Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Ciąża - wczesne wykrywanie nieprawidłowości

Ciąża - wczesne wykrywanie nieprawidłowości

Choroba wrzodowa żołądka - dlaczego warto stosować odpowiednią dietę?

Choroba wrzodowa żołądka - dlaczego warto stosować odpowiednią dietę?

Jaskra – podstępna choroba

Jaskra – podstępna choroba

Konkurs „Zostań PiersiBadaczem!” na finiszu. Czas na głosowanie!

Konkurs „Zostań PiersiBadaczem!” na finiszu. Czas na głosowanie!

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
Idź do wątku: Następny wątekNastępny
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
brązowe upławy
Autor: altea (IP zapamiętane)
Data: 18 sty 2010 - 17:45:08

Jestem obecnie w 18 dniu cyklu i od 3 dni mam brązowe upławy. Nie towarzysza temu żadne bóle, nie odczuwam swędzenia. Biorę tabletki od około 1 roku, mam 25 lat , współżyję z jednym partnerem więc chyba nie powinnam się niczym zarazić. Proszę o pomoc, bo mieszkam zagranica , za nic nie pójdę do ginekologa tutaj (obcego) będę w Polsce 29 stycznia , czy to moze poczekać aż tyle? Czytałam w internecie, że w takim przypadku lepiej wykluczyć ciążę, kupiłam test ale czy mogę go wykonac jeżeli mam te upławy i w tym dniu cyklu w ktorym jestem obecnie?
proszę o pomoc

Re: brązowe upławy
Autor: kasia123 (IP zapamiętane)
Data: 19 sty 2010 - 08:34:40

Hej,
Chyba możesz z tym poczekać do 29 stycznia. Może to nie są brazowe upławy, tylko krwawienie przełomowe. Zdarza sie to u kobiet przyjmujących tablektki antykoncepcyjne>

Autor: sylwus19 (IP zapamiętane)
Data: 20 sty 2010 - 15:47:26

hej mam pytanie takie za tydzien powinnam dostac okresm i zostaly mi 4 tabletki antykoncepcyjne ale w niedzile i w poniedziałek miałam taki brazowy sluzek w bardzo małych ilosciach wczoraj <środa> dzień przerwy i dzisiaj rano dostalam krwawienia nie wiem co to moze byc i sie troche martwie moze ktos mi cos poradzi albo miała takie co samego
aha i biore tabsy od 7 miesiecy i takie cos poraz pierwszy..:/

Autor: NikA_92 (IP zapamiętane)
Data: 06 lut 2010 - 14:46:39

hej
mam 17 la i 8 dni po miesiaczce zaczelam miec dziwne brazowe niewielkie uplaw cz o cos powaznego?
Prosze o odpowiedz ...

Autor: agnieszkag (IP zapamiętane)
Data: 08 lut 2010 - 08:58:18

Hej NikA_92:
Takie plamienie w czasie dni płodnych może świadczyć o plamieniu owulacyjnym, czasem pojawia się i jest zupełnie normalnym, fizjologiczny objawem - rwawienie powoduje pękający pęcherzyk uwalniający dojrzałą komórkę jajaową. Takie plamienie/krwawienie owulacyjne trwa zwykle do 3 dni, nie jest obfite i nie towarzyszą mu bóle skurczowe. Pozdrawiam;)

Autor: dr Tomaszewski (IP zapamiętane)
Data: 10 lut 2010 - 13:54:06

ODP dla NikA_92:

Podaje mi Pani za mało danych. W jakich dniach cyklu pojawiają się dolegliwości.? Czy mają charakter cykliczny.? Czy nasilają się pomiędzy 10-20 dniem cyklu. Prawdopodobnie należy Pani do grona 30 % owulujących kobiet, którym zjawisku uwolnienia komórki jajowej towarzyszy plamienie i/lub dyskomfort bólowy. Jeżeli ma on charakter cykliczny, występuje pomiędzy 10, a 20 dniem cyklu, trwa kilka dni i ustępuje do następnego razu to prawdopodobnie właśnie to jest przyczyną Pani problemu. Pogarsza to jakość życia, ale nie jest powodem do niepokoju. Nie znam też metody , która pozwoliłaby odpowiedzieć, że ta dolegliwość kiedyś przestanie Panią nękać. Jest to po prostu wkalkulowane w kobiecość. Aby temu przeciwdziałać musiałaby Pani zdecydować się na prosty test. Przez okres 3-6 cykli stosować złożoną antykoncepcję hormonalną. Jeżeli dolegliwości ustąpią – to przyczyna tkwi w jajeczkowaniu. Jeżeli nie – trzeba będzie szukać innej przyczyny ( wykluczyc zmiany organiczne: torbiel, polipa, mięśniaki, nadżerkę). Pozdrawiam

