Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Mała ochota na seks – koniec problemu ze spadkiem libido!

Mała ochota na seks – koniec problemu ze spadkiem libido!

Zadbaj  o swoją kobiecość

Zadbaj o swoją kobiecość

Czynniki ryzyka infekcji intymnych – na co szczególnie zwrócić uwagę?

Czynniki ryzyka infekcji intymnych – na co szczególnie zwrócić uwagę?

Zadbaj o tarczycę

Zadbaj o tarczycę

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
Idź do wątku: Następny wątekNastępny
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony: <--1234-->
Bieżąca strona: 2 z 4
Re: brazowe upławy
Autor: izka2 (IP zapamiętane)
Data: 03 kwi 2009 - 13:59:21

Witam,

Moja sytacja wyglada nastepujaca,a mianowicie ostatni okres mialam 17marca, spoznil sie 1 dzien, ale od 29 marca do dzis mam brazowo-krwiste uplawy, czasami wrecz brunatne skrzepy. Nie towarzysza im ani bole, ani swedzenie, ani nieprzyjemny zapach. Mam taka sytuacje 2 raz w zyciu, dodam, ze nie biore zadnych tabletek, ani atybitykow, jedynie witaminy. Czy moze byc cos niepokojacego?? z gory dziekuje za odpowiedz

Autor: Elwiraaa17 (IP zapamiętane)
Data: 12 kwi 2009 - 15:30:36

witam :)
hmm.. mam 17 lat i pierwszy raz zdarzyły mi sie tego typu plamienia , pewnien czas temu miałam wodnisty sluz co mnie bardzo zdziwiło po pewnym czasie przemienił sie w grudkowaty na pochwie były grudki sluzu nawet spore..., jeszcze przed tym miałam 2 okresy co 2 tygodnie.. ostatnio miałam plamienie delikatne brazowe tak jak w koncowych dniach okresu , ale to było na pocaatku!!
na nastepny dzien zaledwie troche krwi.., teraz miałam znowu to samo tylko były 2 dni brazowych upławów ale pojawiaja sie w wiekszej ilosci i jest tez krew<okres ten od poprzedniego rózni sie zwiekszona iloscia brazowych upławów a takze dłuzszego czasu trwania miesiaczki ok 4 dni>
czaesto mam przeszywajace ciarki w okolicy pochwy jakby stado mrówek po mnie przeszło i kilka ale barszo mało razy poczułam ból,raz sie obudziłam i czułam mały w pochwie ból.. nie piecze nie swedzi. do tego zdarza mi sie łapac powietrze pochwa a za chwile je wypuszczac ..prawie jak gazy.
miałam wzdecia no i bole brzucha , problemy z jelitami..
czy ktos moze miał taki przypadek? pomózcie proszee:)

Autor: dr Tomaszewski (IP zapamiętane)
Data: 16 kwi 2009 - 17:10:32

ODP dla Elwira

Zjawisko to nazywamy gazami pochwowymi. Polega ono na zassaniu a następnie uwolnieniu powietrza atmosferycznego z pochwy podczas aktu płciowego (tzw. baloonig), ćwiczeń gimnastycznych, zmiany pozycji ciała czy normalnej aktywności ruchowej kobiety. Towarzyszy temu zwykle odgłos podobny do tego, który powstaje przy uwalnianiu gazów jelitowych. Gazy pochwowe są pozbawione zapachu, przykry zapach może świadczyć o zakażeniu bakteryjnym lub grzybiczym tego narządu.Przyczyna powstawania tego zjawiska związana jest z budową anatomiczną dolnego odcinka narządu płciowego oraz aktywnością skurczową płyt mięśniowo-łacznotkankowych tworzących dno miednicy mniejszej. Pochwa nie jest narządem szczelnie zamkniętym. Z jednej strony kontaktuje się ze środowiskiem zewnętrznym uchodząc do przedsionka zlokalizowanego na sromie, z drugiej strony zawieszona jest w obrębie struktur miednicy mniejszej, gdzie panuje ciśnienie ujemne. Ułatwia to, zgodnie z prawami fizyki, zasysanie powietrza czy płynów, do światła tego narządu. Efekt ten jest wyraźnie zaznaczony zwłaszcza u kobiet po porodach , lub u tych, u których przedsionek pochwy jest ziejący lub chwilowo ulega otwarciu. Także ruchy frykcyjne prącia w pochwie, tak jak w przypadku zwykłej pompki pneumatycznej, ułatwiają wtłoczenie powietrza do tego narządu. Praca mięśni dna miednicy, które otaczają pochwę, powoduje jego wypchnięcie i powstawanie sensacji akustycznych, uznawanych przez większość kobiet za deprymujące. Ale po prostu to tylko zjawisko fizjologiczne. Co do plamien. Jest to objaw zazwyczaj zwiazany z zaburzeniami miesiaczkowania ( cyklu plciowego). Powinna udać się Pani do lekarza ktory oceni poziomy hormonow plciowych i zaproponuje Pani leczenie. Pozdrawiam.

