacje lub chirurgiczna konizacja stozkowa- chociaz to pacjent decyduje. Kolposkopie obecnie wykonuje sie jedynie w sytuacjach watpliwych diangostycznie ( HSIL, LSIL, ASCUS, ASC-H). Tak wiec mysle ze w Pani wypadku po leczeniu p/zapalnym i probie Meigsa powinna zglosic sie Pani na kolposkopie i kontrolna cytologie. Jezeli sytuacja bedzie sie utrzymywac lekaz zaproponuje jedna z wyzej opisanych opcji terapeutycznych. Pozdrawiam.

:)))
Autor: stota82 (IP zapamiętane)
Data: 23 lut 2009 - 13:36:56

Panie Dotorze, baardzo dziekuje za pomoc, slowa otuchy i nakreslenie sposobow leczenia.. dziekuje .. pozdrawiam

Autor: zocha (IP zapamiętane)
Data: 05 sie 2009 - 15:35:09

Panie Doktorze,a co robić jeżeli wynik jest; nieprawidłowe komórki nabłonka płaskiego(asc), nieokreślonego znaczenia(asc-us),czy to jest grożne? Bardzo prosze o odpowiedz.

Autor: agneskapineska (IP zapamiętane)
Data: 03 wrz 2009 - 07:52:01

Witam, będę wdzięczna za przetłumaczenie wyników :) Z góry dziękuję.

Rozpoznanie kliniczne: Ciąża i Hbd 12/7 obsoleta.

Decidua compacta et villi cum suppuratione et necrosi focalis [M-28000].

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2009-09-03 08:30 przez agneskapineska.

Data: 08 wrz 2009 - 08:57:47

ODP dla agneskapineska:

Ciąża martwa w 12 tygodniu i 7 dniu jej trwania czyli w 13 tygodniu.
Doczesna zbita oraz kosmki w stadium ropienia i ogniskowej martwicy. Pozdrawiam.

Autor: agneskapineska (IP zapamiętane)
Data: 16 wrz 2009 - 11:22:40

Dziękuję Panie doktorze i pozdrawiam serdecznie :)

Autor: Sylwia77 (IP zapamiętane)
Data: 25 wrz 2009 - 14:28:19

Witam
Zwracam się do pana dr z prośbą o przetłumaczenie moich wyników po wyłyżeczkowaniu:
Fragmenty endometrium bez cech wydzielania, fragmenty endocervix i nabłonka płaskiego.

Bardzo dziękuję i pozdrawiam.

Autor: agrawa (IP zapamiętane)
Data: 30 wrz 2009 - 22:22:56

Zwracam sięz prośbą o interpretację wyników:
A1-A4 Cervictis chronica
B Fragmentum parvum epithelii plani cum dysplasium gradus medicris.
Fragmenta mucosae canalis colli sine laesionibus.

Czy to coś bardzo groźnego? Jakie istnieją metody leczenia takiego przypadku, czy konieczna jest operacja?
Będę wdzięczna za odpowiedź. Dziękuję i pozdrawiam

Autor: malnka2315 (IP zapamiętane)
Data: 02 paź 2009 - 10:17:16

witam
bardzo proszę o przetłumaczenie moich wyników
EROSIO GLANDULARIS CUM DYSPLASIA EPITHELII MEDIOCRIS GRADUS CIN II
POLYPI MUCOSI
ENDOMETRIUM IN STADIO PROLIFERATIONIS

W zeszłym roku miałam takie rozponanie
HSIL CIN II
ROZMAZ ODPOWIADAŁ WG PAPANICOLAOU;GR III
miałam wyznaczony zabieg na całkowite usunięcie narządów, ale okazało się,że jestem w ciąży, Po urodzeniu pobrano mi wycinki i wyłyżeczkowano ścianki jamy macicy

Dziękuję i pozdrawiam

Data: 07 paź 2009 - 13:45:13

ODP dla malnka2315:

Rozpoznanie jest identyczne z postawionym w roku ubiegłym. Ma Pani neoplazję śródnabłonkową średniego stopnia. Niekoniecznie musi być Pani poddawana operacji radykalnej. W moim odczuciu wystarczy konizacja chirurgiczna lub szeroka elektrokonizacja (ta ostatnia nie da informacji co do obecności zmienionych komórek w linii cięcia chirurgicznego na szyjce macicy), ale oczywiście o typie i rozległości zabiegu zadecyduje Pani wspólnie ze swoim lekarzem. Pozdrawiam

Autor: dorota74 (IP zapamiętane)
Data: 27 paź 2009 - 16:02:48

Dysplasia epithelii plani maioris gradus (cin 3) a hciałam dodac że miałam robiona konizacje i am mieć drugą nic ztego nie rozumiem .prosze o przetłumaczenie wyniku i wyjasnienie zgóry ślicznie dziekuje.

Data: 09 lis 2009 - 09:52:37

ODP dla dorota74:

Jest to nowotworzenie śródnabłonkowe wysokiego stopnia. W zasadzie stan przednowotworowy. W takim przypadku zazwyczaj wykonuje się chirurgiczną konizację
(amputacje) szyjki macicy. Pozdrawiam.