Autor: ddd (IP zapamiętane)
Data: 20 lut 2010 - 09:05:13

Witam,
podepnę się pod ten wątek, żeby nie robić bałaganu na forum.

Moim problemem są brązowe upławy występujące przez 2-3 dni zaraz po okresie.
Odkąd pamiętam miesiączkuję bardzo regularnie (co 31 dni, przez 6 dni) - okres pojawia sie wręcz co do godziny. Pierwszy dzień okresu jest zwykle dość bolesny, przez pozostałe dni nawet nie czuję, że mam okres. Nie biorę tabletek antykoncepcyjnych. Mam stałego partnera.
Te brązowe upławy pojawiły się pierwszy raz w październiku 09. Nie odczuwałam świądu, dyskomfortu itd - poza brązową wydzieliną, innych objawów brak.
W listopadzie powtórka - okres na czas i zaraz po - upławy. No i wizyta u ginekologa, który zbadał mnie, zrobił USG i przepisał tabletki Castagnus.
Castagnus biorę codziennie rano od grudnia - niedługo koniec kuracji (3 mies), a efektów nie zauważyłam. Może jedynie to, że upławy są słabsze. Ale są.
Niepokoi mnie to...
Co to może być?

Data: 22 lut 2010 - 07:46:59

Witam,
Czy masz to po każdej miesiaczce? Ile dni trwa twoja miesiączka? Podejrzewam, że to tylko plamienie, które kończy miesiączkę i nie masz sie czym martwić?

Data: 01 mar 2010 - 10:34:08

ODP dla ddd :

A ile dni trwają te plamienia? Czy towarzyszy im dyskomfort bólowy. Prawdopodobnie należy Pani do grona 30 % owulujących kobiet, którym zjawisku uwolnienia komórki jajowej towarzyszy plamienie i/lub dyskomfort bólowy. Jeżeli ma on charakter cykliczny, występuje pomiędzy 10, a 20 dniem cyklu, trwa kilka dni i ustępuje do następnego razu to prawdopodobnie właśnie to jest przyczyną Pani problemu. Pogarsza to jakość życia ale nie jest powodem do niepokoju. Nie znam też metody , która pozwoliłaby odpowiedzieć, że ta dolegliwość kiedyś przestanie Panią nękać. Jest to po prostu wkalkulowane w kobiecość.

Jednak każdy odbiegający od normy profil krwawienia miesiączkowego lub krwawienie z macicy występujące poza spodziewanym terminem menstruacji może być także objawem nieprawidłowości lub patologii w zakresie narządu płciowego na tle ciąży, zaburzeń hormonalnych, zmian organicznych, schorzeń organicznych pozagenitalnych, stosowanych przez pacjentkę leków, wcześniejszego działania jatrogennego lub być manifestacją schorzeń układowych ( np. układ krwiotwórczy - choroby rozrostowe, zaburzenia krzepnięcia). (Tabela)
Tabela: Najczęstsze przyczyny krwawień z dróg rodnych u kobiet

[www.zdrowieintymne.pl]

