Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Będziesz mamą? Dowiedz się, do czego masz prawo po porodzie.

Będziesz mamą? Dowiedz się, do czego masz prawo po porodzie.

''Kochają mnie do szaleństwa”

''Kochają mnie do szaleństwa”

5 przekonujących powodów, by zacząć się ruszać już dziś!

5 przekonujących powodów, by zacząć się ruszać już dziś!

Polka i karmienie piersią – RAPORT

Polka i karmienie piersią – RAPORT

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
Idź do wątku: Następny wątekNastępny
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
prośba o interpretacje wyników badań
Autor: Merlin (IP zapamiętane)
Data: 24 wrz 2010 - 09:22:38

Witam,
Bardzo prosze o interperetacje badań.
W 2006 roku byłam na koagulacjii szyjki macicy rozpoznanie wstepne CINI , CIN II. Po zabiebu otrzymałam wynik badania histopatologicznego : Mikroskopowo: Stożek pokryty nabłonkiem paraepidermoidalnym z cechami rozrostu akantonicznego, hiperkeratoza miejscami z cechami popbudzenia warstwy podstawnej nabłonka oraz drobnym ogniskiem dysplazji stopnia małego CIN I. W podścielisku nacieki zapalne z komórek jednojardowych. Granica Cięcia chirurgicznego przebiega w obrebie nabłonka bez cięć dysplazji.

Obecniw od ok 6 miesięcy mami samoistne krwawienia między miesiączkowe i po stosunku. Zostałam skierowana na Kolposkopię.
Obraz kolposkopowy : lekko zapalnyniesatyskwakcjonujący ( nie widziałem SCJ na wardze Tylniej- w kanale) stan po koagulacji Niepodejjrzany onkologicznie Opis : upławy krwiste- dośc obfite Tarczę części pochwowej pokrywa prawidłowyjodododatni nabłonek wielowarstwowy płaski z wyjątkiem: 1. na G11 3 mm pole jodoujemnie o ostrych granicach oddalone ok 1 cm od ujścia,2. G3 zmiany mogące odpowiadać ektopii endometrialnej - do punktowej elektrokoagulacji ( mozna pobrac wycinek ) na G 12 dwo pole erosio vera krwawiące mogace byc również ektopią endometrialną. Próba z kwasem octowym prawidłowa, niepodejrzana Nie stwierdzono podejrzanych onkologicznie długotrwałych wtórnych zabień, punkcikowania,mozaiki lub atopowych naczyń Jedynie zapalne delikatne punkcikowanie. Dziś byłam u lekarza i Olbatryl i steolinie. Bardzo prosze o informacje czy jest to niepokojące.

Prośba o interpretacje wyników badań sad smiley
Autor: o0Mystery0o (IP zapamiętane)
Data: 25 wrz 2010 - 01:38:36