Autor: izka2 (IP zapamiętane)
Data: 22 kwi 2009 - 16:49:24

izka2 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Witam,
>
> Moja sytacja wyglada nastepujaca,a mianowicie
> ostatni okres mialam 17marca, spoznil sie 1 dzien,
> ale od 29 marca do dzis mam brazowo-krwiste
> uplawy, czasami wrecz brunatne skrzepy. Nie
> towarzysza im ani bole, ani swedzenie, ani
> nieprzyjemny zapach. Mam taka sytuacje 2 raz w
> zyciu, dodam, ze nie biore zadnych tabletek, ani
> atybitykow, jedynie witaminy. Czy moze byc cos
> niepokojacego?? z gory dziekuje za odpowiedz

A po tym tygodniowym plamieniu spoznia mi sie okres juz ponad tydzien.To jest pierwsza tego typu sytuacja. Prosze o porade.

Autor: rewa (IP zapamiętane)
Data: 27 kwi 2009 - 19:19:21

Witam
w dzień w który miałam dostać okres zaczął boleć mnie pęcherz więc brałam urinal i piłam szałwie i trochę przeszło jednak pon jakiś 3dniach doszło swędzenie pochwy i zaczęłam plamić na ciemno brązowo i bolał mnie brzuch jednak okres nie zaczął się. oblało przy oddawaniu moczu. Moja sąsiadka poleciła mi abym zażyła Duomox i od razu zaczęło wszystko się uspokajać zaczął się okres i przestało boleć i piec. Jednak okres był ciut inny zazwyczaj mam dość ciemną krew i jakieś "strzępy" a tym razem była jasna i bez "strzępów". trwał on 5 dni tak jak zwykle. jednak jak skończył się okres mam cały czas brązowe upławy z lekką domieszką krwi i "strzępy" "gluty" nie wiem jak dokładniej to opisać. Do ginekologa jestem zarejstrowana dopiero na za 2 tygodnie to długo :/ chciałabym wiedzieć co to może być.

Autor: agnieszkag (IP zapamiętane)
Data: 28 kwi 2009 - 07:58:00

Witaj,
Możliwe, że to jakaś infekcja intymna, sugeruje to swędzenie pochwy i nietypowa wydzielina z pochwy, dochodzi równiez ból w czasie oddawania moczu,a więc nie wykluczona infekcja dróg moczowych. Aby dotrwac do wizyty możesz smarować srom maścia Clotrimazolum (złagodzi swędzenie), przemywać krocze Tantum Rosa (proszek do sporządzania roztworu) i koniecznie kup probiotyk ginekologiczny na uzupełnienie prawidłowej mikroflory pochwy (LaciBios femina) - wszystko to możesz kupic bez recepty. laciBios femina bierz koniecznie równiez w czasie leczenia i 14-20 dni po leczeniu - wspomoże leczenie i zapobiegnie nawrotom. Pozdrawiam:)

Autor: ewe_ns (IP zapamiętane)
Data: 04 maj 2009 - 21:47:16

Witam,
mam podobny problem tylko, że troszkę ponad 2 tygodnie temu usunęłam spiralę (chcę ponownie zajść w ciąże). Dostałam normalnie zaraz po tym okres, był bardziej obfity, dużo w nim było kawałków czegoś.. A później jak się skończył zaczęły się brązowe plamienia. Nie duże, raczej gęste i ciemnobrązowe, szczególnie po nocy. Czy to może być normalne po wyjęciu wkładki ? Wizytę mam umówioną na 2go czerwca, ale sama nie wiem może powinnam postarać się o jakiś bliższy termin ?! Dodam jeszcze że wcześniej mi się to nie zdarzało.