W różnych przedziałach wiekowych kobiet mamy do czynienia z różnymi przyczynami zaburzeń rytmu krwawień. U młodocianych najczęściej występują krwawienia czynnościowe, które okresie 1-2 lat po menarche w 50 % przypadków związane są z cyklami bezowulacyjnymi (niedojrzałość osi podwzgórze-przysadka mózgowa-jajnik). W tej grupie pacjentek nieprawidłowe krwawienie z macicy jest często manifestacją nierozpoznanego schorzenia układowego, które może odpowiadać za 20% przypadków nieprawidłowości na tle przedłużających się miesiączek u młodocianych. U co drugiej nastolatki z nieprawidłowymi krwawieniami z macicy ich przyczyną są koagulopatie pod postacią trombocytopenii, choroby von Willebranda lub białaczki.
W okresie reprodukcyjnym życia wieku rozrodczym w pierwszej kolejności jako przyczynę krwawienia należy wykluczyć ciążę lub jej patologię. Krwawienie z dróg rodnych jest objawem który zawsze budzi niepokój u ciężarnej i lekarza sprawującego nad nią opiekę. Za wyjątkiem plamienia/krwawienia związanego z implantacją blastocysty oraz podbarwionego smużką krwi śluzu szyjkowego, który często obserwują ciężarne w okresie okołoporodowym, każde inne krwawienie w okresie ciąży należy traktować jako nieprawidłowe. Pomimo faktu, że krwawienie implantacyjne jak i brudzenie związane z przygotowaniem szyjki do porodu jest objawem fizjologicznym, zawsze wymaga ono dokładnej weryfikacji przez lekarza położnika, tak by można było wykluczyć obecność innej patologii ciąży wczesnej lub późnej (np. poronienie, ciążę pozamaciczną, puste jajo płodowe, ciąże obumarłą, zaśniad groniasty, niewydolność cieśniowo-szyjkową, zmiany organiczne w obrębie szyjki macicy, kanału i jamy macicy- np. erytroplakię, polip doczesnowy, mięśniak uszypułowany, poród przedwczesny, patologię łożyska II i III trymestrze ciąży- przedwczesne oddzielenie lub nieprawidłową jego lokalizację).
Krwawienie implantacyjne związane jest z procesem zagnieżdżenia się blastocysty w ciążowo zmienionej, przekrwionej i rozpulchnionej błonie śluzowej macicy. Komórki syncytiotrofoblastu, odpowiedzialne za zagnieżdżenie się zarodka „wżerają” się w płytę doczesnej ciążowej. Proces ten jest bardzo ekspansywny, przypomina wręcz mechanizm obserwowany w przebiegu inwazji komórek nowotworowych w schorzeniach rozrostowych.
Od momentu zapłodnienia do momentu zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki jajowej mija zazwyczaj od 9 do 12 dni. Tyle trwa okres w jakim blastocysta pokonuje drogę od bańki jajowodu, w której dochodzi zazwyczaj do zapłodnienia, do okolicy dna lub górnej 1/3 części trzonu macicy, w której najczęściej ma miejsce zagnieżdżenie. Ponieważ miejsce zagnieżdżenia blastocysty jest przypadkowe, istnieje pewne prawdopodobieństwo, iż na tym obszarze błony śluzowej macicy przebiega naczynie krwionośne, o mniejszej lub większej średnicy, którego ściana zostanie uszkodzona przez implantujący się zarodek. Prowadzi to do wynaczynienie pewnej, zazwyczaj niewielkiej ilości krwi, która ewakuując się z macicy, daje krwawienie obserwowane przez ciężarną jako skąpe plamienie lub brudzenie. Ponieważ kobieta często nie podejrzewa, że jest w ciąży, a plamienie występuje zazwyczaj w terminie wystąpienia kolejnego prawidłowego krwawienia miesiączkowego, prowadzi to do nieścisłości dotyczących faktycznego czasu trwania ciąży lub wyliczenia terminu porodu. Ta rozbieżność jest później weryfikowana w trakcie kolejnych badań położniczych lub ultrasonograficznych.
Krwawienie implantacyjne ma najczęściej charakter plamienia/brudzenia krwią o zabarwieniu brązowo-ciemnoczerwonym. Nie towarzyszą mu skrzepy. Ciężarna nie zgłasza żadnych innych niepokojących dolegliwości, zazwyczaj o charakterze bólowym. Nie wymaga zazwyczaj żadnego szczególnego postępowania leczniczego i/lub hospitalizacji. Zaleca się oszczędzający tryb życia, powstrzymanie się od ćwiczeń fizycznych czy aktywności seksualnej. Niekiedy lekarz może zaproponować ciężarnej leki o działaniu rozkurczowym lub preparaty oparte na progesteronie lub jego pochodnych. W przypadku braku poprawy i utrzymywaniu się objawów przez więcej niż kilka dni konieczne jest poszerzenie diagnostyki o ocenę hormonalną dobrostanu ciąży (seryjne oceny gonadotropiny kosmówkowej i progesteronu) oraz badania obrazowe (USG).
Organiczne schorzenia genitalne i pozagenitalne, działania jatrogenne, przyczyny urazowe lub związane ze stylem życia, nawykami czy specyfiką pracy zawodowej pacjentek to kolejne czynniki etiopatogenetyczne odpowiadające za zaburzenia rytmu krwawień miesiączkowych lub wystąpienia nieprawidłowego krwawienia z dróg rodnych w każdym okresie życia kobiety. Najczęściej obserwowane są u kobiet w okresie rozrodczym. W tej grupie mieszczą się tzw. krwawienia przełomowe pojawiające się jako następstwo przyjmowania złożonej antykoncepcji hormonalnej i stanowiące główną przyczynę rezygnacji pacjentek z tej formy leczenia. Dopiero po wykluczeniu wszystkich innych przyczyn krwawienia z dróg rodnych można postawić rozpoznanie czynnościowych krwawień z macicy.
Definicja czynnościowych krwawień z macicy obejmuje nie tylko przypadki krwotocznych miesiączek ale dotyczy również przedłużających się lub zbyt częstych krwawień na tle cykli owulacyjnych jak i bezowulacyjnych. Krwawienia czynnościowe są przyczyną 50% wszystkich nieprawidłowych krwawień w terminie miesiączki i w 80% przypadków dotyczą kobiet z cyklami owulacyjnymi. Nieprawidłowe krwawienia w terminie miesiączki u owulujących kobiet charakteryzują się cyklicznością oraz znaczną utratą krwi i/lub przedłużającą się miesiączką. Zwykle spowodowane są niewydolnością ciałka żółtego bez istotnych zaburzeń funkcji osi podwzgórze-przysadka-jajnik. Krwawienia czynnościowe u kobiet z cyklami bezowulacyjnymi są nieregularne, o różnym nasileniu i są manifestacją zaburzeń hormonalnych osi podwzgórze-przysadka-jajnik. Najczęstszą przyczyną krwawień bezowulacyjnych jest zespół policystycznych jajników lub czynnościowe zaburzenia mechanizmów regulujących funkcję gonady żeńskiej w okresie menarche lub tranzycji do menopauzy. Tak więc jeżeli nie jest to plamienie okołoowulacyjne lekarz będzie Panią diagnozował w kierunku w/w przyczyn. Pozdrawiam.