Witam, Bardzo proszę o pomoc. Jestem załamana moimi ostatnimi wynikami badań ginekologicznych. Moja nie ciekawa historia rozpoczęła się parę miesięcy temu. Z powodu spóźniającej się miesiączki udałam się do lekarza. Po zbadaniu lekarz stwierdził stan zapalny, miałam wykonane także USG na życzenie, które nic złego nie wykazało a następnie cytologię. Oto jej wynik: Rozmaz nieprawidłowy, zapalenie, CIN I, cechy infekcji HPV. GR.III Zalecenia: badanie histopatologiczne. Po upłynięciu 1,5 miesiąca z zalecenie lekarza wykonałam kolejną cytologię, jej wynik: rozmaz nie w pełni zadowalający, duży odczyn zapalny, CIN I, cechy HPV. UWAGI: Obecne są pojedyńcze komórki nabłonka płaskiego, zmiany śródnabłonka małego stopnia. GR.III Zalecenia: powtórne badanie cytologiczne po leczeniu zapalnym. Lekarz zapisał mi MACMIROR complex 500, wybrałam lek zgodnie z zaleceniem. Lekarz zalecił także wykonanie testu na obecność wirusa HPV(40-sto genotypowego). Jego wynik: UJEMNY. Konsultowałam wyniki z innym lekarzem, ten zalecił wykonanie kolejnej cytologi, nie jak dotąd w gabinecie prywatnym lecz w przychodni w celu ewentualnego wejścia mojej osoby w profilaktyczny program badań. Cytologię wykonałam, obecnie czekam na wynik. Aby przyspieszyć całą procedurę postanowiłam na własną rękę zrobić kolposkopię. Jej wynik: Satysfakcjonująca. Niewielka ektopia gruczołowa. Na wardze tylnej pola mozaiki prostej i punkcikowania prostego. Podobne na wardze sromowej przedniej na godz. 11,1. Po zakontrastowaniu 3% kwasem octowym zbielenie obejmujące praktycznie całą tarczę cz. pochwowej szyjki macicy o ostrych obrysach. DGN: Zmiany na tarczy sugerują CIN. Zalecenie: Pobranie wycinków pod kontrolą kolposkopu i ocena histopatologiczna. Serdecznie proszę o interpretację wyniku kolposkopii oraz podzielenie się ze mną swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi moich wyników badań. Z góry Dziękuję!

Re: Prośba o interpretacje wyników badań sad smiley
Autor: dr Tomaszewski (IP zapamiętane)
Data: 14 paź 2010 - 13:19:26

ODP dla o0Mystery0o:

Proszę więc tak bardzo się nie niepokoić. Wyda się to Pani dziwne, ale nie wszystkie CIN wymagają leczenia, ale wymagają weryfikacji rozmazu cytologicznego, jeżeli był on podstawą do takiego rozpoznania. W Pani przypadku jest Pani po kolposkopii i typowaniu HPV. Sugeruję więc pobranie wycinka celowanego i zdrapki z kanału szyjki macicy. Najprawdopodobniej wynik hist-pat rozwiej Pani niepokój. A leczenie będzie uzależnione od wyniku, Pani wieku, planów na płodność, a tak naprawdę- stopnia nasilenia emocji na tle leku przed choroba, o której Pani wie, że może być groźna, ale wcale nie musi u Pani wystąpić. Pozdrawiam.

Re: prośba o interpretacje wyników badań
Data: 14 paź 2010 - 14:16:49

ODP dla Merlin:

Opisane przez Panią wyniki nie budzą niepokoju onkologicznego. Pozdrawiam.

Autor: Kaśka2009 (IP zapamiętane)
Data: 07 lis 2010 - 13:01:07

Proszę o interpretację wyników czy aby wszytko jest ok, są to badania które miałam wykonać przy podjęciu decyzji o ciąży:
Morfologia
WBC 6 tys/ul (3,8-10,0)
RBC 4,34 mln/ul (3,7-5.1)
HGB 12,1 g/dl (12-16)
HCT 36,9 % (37-47) L
MCV 85,02 fl (80-99)
MCH 27,9 pg (27-35)
MCHC 32,8 g/dl (32-37)
PLT 276 tys/ul (140-440)
LYMPH 33,3% (20-45) limfocyty
inne 11% (1-12)
NEUT 55,7% (40-70)
LYMPH 2tys/ul (0,8-4,5)
inne 0,7tys/ul (0,04-1,2)
NEUT 3,3 tys/ul (1,5-7,0)
RDW-CW 13,2%
PWD 9,9fl
MPV 8,92fl
P-LCR 17,6%

Mocz-analiza ogólna
kolor - żółty
przejrzystość - przejrzysty
glukoza - nieobecna
bilirubina - nieobecna
ketony - nieobecne
pH - 5
ciężar własciwy - 1,029 kg/l (1,010-1,030)
białko - nieobecne
urobilinogen - w normie
erytrocyty - nieobecne
azotyny - nieobecne
osad moczu:
leukocyty 1-3 w pw. (0-5)
nabłonki płaskie nieliczne - nieliczne w prep
bakterie - nielicznew prep.
pasma śluzu - d liczne w prep
kryszt.szczaw. wapnia - nieliczne w prep.