Pozdrawiam!

Re: brazowe upławy?
Autor: mmagdzia34 (IP zapamiętane)
Data: 14 maj 2009 - 16:37:11

Witam
Mam problem taki sam jak wiekszosc tu kobiet.Miesiaczke powinnam dostac dopiero 14-20maja,a dostalam 2maja.I mam go do tej pory.nie wyglada jak normalny okres,ale jak plamienie,ma brazowy kolor i jakby taki sluzowaty momentami.Co to jest?Mam juz umowiona wizyte,ale boje sie isc.

Data: 15 maj 2009 - 11:49:18

Witaj,
Powinnas iść do lekarza, nie ma sie czego bać. Pozdrawiam:)

Autor: dolores235 (IP zapamiętane)
Data: 29 maj 2009 - 18:36:28

witam byłam na solarium i po nim dostałam jakieś upławy takie wodne jak by leciały ze mnie wody płodowe ale nie jestem w ciąży ani nie byłam i to bardzo mocno tak było przez 3 dni a teraz mam bardzo brzydkie upławy i tez silne co to może być?????????

Data: 01 cze 2009 - 07:48:51

Witaj,
Upławy są objawem infekcji. Poniżej podaję Ci link do strony, gdzie masz opisane objawy róznych infekcji intymnych
[www.zdrowieintymne.pl]
Powinnaś wybrać sie do lekarza - leki p/grzybicze i antybiotyki sa dostępne wyłącznie na receptę. Możesz juz dzis zacząć wzmacniać mikroflorę pochwy uzupełniając je o korzystne bakterie kwasu mlekowego, w tym celu zacznij stosować probiotyk ginekologiczny (LaciBos femina, doustny, dostępny bez recepty). Pozdrawiam;)

Autor: souad20 (IP zapamiętane)
Data: 01 cze 2009 - 20:09:47

niestety tez mam problem z brązowa wydzieliną:(
pojawia sie ona mniej wiecej w 17/18 dniu od miesiaczki i charakteryzuje sie wodnistą konsystencja i ciemnobrązowym kolorem. czasem ma minimalną oznake krwi. towarzyszy temu ból w oklicy podbrzusza i krzyza. pomózcie co to moze byc
dodam jeszcze ze nie współżyłam jeszcze
prosze o rade bo bardzo sie boje

Data: 11 cze 2009 - 17:49:27

ODP dla Souad

Prawdopodobnie należy Pani do grona 30 % owulujących kobiet, którym zjawisku uwolnienia komórki jajowej towarzyszy dyskomfort bólowy. Jeżeli ma on charakter cykliczny, występuje pomiędzy 10 a 20 dniem cyklu, trwa kilka dni i ustępuje do następnego razu to prawdopodobnie właśnie to jest przyczyną Pani problemu. Pogarsza to jakość życia ale nie jest powodem do niepokoju. Nie znam też metody , która pozwoliłaby odpowiedzieć, że ta dolegliwość kiedyś przestanie Panią nękać. Jest to po prostu wkalkulowane w kobiecość. Aby temu przeciwdziałać musiałaby Pani zdecydować się na prosty test. Przez okres 3-6 cykli stosować złożoną antykoncepcję hormonalną. Jeżeli dolegliwości ustąpią – to przyczyna tkwi w jajeczkowaniu. Jeżeli nie – trzeba będzie szukać innej przyczyny zespołu bólowego miednicy mniejszej (przewód pokarmowy, układ moczowy, kręgosłup). Pozdrawiam

Autor: oluska86 (IP zapamiętane)
Data: 02 wrz 2009 - 19:12:20

witam,
od wczoraj mam brązowe upławy i takie niekomfortowe uczucie suchości......2 tygodnie przed miesiączką,czy jest to jakieś zakażenie, czy może też być to objaw ciąży.??