Autor: mw2405 (IP zapamiętane)
Data: 03 mar 2010 - 12:36:54

Witam Panie Doktorze.
Mam pewien problem, prosze o odpowiedź ponieważ trochę się martwię, a mianowicie mam 31 lat, jestem w stałym związku, od 10 lat, mamy jedno dzieco i nie myślimy o następnym.Mój problem polega na tym iz od zeszłego roku od 02-2009 miewam przed miesiączką na ok 2-3 dni przed brązowe plamienia , niekiedy śa one na 1 dzień przed miesiączką a niekiedy nie ma ich wogóle , od razu następuje miesiączka .Moje miesiączki są dość nieregularne , trwaja ok 6 dni i nie należą do obfitych ,a mój cykl trwa 24-26 dni niekiedy 28 .W lipcu byłam u ginekologa który przepisał mi globulki dopochwowe Gynalgin oraz doustnie Doxycyklinę właśnie na te brązowe plamienia przed i po miesiączce ponieważ pojawiały się tez po miesiączce.Po badaniu stwierdził że wszystko jest ok , jedynym mankamentem jest nadżerka którą posiadam ale lekarz stwierdził ze nie jest tak duża żeby cos z nia robic. Kazał brac w/w leki i powiedział ze wszystko powinno po nich wrócic do normy , lecz niestety tak nie jest .Nadala mam przed miesiączka te brązowe palmienia które trwaja różnie i tak naprawdę nigdy nie wiem kiedy moge sie spodziewac miesiączki ponieważ nie wiem ile dni bedą te plamienia trwały.Bardzo mnie to męczy psychicznie i mam dyskomfort, ponieważ nie wiem czy mogę normalnie współżyc z mężem czy lepiej nie podczas tych plamień ?Proszę o pomoc i o odpowiedż co to może być i czy to coś poważnego.Czy można na to kupic jakieś lepi bez recepty .Dodam jeszcze tylko że w tym miesiącu miesiączke dostałam 01-02-2010 trwała do 06-02-2010, 12-02 pojawiła się u mnie wydzielina z krwią ale myślę zę była to połowa cyklu i że to normalne , a następnie od 22-02 miałam brązowe plamienia które trwały do miesiączki czyli do 27-02 ( i to mnie własnie martwi że na tyle przed miesiączką wystąpiły te plamienia)a od wczoraj czuję pobolewanie lekkie podbrzusza , uczucie napięcia , wzdęcia i lekkie pieczenie okolic intymnych.Bardzo martwią mnie te wszystkie objawy , proszę o poradę .
Bardzo dziękuje i pozdarwiam

