Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

NTM – pytania, na które warto znać odpowiedź

NTM – pytania, na które warto znać odpowiedź

Czym różnią się badania genetyczne w profilaktyce i leczeniu raka?

Czym różnią się badania genetyczne w profilaktyce i leczeniu raka?

Nie lekceważ grypy

Nie lekceważ grypy

Zespół policystycznych jajników a ryzyko nowotworu – najnowsze doniesienia

Zespół policystycznych jajników a ryzyko nowotworu – najnowsze doniesienia

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
Idź do wątku: Następny wątekNastępny
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Progesteron
Autor: Kaśka2009 (IP zapamiętane)
Data: 21 maj 2012 - 11:02:54

witam
zrobiłam badanie progesteronu w 21dc, cykle mam zazwyczaj 27-30dni, dodam ze zażywam norprolac 1/2 tabl na obniżenie prolaktyny, dodatkowe przez 2 ostanie cykle luteine 2x1 od 17dc przez 10 dni, gdyż miałam przed miesiączka brązowe plamienia. Zażywając luteinę, plamienia się nie zmniejszyły, dlatego odstawiono mi na 1 cykl luteinę i pani dr kazała mi zrobić wynik progesteronu 7 dni po owulacji:
wynik 19,1
przy normie lab
faza folikularna 0,1 - 0,3 ng/ml
faza lutealna 1,2 - 15.9 ng/ml
Wynik jest dla mnie zaskoczeniem, gdyż przez wcześniejsze cykle miałam wyniki raczej niskie (0.4) niż za wysokie. Na wizycie umawiałam się z panią dr, że przez kolejne 2 cykle mam się starać, jeżeli wyjdzie niski progesteron to od nowa wdrożyć luteinę, wypróbować testy owulacyjne apteczne w razie wątpliwości co do dnia owulacji i jeżeli dalej nic to pojawić się w gabinecie na monitoring cyklu, Dlatego proszę o odpowiedz co może być powodem takiego wyniku? bo już nie wiem co mam robić czy starać się bez luteiny czy udać się na wizytę i pokazać wynik. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi

Re: Progesteron
Data: 24 maj 2012 - 11:34:42

W perspektywie czasu okazuję się, że bez względu na wyniki hormonów, plamienia pojawiają się swoim torem, regularnie 5 dni przed miesiączka i maksymalnie 2 dni po niej, dodam że są to brązowe plamienia z domieszką krwi. Przy wysokiej prolaktynie tak miałam, teraz jak jest w normie po norprolacu też tak jest, identycznie bez względu na poziom progesteronu. Przy wysokiej prl był niski progesteron potem wraz z prl się unormował do poziomu 9ng/ml w 21dc cyklu, ale plamienia zostały, więc pani dr wprowadziła mi na 2 cykle luteinę, przy którym plamienia się nie zmieniły. W obecnie trwającym cyklu bez zażywania luteiny progesteron wyszedł za wysoki, a plamienia pojawiły się jak zwykle 23dc i będą zapewne trwały do miesiączki, cykle zawsze miałam regularne 28-30 dni. Miałam również badania FSH w 4 dc wynik prawidłowy, Estradiol w 13dc wynik prawidłowy, cytologia prawidłowa, badanie w kierunku chlamydia tarchomatis, mycoplasma, ureaplasma ujemne, morfologia, mocz, ob w porządku, również badanie ginekologiczne, usg nie wykazało żadnych nieprawidłowości. Dodam również, że nie mam żadnych bóli, miesiączki nie są bardzo obfite trwają 4-5dni bezbolesne. Dlatego prosiłabym o odpowiedz co może powodować takie plamienia, jakie badania mogłabym jeszcze wykonać?

Autor: dr Tomaszewski (IP zapamiętane)
Data: 15 cze 2012 - 11:17:52

ODP dla Kaśka2009:

Wynik oznaczenia progesteronu jest prawidłowy i wskazuje na owulację. Sugeruję ocenę USG pomiędzy 10-12 dniem cyklu. Pęcherzyk o średnicy > 16 mm i endometrium o wysokości > 7.5 mm potwierdzi jej obecność. Pozdrawiam.

Data: 21 cze 2012 - 18:44:36

Panie dr odebrałam dziś wynik beta hcg i progesteronu w 25 dc, mam silne bóle podbrzusza i kiepsko się czułam, więc zrobiłam test: beta 70,76 mIU/ml
Ciąża 1-2 tydzień 16 - 156
Ciąża 2-3 tydzień 101 - 4870
Ciąża 3-4 tydzień 1110 - 31500
Ciąża 4-5 tydzień 2560 - 82300

Progesteron 23ng/ml
faza folikularna 0,1 - 0,3 ng/ml
faza lutealna 1,2 - 15,9 ng/ml
po menopauzie 0,1 - 0,2 ng/ml
ciąża 1-trymestr 2,8 - 147,3 ng/ml
ciąża 2-trymestr 22,5 - 95,3 ng/ml
ciąża 3-trymestr 27,9 - 242,5 ng/ml

Czy wyniki są prawidłowe? z góry dziękuję za odpowiedz

Autor: kasienka.n@onet.eu (IP zapamiętane)
Data: 07 sie 2012 - 10:25:30

Ja dziś odebrałam wynik progesteronu. pierwszą ciążę poroniłam tzn. miałam robiony zabieg bo plód byl martwy od 5-6 tygodnia a to był 9, teraz jestem w 9 (ostatni dzień) i po usg tydzień temu ( dzieciaczkowi serduszko było widać jak bije i rozwija się prawidłowo) ginekolog kazała mi brać duphaston ( tak na wszelki wypadek) ale po przeczytaniu ulotki i wiadomości o możliwym spodziectwioe chciałam się upewnić że ten progesteron mam na takim poziomie że zażywanie jest wskazane czy też nie...wynik z dziś 101,7 ...według norm to tyle jest w 3 trymestrze . Co robić? To dobrze? Chyba lepiej że wysoki niż jakby był niski? To nie braż duphastonu? Proszę o radę Pana Doktora

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.