Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Po co nam kwas foliowy?

Po co nam kwas foliowy?

Konflikt serologiczny – co warto wiedzieć?

Konflikt serologiczny – co warto wiedzieć?

Projekt ciąża. Jak przygotować organizm?

Projekt ciąża. Jak przygotować organizm?

Antydepresanty a wady wrodzone serca u dziecka - czy istnieje powiązanie?

Antydepresanty a wady wrodzone serca u dziecka - czy istnieje powiązanie?

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
Idź do wątku: Następny wątekNastępny
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Grzybica Jezyka (pilne)
Autor: Angelika_2 (IP zapamiętane)
Data: 17 lip 2010 - 19:36:21

Sitam, Moja mala siostra 14 lat ma "krostki" na jezyku wygladaja jak male pecherzyki Cos takiego

[upload.wikimedia.org]

Prosze o pomoc, Siostra nie chce rozmawiac z mama, tylko do mnie ma zaufanie, nie chce jej zawiesc dlatego jeszcze nic nie powiedzialam mamie, ale boje sie co to jest, byla ostatnio u raryngologa i z tad wiem o "jezyku" powiedzial ze to grzybica i nic wiecej, wyszla perzestraszona itd... czy mozna to wyleczyc samemu czy nie i do jakiego lekarza powinnam sie z nia zglosic, dodam ze nie ma zadnych obiawow odczowalnych. Jak szybko taka choroba sie rozwija?, bo widzialam z necie przerazajace zdjecia, szukalam by dodac jakies zdjecie tu. Prosze o szybko odp.

Re: Grzybica Jezyka (pilne)
Data: 17 lip 2010 - 19:38:31

Dodam ze nalot na jezyku na zdjeciu ktore wstawilam nie jest tak intensywny, jest delikatne malo widoczne zabarwienie, nawet nie jestem pewna czy to nalot. i przy koncu jezyka i po bokach "pecherzyki" sa wieksze.

Autor: kasia123 (IP zapamiętane)
Data: 20 lip 2010 - 08:37:05

Witam,

Twoja siostra powinna pójść do lekarza. Nie wiadomo czy to w ogóle jest grzybica. Jeżeli tak, to stosuje się leki na grzybicę, nystatynę. Możesz kupić siostrze w aptece probiotyk- np lacibios femina.

Data: 21 lip 2010 - 18:00:43

Ok, dziekuje za odp, a mozesz mi napisac do jakiego lekarza powinnam z nia isc ? . do ogolnego wystarczy ? . wolala bym specjaliste.

Autor: agnieszkag (IP zapamiętane)
Data: 22 lip 2010 - 09:22:57

Witaj,
Do ogólnego, albo do dermatologa, laryngolog też powinien przepisać Twojej siostrze leki skoro stwierdził grzybicę na języku. Pozdrawiam:)

Data: 23 lip 2010 - 17:36:08

Powinien!!, okromnie mnie wkurzyl ze powiedzial jej tyle i koniec, nie kazal mni zawolac ani nic,nie polecam tego lekarza, zaluje ze nie weszlam z nia do srodka...a siostra przyznala sie za pozno moja wina. Oki, dziekuje wam ;) .

Autor: jolkaz (IP zapamiętane)
Data: 24 lip 2010 - 11:52:17

wiesz co kupjej zawiesine DENTOSEPTU W aptece moja mama jest anestezjologiem ja tech .farm wiec kupi zawiesine dentoseptu-neutralizuje stany zapalne na śluzówce jamy ustnej wynikające z właściwości wyciągu z kory dębu, liścia szałwii i rumianku. Garbniki i olejki eteryczne odpowiadają za działanie antyseptyczntu lacibios femina jest zbedny... bo jest na uklad moczowo -plciowy. dlatego tez
Dentosept w zawiesinie
niech pluka buzie rumiankiem lub szałwią.
powinno pomagac napewno

Data: 26 lip 2010 - 11:03:12

Nie powidziałabym że probiotyk jest zdędny, grzybica języka może wynikać z grzybicy układu pokarmowego dlatego warto odbudować prawidłową mikroflorę pzewodu pokarmowego. LaciBios femina odbudowuje mikroflorę przewodu pokarmowego i moczowo-płciowego, a więc ma podwójne działanie. Ale jak zależy Ci tylko i wyłącznie na przewodzie pokarmowym to może być np. Inlactic. Pozdrawiam:)

Data: 26 lip 2010 - 18:00:49

lekarz zapisal jej sebidin :/, obawiam sie ze nie wystarczy, bo juz minely 2 dni a jej nic nie pomoglo. byla u lekarza z mama wiec obawiam sie ze to nie jest dobre rozwiazanie, bynajmniej najlepsze.