Data: 03 mar 2010 - 14:02:43

Bardzo proszę o odpowiedź , czy to coś poważnego jakie ew leczenie może zostać zastosowane.

Data: 25 mar 2010 - 11:02:17

ODP dla mw2405:

Rozumiem, że plamienia nie mają związku z Pani aktywnością seksualną i występują jedynie przed miesiączką. Jeżeli lekarz wykluczył u Pani przyczyny organiczne plamień (nadżerka, bo rozumiem, że z niej Pani nie krwawi, polip, mięśniaki, torbiele etc, etc) - to najprawdopodobniej przyczyną Pani problemu, biorąc pod uwagę wywiad (nieregularne cykle) , jest zaburzenie miesiączkowania na tle II grupy WHO ( Niewydolność luteinowa ciałka żółtego lub cykle bezjajeczkowe). Proszę ocenić poziom progesteronu, prolaktyny i TSH pomiędzy 20-22 dniem cyklu i z wynikami udać się do specjalisty zajmującego się problematyką endokrynologii ginekologicznej. Pozdrawiam.

Data: 26 mar 2010 - 13:34:47

Bardzo dziękuję za poradę i odpowiedź.
Podzrawiam serdecznie

Autor: verbatim (IP zapamiętane)
Data: 31 mar 2010 - 09:34:25

Witam. Mam 20 lat i rok temu miałam zamrażaną nadzerke... Kilka miesięcy temu zauważyłam że mam krwawiące (brązowe) upławy. Nie mam przy tym żadnych objawów...
raz są bardzo krwawe raz mniej... występują bez przerwy między miesiączką. Dodam że od 2 lat biore tabletki anty Cilest.
bardzo prosze o szybką odpowiedz...

Data: 01 kwi 2010 - 08:01:16

Witam,
Jeżeli przyjmuszesz tabletki anty, to takie plamienia mogą występować. Jeżeli jest to bardzo uciążliwe, powinnaś zgłosić sie do ginekologa i może zmienić tabletki. Moliwe też, że upławy mają zwiazek z nadżerką, powinnaś pójść na kontrolną wizytę do lekarza.

Data: 20 kwi 2010 - 13:27:48

ODP dla verbatim:

Jeżeli lekarz w badaniu wykluczył zmiany organiczne w zakresie narządu płciowego ( polipy, nadżerkę, mięśniaki, torbiel, ciążę) to najprawdopodobniej przyczyną Pani problemu jest krwawienie przełomowe związane z atrofizującym działaniem tabletek antykoncepcyjnych na endometrium. Dotyczy to 5% kobiet. Nie jest to powód do niepokoju, ale może być dla Pani uciążliwe z punktu widzenia szeroko pojętej jakości życia. Jeżeli nie akceptuje Pani tego objawu, a będzie się on przedłużał sugeruję kontakt z lekarzem, który zmodyfikuje Pani leczenie. Pozdrawiam.