Glukoza 5,5 mmol/l (3,9-6,4)

Toxoplazma IgG <5,00 UL/ml (wynik ujemny ponizej 6,5)
Toxoplazma IGM 0,041 S/CO (wynik ujemny 0,0-0,9)
CMV IgG 0,131 S/CO (wynik ujemny 0,0-0,9)
CMV IgM 0,094 S/CO (wynik ujemny 0,0-0,9)

Z góry dziękuję za odpowiedz

Autor: kciusia (IP zapamiętane)
Data: 08 lis 2010 - 09:30:05

Witam,

proszę o interpretację wyniku:

Wynik badania:
Makr. I - 3 owalne fragmenty kruchej, bladoróżowej tkanki śr. od 0,2 do 0,4cm.

Mikr. I - Erosio glandularis (ectropion) semiepithelisata portionis vaginalis coli uteri.
Metaplasia plana endocervicis.
Focus parvus probabiliter dysplasiae levi gradu epithelii paraepidemalis portionis vaginalis colli uteri.
II - Structura histologica endocervicis normalis.

Dziękuje.

Autor: kciusia (IP zapamiętane)
Data: 08 lis 2010 - 09:30:36

Witam,

proszę o interpretację wyniku:

Wynik badania:
Makr. I - 3 owalne fragmenty kruchej, bladoróżowej tkanki śr. od 0,2 do 0,4cm.

Mikr. I - Erosio glandularis (ectropion) semiepithelisata portionis vaginalis coli uteri.
Metaplasia plana endocervicis.
Focus parvus probabiliter dysplasiae levi gradu epithelii paraepidermalis portionis vaginalis colli uteri.
II - Structura histologica endocervicis normalis.

Jeszcze raz przesyłam ... paraepidermalis*

Dziękuje.

Autor: AgnieszkaJ (IP zapamiętane)
Data: 18 lis 2010 - 08:34:23

Proszę o interpretację wyników:

Szyjka:
Leukokeratosis
Signa infectionis HPV-Condyloma inversum
Trzon:
Endometrium inactivum

Z góry dziękuję.

Data: 22 lis 2010 - 11:55:00

ODP dla Kaśka2009:

Wyniki nie budzą żadnych wątpliwości co do możliwości starania się przez Panią o dziecko. Pozdrawiam.

Autor: ismena28 (IP zapamiętane)
Data: 12 sty 2011 - 15:04:38

bardzo prosze mi powiedziec czy co te wynik histopatologiczny oznaczasad smileybo lekarz pow ze mi usunie czesc szyjki macicy a potem szcepienie na hpvsad smileyWYCINKI POKRYTE PRAWIDLOWYM NABLONKIEM PLASKIM I OGNISKOWO NABLONKIEM PLASKIM Z CECHAMI DYSPLAZJI MALEGO STOPNIA[CIN1]POZATYM STRZEPKI NABLONKA PLASKIEGO I BLONY SLUZOWEJ KANALU SZYI MACICYsad smiley

Data: 20 sty 2011 - 09:45:54

ODP dla ismena28:

Wynik wskazuje na śródnabłonkowe nowotworzenie niskiego stopnia. 60 % tych zmian samoistnie cofa się w ciągu roku o ile na szyjce macicy lekarz nie stwierdza zmian makroskopowych. Postępowanie zależy od Pani wieku, rodności, leczenia współistniejącego i zawiera szerokie spektrum Możliwości: od postępowania wyczekującego, po ablację chemiczną, krioterapię, LEEP_LOOP, el-konizację lub chirurgiczną amputację. O tym zadecyduje Pani wspólnie z lekarzem.
Pozdrawiam.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.