Data: 27 lip 2010 - 08:11:32

n aprawde polecam zawiesinie dentoseptu kupisz ja w aptece

Data: 05 sie 2010 - 08:51:42

Albo nystatyna w zawiesinie tylko że jest na receptę

Data: 05 sie 2010 - 21:52:53

dentosept A -JEST O WIELE LEPSZY

Data: 06 sie 2010 - 11:54:43

Dostała teraz przypisana Nystayne i Corsodyl, a nadal niepomaga!, lekarz wogole nie byl pewny czy to grzybica... zwariowac mozna, skonczyla sie juz leczyc nystatyna a tu dalej to samo... czy jest mozliwiosc ze grzybica nie zniknie po Antybiotyku ?

Data: 06 sie 2010 - 12:31:46

Jeśli lek jest źle dobrany to oczywiście może być tak, że grzybica nie zniknie. Można zobić wymaz z języka, wtedy będzie wiadomo jaki to rodzaj grzyba i czym go skutecznie leczyć. Pozdrawiam:)

Data: 06 sie 2010 - 15:59:33

Tak, tylko szkoda ze lekarz na to nie wpadl :/ . teraz bede 10-razy wiecej biegala po lekarzach, az wkoncu sama zasugeruje, tak jak zreszta przypisanie na grzyba antybiotyku, leczenie jakies powazniejsze, rety!, mozna sie powaznie wkurzyc. teraz bede szla z nia do stomatologa,albo dermatologa, sama nie wiem gdzie lepiej.

Data: 06 sie 2010 - 16:59:46

powinnas zrobic wymaz .... z jezyka i zaniesc na badania .ale szczerzez ci radze sprobujcie zastosowac ten "dentosept A" Dosc dobry jest na wszelkie tego typu urazy,grzybki. a kosztuje moze 10zl

Data: 06 sie 2010 - 17:01:06

laryngolog lub dermatolog ...... stomatolog raczej nie zajmie sie zmiana jezyka a napewno nie az tak jak lekarz dermatolog

Autor: allione (IP zapamiętane)
Data: 07 sie 2010 - 13:12:53

Ja sugeruję pójście do stomatologa, a najlepiej o specjalności chorób błon śluzowych i/lub periodontologii, tam powinii Ci pomóc, ale aby dobrać celowany lek, trzeba tak jak mówi agnieszkag i jolkaz zrobić wymaz z języka( badanie nic nie boli i trwa parę sekund, zrobi ci je właśnie np, stomatolog, ale nie każdy, badanie jest proste, ale nie każdy się tym zajmuje, albo bezpośrednio w laboratorium). Wymaz jest konieczny aby określić z jakim drobnoustrojem ma się do czynienia i dobrać odpowiedni lek. Dermatolog też powinien się tym zająć.
Pozdrawiam

Data: 08 sie 2010 - 19:33:07

tak wymaz nic nie boli to taki duży patyczek jak do ucha zakonczony watka wymaz pobiera sie przez pocieranie miejsca zainfekowanego pobierabnie probki nalotu ,sliny,wydzieliny z tego miejsca z tego miejsca i umieszczenie tego wymazu w plastikowej zazwyczaj fiolce z pożywką dla bakterii w ktorych dojrzewają i sie żywią i oddanie probki do badania jak najszybciejn najlepij tego samego dnia lub nastepnego z rana jesli wezmiemy go wieczorem.

Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2010-08-08 19:34 przez jolkaz.

Autor: dr Tomaszewski (IP zapamiętane)
Data: 20 sie 2010 - 08:38:45

ODP dla Angelika_2:

Proszę zaufać lekarzowi i tak bardzo się nie niepokoić. Jama ustna i przewód pokarmowy to normalny epitop dla drożdżaków. Od czasu do czasu mogą one dać problem w postaci kandydozy. Leczenie jest proste i polega na miejscowym i/lub systemowym stosowaniu leków p/drożdżakowych. Każdy lekarz może zaordynować leczenie - laryngolog też. Pozdrawiam

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.