Autor: Kelevra (IP zapamiętane)
Data: 12 maj 2010 - 15:15:18

Witam,
Mój problem polega na tym, że zgłosiłam się do ginekologa z powodu upławów o nieprzyjemnym zapachu. Został mi przepisany lek dopochwowy Macmiror Complex 500, po 6 dniach użytkowania tak zalecił lekarz zaczęły występować brązowe, gęste upławy, to już drugi dzień od odłożenia leku. Dodam jeszcze, że od 7 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne Microgynon 21. Czy powinnam jeszcze raz udać się do lekarza?

Data: 20 maj 2010 - 14:26:27

Hej,
Moim zdaniem powinnaś jeszcze raz udac się do lekarza. Na twoją dolegliwość mogę polecić Ci doustny probiotyk ginekologiczny Lacibios femina. LaciBios femina pomaga odbudować florę bakteryjną pochwy w trakcie infekcji, upławów.

Autor: Kelevra (IP zapamiętane)
Data: 22 maj 2010 - 12:17:11

Dziękuję za odpowiedź:) Jakiś czas temu byłam u lekarza i nie zalecił on na razie żadnego leczenia... Za jakiś czas znów mam się udać do kontroli, zobaczymy co wtedy...

Data: 26 maj 2010 - 08:24:41

ODP dla Kelevra:

Nie. Jeżeli nie ma Pani świądu, pieczenia, obrzęku lub zaczerwienienia to nie ma takiej potrzeby. Prawdopodobnie to ciemnobrązowe plamienia ma związek ze stosowaniem przez Panią tabletki antykoncepcyjnej ( rozumiem, że lekarz wykluczył organiczne przyczyny plamienia/brudzenia (nadżerki, polipa, mięśniaka czy torbiel lub ciążę). Brudzenia lub plamienia z dróg rodnych w okresie stosowania antykoncepcji hormonalnej są zgłaszane 5 %-20% pacjentek. Zazwyczaj mają one miejsce w trakcie stosowania pierwszych kilku opakowań leku. Lekarz powinien o tym uprzedzić oraz poinformować, że nie jest to powód do niepokoju. U pacjentek stosujących długotrwale złożoną antykoncepcję hormonalną (tabletki, plastry, pierścienie dopochwowe) ma prawo wystąpić krwawienie z dróg rodnych o nieprzewidywalnym profilu co do czasu wystąpienia, obfitości i długości jego trwania. Co więcej- objaw ten może wystąpić nawet po kilku latach stosowania leku. Tego typu krwawienie nazywamy krwawieniem przełomowym. Dotyczy ono zazwyczaj 5%-8% kobiet. Jeżeli lekarz wykluczy przyczynę organiczną krwawienia ( polipy, mięśniaki, nadżerka, nowotwór) to sam fakt jego wystąpienia nie ma żadnego znaczenia medycznego. Takie krwawienie nie ma większego znaczenia jeżeli chodzi o skuteczność antykoncepcji. Niewątpliwie krwawienie przełomowe może być dla pacjentki uciążliwe z punktu widzenia szeroko pojętej „jakości życia”. Przecież nikt nie chce ciągle borykać się z problemami natury higienicznej, które związane są z taką nadprogramową i czasami długotrwała „miesiączką”. Przyczyną krwawienia przełomowego jest silne działanie atrofizujące wywierane przez składnik gestagenowy leku antykoncepcyjnego na błonę śluzową macicy. Jest to jeden z kilku mechanizmów które zapobiegają zaistnieniu ciąży u kobiet stosujących hormonalne metody regulacji poczęć. Ponieważ u części pacjentek stosujących antykoncepcję hormonalną obserwuje się wzrost pęcherzyka jajnikowego, który jednak nie osiąga średnicy przy której dochodzi do owulacji, produkowane przez taki pęcherzyk estrogeny powodują wzrost nieco wyższej błony śluzowej macicy. Zahamowanie wzrostu pęcherzyka (i uwalniania estrogenów) przez tabletkę antykoncepcyjną doprowadza do sytuacji, gdzie hormon gestagenowy zawarty w leku wywołuje przedwczesne krwawienie. Jego intensywność, jak też obecność elementów morfotycznych (skrzepy, fragmenty tkankowe) zależy od wysokości endometrium. Im jest ono wyższe tym krwawienie jest bardziej obfite i często może występować ze skrzepami. Jeżeli błona śluzowa macicy jest niska ma ono charakter skąpego plamienia lub brudzenia. Jeżeli pacjentka nie akceptuje tego objawu lub sytuacja się przedłuża należy udać się do ginekologa, który po zbadaniu i wykluczeniu zmian organicznych zaproponuje odpowiednią modyfikację leczenia. Pozdrawiam.