Data: 03 wrz 2009 - 09:33:22

Witaj,
Jesteś w połowie cyklu, a więc plamienie może być spowdowane owulacją (pękający pęcherzyk z którego uwalniana jest komórka jajowa może powodować krwawienie owulacyjne), tyle, że nie pasuje mi tu uczucie suchość, bo w czasie dni płodnych powinna być zwiększona ilość śluzu i uczucie wilgoci. A innych neprzyjemnych objawów nie odczuwasz - pieczenie, swędzenie, zmieniony zaach wydzieliny pochwowej? Jeśli za kila dni nie będzie poprawy radzę wybrać się do ginekologa. Pozdrawiam:)

Autor: oluska86 (IP zapamiętane)
Data: 03 wrz 2009 - 11:10:19

zapach się nie zmienił ( nie jest nie przyjemny- jest neutralny) swędzenie i pieczenie tez nie, raczej dokuczliwość spowodowana zapewne wkładkami które muszę bardzo często zmieniać.No i czasami mam dziwne uczucie w brzuchu trudno mi je opisać jakby lekkie skurcze mięśni. Nigdy nie miałam żadnej infekcji.

Staramy się z mężem o dziecko i obawiam się że może pojawiła się jakaś choroba która może to mam utrudnić.pozdrawiam

Data: 03 wrz 2009 - 14:30:15

Chyba najlepiej będzie jak wybierzesz sę do lekarza, lepiej sprawdzić u specjaisty czy faktycznie wszystko OK, no i zapewne wyjaśni Ci skąd sie wzięły te brązowe upławy. Pozdrawiam:)

Autor: aleksandra80 (IP zapamiętane)
Data: 05 wrz 2009 - 13:52:29

Witam
Mój problem wygląda następująco.
Bardzo często kilka dni przed okresem (3 do 5 dni) pojawiają się brązowe upławy. Nie towarzyszą temu żadne inne dolegliwości. Śluz jest normalny tyle, że brązowy.
Czy to normalne?

Data: 22 wrz 2009 - 08:15:20

Witaj,
To po prostu zapowiedź zbliżającej się miesiączki, ja też zwykle ma 1-2 dni przed miesiączką mam brudzenie. Jeśli nie obserwujesz innych niepokojących objawów to wszystko jest OK. Pozdrawiam:)

Autor: mala26 (IP zapamiętane)
Data: 27 lis 2009 - 06:14:07

ja tez mam brazowe uplawy,wczesniej mialam je raz w sierpniu i przed ostatnim okresem przez ok 3 dni.u lekarz bylam wlasnie przed tym ostatnim okresem i tymi plamieniami i doktor przepisala mi pimafucin bo mialam uplawy.ok 1,5 tyg.temu skonczylam stosowac te globulki no i pojawily sie znow te brazowe uplawy.okres powinnam dostac teraz jakos jetem juz w 27 dniu.a od 3 dni mam te brazowa wydzieline.czy ktoras miala taki problem?
Bardzo prosze panie doktorze o odpowiedz.(wspolzyje ale w okresie od 10 do 15 bralam te globulki)

Data: 16 gru 2009 - 09:55:59

ODP dla mala26:

Rozumiem, że nie jest Pani w ciąży, a lekarz wykluczył organiczna przyczynę krwawienia (nadżerka, polip, mięśniaki). Najprawdopodobniej ma Pani zaburzenia miesiączkowania na tle cyklu bezjajeczkowego lub deficytu fazy luteinowej. Sugeruje ocenę poziomu progesteronu, prolaktyny oraz TSH pomiędzy 20 a 22 dniem cyklu i z wynikami wizytę u lekarza. Pozdrawiam.

Autor: verbatim (IP zapamiętane)
Data: 31 mar 2010 - 09:33:10

Witam. Mam 20 lat i rok temu miałam zamrażaną nadzerke... Kilka miesięcy temu zauważyłam że mam krwawiące (brązowe) upławy. Nie mam przy tym żadnych objawów...
raz są bardzo krwawe raz mniej... występują bez przerwy między miesiączką. Dodam że od 2 lat biore tabletki anty Cilest.
bardzo prosze o szybką odpowiedz...

