Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Syndrom złamanego serca – czym jest?

Syndrom złamanego serca – czym jest?

Hipochondria i depresja – powiązania

Hipochondria i depresja – powiązania

Depresja w statystykach. 10 rzeczy, które warto wiedzieć

Depresja w statystykach. 10 rzeczy, które warto wiedzieć

Depresja endogenna – na czym polega? Jak ja rozpoznać?

Depresja endogenna – na czym polega? Jak ja rozpoznać?

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
apropo probiotyku smiling smiley
Autor: damianek ()
Data: 16 sie 2008 - 11:34:33

Witam Wszystkich bardzo ciepło bardzo się cieszę że jest coś takiego jak to FORUM bo widzeę że nie na każdego lekarza można liczyćsad smiley

Przyznam się szczeżę że nie wiedziałam nic na temat takich probiotyków zażywam już od 7 miesięcy tabletki anty i mimo zmian dalej jest coś nie tak bo mam po tygodniu zażywania nowego opakowania plamienia nawet po zmianie tabletek!!! Miałam miesiąc spokoju i znowu to samo sad smiley
Mam nadzieje że może jak zaczne zażywać probiotyk o może to pomoże
Mam pytanie jak to się bierze czy tyle samo dni co tabletki anty czy może cały czas???
Z góry dziękuje pozdrawim

Re: apropo probiotyku smiling smiley
Autor: Nina ()
Data: 16 sie 2008 - 15:50:26

Witaj, jak rozmiem borykasz się z problemem nieprzewidzianych plamień w trakcie stosowania tabsów. Niestety nie pocieszę Cię takie plamienia mogą występować nawet do 4 opakowań. Po prostu organizm przyczwyczaja się do dodatkowej dawki hormonów i tak na nią reaguje. W większości tabletek jak przeczytasz sobie ulotkę przylekową akapit "działania niepożądane" jest napisane, że takie są właśnie najczęstsze działania niepożądane leku. Można oczywiście próbować zmieniać tabletki na te o mniejszej dawce ale i tak problem może się pojawić. Probiotyk ginekologiczny na tę sferę niedogodności nie pomoze bo nie ingeruje w Twoją gospodarkę hormonalną. To raczej "polisa ubezpieczeniowa" przecieko infekcjom pochwy [ grzybice - kandydozy] które również są najczęstszym działaniem niepożądanym antykoncepcji. Myślę, ze o tym Ci lekarz powiedział. Jest o tym też napisane w ulotce przylekowej. Ja przy antykoncpecji stosuję lacibios feminę przez 20 dni, bo wolę być zabezpieczona, ale możesz stosować przez 10 dni w cyklu. Wybór zależy od ciebie. Ja i mój lekarz wyszliśmy z założenia, ze lepiej się dodatkwo zabepziczyć niż chorować bo profilaktyka żawsze wychodzi taniej i jest przyjemniejsza : ) Pozdrawiam ciepło i również zachęcam do tej formy profilaktyki swojego zdrowia intymnego

Data: 16 sie 2008 - 20:00:26

no temat plamień wiem że może to występować parę miesięcy ale mnie to już męczy 7 i nawet po zmianie tabletek miałam miesiąc spokoju i od nowasad smiley!!! aa nie ukrywam że jest to uciążliwe.Co do probiotyku jak najbardziej jestem na tak smiling smiley))

Autor: Nina ()
Data: 16 sie 2008 - 20:25:20

A może spróbowałabyś pierścienia antykoncepcyjnego NuvaRing? Słyszłam o nim dobre opinie. Na stosunkowo najmniej dzialań niepożądanych. A czy w międzyczasie robiłaś badanie ginekologiczne? Czy wszytsko jest w porządku, miałaś robioną cytologię? Pozdrawiam

Data: 12 wrz 2008 - 11:25:04

tak cytologie robiłam i jest wszystko w porządku i badania też wyszły ok

Autor: jolkaz ()
Data: 23 lip 2010 - 22:13:28

polecam nuvaring sama go mam....
jesli masz jakies pytania pisz na priv

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-07-23 22:13 przez jolkaz.

Autor: Robinka ()
Data: 29 wrz 2016 - 20:09:19

mój lekarz niestety też nic na ten temat nie wspomniał... sama się douczamsmiling smiley

Autor: koriena ()
Data: 14 pa 2019 - 11:32:03

Ogólnie to też mi się zdaje , że sytuacja normalna, ale polecam branie probiotyków tak czy siak, bo to po prostu bardzo dobre dla naszego organizmu. Ja swojemu dziecku podaje [www.acidolac.pl] i tak własnie sama zaczęłam się interesować tematem i sobie też zakupiłam taki probiotyk. Dodatkowo polecam wzbogacić dietę o kiszonki regularnie oraz pić kefir raz na jakiś czas. Mówi się, ze jelita są jak drugi mózg także widać jakie mają znaczenie ogromne dla całego ogranizmu.

Autor: Unika ()
Data: 28 maj 2021 - 16:03:03

Ja to nawet nie wiedziałam, że jest tyle różnych probiotyków, prebiotyków i synbiotyków [ktomalek.pl] . Ogólnie strona jest bardzo fajna i wygodna. Nie trzeba biegać po mieście i szukać leku w aptekach stacjonarnych tylko wystarczy sprawdzić na stronie, czy dany produkt jest dostępny w naszej najbliższej aptece i dopiero wtedy go odebrać.

Autor: anabeka ()
Data: 24 lip 2021 - 07:56:22

A ja wiedziałam bo lekarz mi to wszystko wyklarował podczas wizyty smiling smiley Mam problemy z hemoroidami a więc zalecił mi proctolact czyli specjalny probiotyk proktologiczny dedykowany osobom z takimi schorzeniami

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.