Autor: kinga1988 (IP zapamiętane)
Data: 25 cze 2012 - 21:50:51

Witam,
Mam pewien problem.. Mięsiączkuje regularnie co 28 dni,okres mam 6-5 dni,ale zaraz po mięsiaczce mam brązowe opławy.. Byłam u ginekologa i wszystko jest dobrze,nie mam zadnych torbieli,nadżerki,cytologia też jest wporządku.. Czy mam sie martwić tymi brązowymi opławami..?

Data: 09 lip 2012 - 14:36:58

Nie, nie masz sie czym martwić. Jeżeli badania usg nie wykazują żadnych zmian, to wszystko jest ok:)

Autor: k.kredka (IP zapamiętane)
Data: 02 lut 2013 - 22:02:04

Witam,
Mam pytanie do Pana doktora.
Od 17 roku życia z przerwami brałam tabletki antykoncepcyjne "syndi35" z powodu nieregularnych cykli. W listopadzie odstawiłam tabletki ponieważ zdecydowaliśmy się z narzeczonym na dziecko. Pierwszy cykl od odstawienia tabletek trwał 42 dni (10.11-22.12.12). Dodam że 16.11.12 zrobiłam cytologię -wyniki przyszły w styczniu (wynik 2 - stan zapalny pochwy - mój lekarz przepisał mi metronidazol). Od 8.01.13 brałam też metronidazol i ok 20-21.01 pojawiły się u mnie brązowe plamienia. Odstawiłam więc leki ponieważ uznałam że to może być miesiączka. Po 3 dniach zauważyłam czerwono-brązowe kawałki błony (nie wiem jak to nazwać) ale wciąż były te upławy i tak do dziś 02.02.13. Wizytę u ginekologa mam na 4.02 ale znalazłam to forum i postanowiłam się zapytac co to może oznaczać, ponieważ oczekując na wizytę już się tyle naczytałam w internecie o podobnych objawach... Nie ukrywam że się martwię o swoje zdrowie. Dodam że w tym czasie listopad grudzień wspolzylismy z narzeczonym bez zabezpieczenia (że tak powiem) w wiadomym celu. Od listopada biore też kwas foliowy. Mam nadzieję że podalam wystarczająco dużo informacji.
Pozdrawiam i i proszę o odpowiedź.
K.kredka

Data: 04 lut 2013 - 14:39:14

Hej,

Musisz poczekac na wizytę u ginelkologa. Całkiem mozliwe, ze masz zaburzenia hormonalne i miałaś je już wczesniej jeszcze przed stosowaniam antykoncepcji. Lekarz pewnie wykona usg, mozliwe, ze zleci badania hormonalne, zeby sprawdzić czy jesteś zdolna do owulacji.

Autor: k.kredka (IP zapamiętane)
Data: 05 lut 2013 - 09:24:35

Witam ponownie.
Niestety nie byłam wczoraj u ginekologa - zmiany w pracy i musiałam przełożyć wizytę. Kasiu pisałaś o tym że mogę nie być zdolna do owulacji. Czy ją dobrze rozumiem, że w najgorszym przypadku mogę nie mieć szans na dziecko?

Autor: agnieszkag (IP zapamiętane)
Data: 19 lut 2013 - 12:25:10

Niekoniecznie, czasem trzeba wspomóc owulację. Konieczna jest wizyta u lekarza, badanie usg, sprawdzenie poziomu hormonów w odpowiednim dniu cyklu. Nie myśl o najgorszym, bądź pozytywnie nastawiona, to bardzo pomaga:) uszy do góry, będzie dobrze

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.