Autor: elamal (IP zapamiętane)
Data: 19 lis 2009 - 18:36:53

Dziś właśnie odebrałam wynik badania kolposkopowego.
Proszę bardzo o interpretację wyników.

Rozpoznanie histopatologiczne:
CIN 3 focalis

Data: 14 gru 2009 - 11:01:07

ODP dla elamal:

Ma Pani ogniskowe śródnabłonkowe nowotworzenie w obrębie nabłonka wielowarstwowego płaskiego szyjki macicy. Wymaga Pani dalszego postępowania diagnostyczego ( kolposkopia, typowanie HPV) i leczenia. Pozdrawiam.

Autor: majusia1976 (IP zapamiętane)
Data: 28 gru 2009 - 16:42:30

Witam
Bardzo proszę o interpretację wyników badania hist.pat.

Polip szyjki macicy
wyskr.z kanału szyjki

Makr. I Fragment beżowej, sprężystej tkanki wielkości 1,3 cm.

Mikr. I Polip szyjkowy w stanie przewlekłego, aktywnego zapalenia.
II Materiał uległ częściowej autolizie. Zawiera śluz, skrzepy krwi oraz słabo zachowane fragmenty nabłonka paraepidermalnego. Obraz morfologiczny budzi podejrzenie dysplazji ropnia wyższego w nabłonku paraepidermalnym. Konieczne pobranie wycinków z tarczy części pochwowej szyjki macicy.

z góry bardzo dziękuję

Autor: zmyslowa25 (IP zapamiętane)
Data: 08 sty 2010 - 13:02:46

PILNEEE:(PROSZE O ODPOWIEDZ BLAGAM:(odebralam wynik badania cytologicznego i jestem zalamana lekarz mnie strasznie nastraszyl i odrazyu wykonal krioterapie:(o to wynik R.lutealna .Odczyn zapalny.Mysocis.Widoczne wsrod leukocytow k.ASC-US.Nie wykluczam infekcji wirusowej HPV.10-16dc. zmiany reaktywne zwuazane z komorkami endocerwikalnymi:(

Data: 11 sty 2010 - 08:42:45

ODP dla majusia1976:
Polip sam przez się nie budzi niepokoju onkologicznego. Natomiast materiał uzyskany z oceny komórek pokrywających tarcze i kanał szyjki macicy wskazuje na podejrzenie neoplazji śródnabłonkowej. Proszę zgłosić się na kolposkopię i cytologię. Po wstępnej diagnostyce najprawdopodobniej zostanie Pani zaproponowany zabieg elektro konizacji poprzedzony pobraniem wycinków celowanych ( o ile Pani rodziła) lub chirurgiczna konizacja szyjki macicy ocena komórek w linii cięcia lub leczenie niedestrukcyjne ( np. krio z głębokim mrożeniem kanału ) w przypadku nieródki. W tym ostatnim przypadku trudno będzie jednak uzyskać wycinek bez krwawienia. W razie konieczności i w takim wypadku wykonuje się zabiegi jak dla kobiet które rodziły. O tym zadecyduje Pani lekarz. Pozdrawiam.

Data: 11 sty 2010 - 10:35:51

Data: 08 Jan 2010 - 13:02:46

PILNEEE:(PROSZE O ODPOWIEDZ BLAGAM:(odebralam wynik badania cytologicznego i jestem zalamana lekarz mnie strasznie nastraszyl i odrazyu wykonal krioterapie:(o to wynik R.lutealna .Odczyn zapalny.Mysocis.Widoczne wsrod leukocytow k.ASC-US.Nie wykluczam infekcji wirusowej HPV.10-16dc. zmiany reaktywne zwuazane z komorkami endocerwikalnymi:(

Data: 18 sty 2010 - 10:03:34

ODP dla zmyslowa25:

Jeżeli wykonał mrożenie to juz nawet podjął leczenie. W tej sytuacji za 3 do 6 miesięcy proszę wykonać ponowny rozmaz cytoonkologiczny, ocenę kolposkopową tarczy szyjki macicy i/lub rozważyć typowanie wirusa HPV ( szczepy nisko i wysokoonkgenne). Proszę się już tak bardzo nie niepokoić. Jest to sytuacja stosunkowo częsta. Pozdrawiam

Autor: mala3 (IP zapamiętane)
Data: 01 mar 2010 - 16:58:45

Witam
Prosiłabym o interpretację:

1.Endometrium in stadio proliferationis.
2.Muscus et fragmenta endocervii normalis.
3.Dysplasia epithelii plani colli uteri mediocris gradus (CIN II) - fragmentum parvum. Erosio glandularis colli uteri. Cervicitis chronica.

Czy to coś bardzo groźnego? Jakie istnieją metody leczenia takiego przypadku, czy konieczna jest operacja?
Dziękuję i pozdrawiam

Idź do strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.