Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Będziesz mamą? Dowiedz się, do czego masz prawo po porodzie.

Będziesz mamą? Dowiedz się, do czego masz prawo po porodzie.

''Kochają mnie do szaleństwa”

''Kochają mnie do szaleństwa”

5 przekonujących powodów, by zacząć się ruszać już dziś!

5 przekonujących powodów, by zacząć się ruszać już dziś!

Polka i karmienie piersią – RAPORT

Polka i karmienie piersią – RAPORT

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
Idź do wątku: Następny wątekNastępny
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Progesteron
Autor: Kaśka2009 (IP zapamiętane)
Data: 21 maj 2012 - 11:02:54

witam
zrobiłam badanie progesteronu w 21dc, cykle mam zazwyczaj 27-30dni, dodam ze zażywam norprolac 1/2 tabl na obniżenie prolaktyny, dodatkowe przez 2 ostanie cykle luteine 2x1 od 17dc przez 10 dni, gdyż miałam przed miesiączka brązowe plamienia. Zażywając luteinę, plamienia się nie zmniejszyły, dlatego odstawiono mi na 1 cykl luteinę i pani dr kazała mi zrobić wynik progesteronu 7 dni po owulacji:
wynik 19,1
przy normie lab
faza folikularna 0,1 - 0,3 ng/ml
faza lutealna 1,2 - 15.9 ng/ml
Wynik jest dla mnie zaskoczeniem, gdyż przez wcześniejsze cykle miałam wyniki raczej niskie (0.4) niż za wysokie. Na wizycie umawiałam się z panią dr, że przez kolejne 2 cykle mam się starać, jeżeli wyjdzie niski progesteron to od nowa wdrożyć luteinę, wypróbować testy owulacyjne apteczne w razie wątpliwości co do dnia owulacji i jeżeli dalej nic to pojawić się w gabinecie na monitoring cyklu, Dlatego proszę o odpowiedz co może być powodem takiego wyniku? bo już nie wiem co mam robić czy starać się bez luteiny czy udać się na wizytę i pokazać wynik. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi

Re: Progesteron
Data: 24 maj 2012 - 11:34:42

W perspektywie czasu okazuję się, że bez względu na wyniki hormonów, plamienia pojawiają się swoim torem, regularnie 5 dni przed miesiączka i maksymalnie 2 dni po niej, dodam że są to brązowe plamienia z domieszką krwi. Przy wysokiej prolaktynie tak miałam, teraz jak jest w normie po norprolacu też tak jest, identycznie bez względu na poziom progesteronu. Przy wysokiej prl był niski progesteron potem wraz z prl się unormował do poziomu 9ng/ml w 21dc cyklu, ale plamienia zostały, więc pani dr wprowadziła mi na 2 cykle luteinę, przy którym plamienia się nie zmieniły. W obecnie trwającym cyklu bez zażywania luteiny progesteron wyszedł za wysoki, a plamienia pojawiły się jak zwykle 23dc i będą zapewne trwały do miesiączki, cykle zawsze miałam regularne 28-30 dni. Miałam również badania FSH w 4 dc wynik prawidłowy, Estradiol w 13dc wynik prawidłowy, cytologia prawidłowa, badanie w kierunku chlamydia tarchomatis, mycoplasma, ureaplasma ujemne, morfologia, mocz, ob w porządku, również badanie ginekologiczne, usg nie wykazało żadnych nieprawidłowości. Dodam również, że nie mam żadnych bóli, miesiączki nie są bardzo obfite trwają 4-5dni bezbolesne. Dlatego prosiłabym o odpowiedz co może powodować takie plamienia, jakie badania mogłabym jeszcze wykonać?

Autor: dr Tomaszewski (IP zapamiętane)
Data: 15 cze 2012 - 11:17:52

ODP dla Kaśka2009:

Wynik oznaczenia progesteronu jest prawidłowy i wskazuje na owulację. Sugeruję ocenę USG pomiędzy 10-12 dniem cyklu. Pęcherzyk o średnicy > 16 mm i endometrium o wysokości > 7.5 mm potwierdzi jej obecność. Pozdrawiam.

Data: 21 cze 2012 - 18:44:36

Panie dr odebrałam dziś wynik beta hcg i progesteronu w 25 dc, mam silne bóle podbrzusza i kiepsko się czułam, więc zrobiłam test: beta 70,76 mIU/ml
Ciąża 1-2 tydzień 16 - 156
Ciąża 2-3 tydzień 101 - 4870
Ciąża 3-4 tydzień 1110 - 31500
Ciąża 4-5 tydzień 2560 - 82300

Progesteron 23ng/ml
faza folikularna 0,1 - 0,3 ng/ml
faza lutealna 1,2 - 15,9 ng/ml
po menopauzie 0,1 - 0,2 ng/ml
ciąża 1-trymestr 2,8 - 147,3 ng/ml
ciąża 2-trymestr 22,5 - 95,3 ng/ml
ciąża 3-trymestr 27,9 - 242,5 ng/ml

Czy wyniki są prawidłowe? z góry dziękuję za odpowiedz

Autor: kasienka.n@onet.eu (IP zapamiętane)
Data: 07 sie 2012 - 10:25:30

Ja dziś odebrałam wynik progesteronu. pierwszą ciążę poroniłam tzn. miałam robiony zabieg bo plód byl martwy od 5-6 tygodnia a to był 9, teraz jestem w 9 (ostatni dzień) i po usg tydzień temu ( dzieciaczkowi serduszko było widać jak bije i rozwija się prawidłowo) ginekolog kazała mi brać duphaston ( tak na wszelki wypadek) ale po przeczytaniu ulotki i wiadomości o możliwym spodziectwioe chciałam się upewnić że ten progesteron mam na takim poziomie że zażywanie jest wskazane czy też nie...wynik z dziś 101,7 ...według norm to tyle jest w 3 trymestrze . Co robić? To dobrze? Chyba lepiej że wysoki niż jakby był niski? To nie braż duphastonu? Proszę o radę Pana Doktora

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.