Autor: szymano77 (IP zapamiętane)
Data: 05 kwi 2010 - 17:48:57

Witam Dr Tomaszewski,
Od paru miesięcy w środku mojego cyklu pojawiają się obfite brązowe upławy,charakteryzują się lekko kwaśnym zapachem, jest prawie nie wyczuwalny. Nie odczuwam żadnych bóli ani swędzenia w trakcie. Mam 18 lat, miesiączkuję nieregularnie od 14 rou życia. Od prawie 2 lat regularnie współżuję z tym samym partnerem. Od ostatnich 18 miesięcy mieszkam w Anglii i straciłam okolo 10kg wagi, przy wzroscie 168cm ważę 45kg. Nie wiem czy ten fakt powinine mnie martwić czy nie? Proszę o pomoc.
Karolina

Autor: kasia123 (IP zapamiętane)
Data: 08 kwi 2010 - 07:55:55

wITAM,
Takie krwawienia lub plamienia śródcykliczne mogą być oznaką owulacji. A jeżeli chodzi o te stracone kilogramy, to jeżeli się odchudzałaś lub ciężko pracujjesz to ok. Gorzej jeżeli jesz normalnie a chudniesz. Wtedy powinnaś zgłosić sie do lekarza.

Data: 20 kwi 2010 - 13:27:38

ODP dla verbatim:

Jeżeli lekarz w badaniu wykluczył zmiany organiczne w zakresie narządu płciowego ( polipy, nadżerkę, mięśniaki, torbiel, ciążę) to najprawdopodobniej przyczyną Pani problemu jest krwawienie przełomowe związane z atrofizującym działaniem tabletek antykoncepcyjnych na endometrium. Dotyczy to 5% kobiet. Nie jest to powód do niepokoju, ale może być dla Pani uciążliwe z punktu widzenia szeroko pojętej jakości życia. Jeżeli nie akceptuje Pani tego objawu, a będzie się on przedłużał sugeruję kontakt z lekarzem, który zmodyfikuje Pani leczenie. Pozdrawiam.

Autor: yossa85 (IP zapamiętane)
Data: 09 sie 2010 - 18:59:27

Witam
od 3 cykli mam brązowe upławy pojawiające się na 2 dni przed miesiączką nie mające żadnego zapachu. W trakcie upławów odczuwam dość nie przyjemne krótkie kłucie lub ucisk w podbrzuszu. Bardzo mnie to niepokoi ponieważ staramy się z mężem o dziecko. Tabletki antykoncepcyjne przestałam brać 6 miesięcy temu (brałam je 3 lata). Zawsze miesiączkowałam regularnie choć po odstawieniu cykl się wydłużył do 32 dni(ale nadal jest regularny)
Proszę o radę. Pozdrawiam.

Autor: jolkaz (IP zapamiętane)
Data: 12 sie 2010 - 20:48:21

Czujesz pieczenie, swędzenie w intymnym miejscu, a wydzielina z pochwy zmieniła wygląd? To infekcja intymna. Możesz zastosować nasiadówki z kory dębu lub rumianku. Nie rób irygacji, bo wymywają dobre bakterie! Kup w aptece globulki z pałeczkami kwasu mlekowego (np. Lactovaginal, Floragyn) i zastosuj je na noc. Dzięki nim w pochwie panuje kwaśne środowisko, którego nie lubią zarazki.

Autor: seneka93 (IP zapamiętane)
Data: 17 sie 2010 - 12:47:00

witam,
Mam taki problem otóż ostatni okres miałam 1 sierpnia, a teraz od 2 dni mam dziwnie brązowe upławy nawet z odrobiną krwii , bez zapachowe bez żadnego pieczenia i swędzenia. Czy jest to jakaś infekcja?
Czy można leczyć jakimiś domowymi sposobami?

pozdrawiam

Autor: Majuuchaa (IP zapamiętane)
Data: 28 sie 2010 - 16:30:30

Witam. Mam problem. Uprawiałam seks ze swoim chłopakiem w dni płodne. Pękła nam prezerwatywa. Dwa dni temu powinnam dostać okres, a dziś zamiast tego dostałam brązowe plamienia, przy czym okropnie bolał mnie brzuch. Nigdy takich plamień nie miałam. Dodatkowo jakieś 6-7 dni temu miałam jednorazowe plamienie. Czy może to być oznaką ciąży?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź, bardzo się niecierpliwię..

Ps. Aaa.. dodam jeszcze, że dzień przed okresem robiłam test ciążowy, który wyszedł negatywnie. Ale wydaje mi się, że po prostu zrobiłam go za wcześnie..

Autor: MaRc (IP zapamiętane)
Data: 12 wrz 2010 - 14:36:38

Witam! ja mam podobny problem... okres mialam 16 wrzesnia( dodam ze mam bardzo nieregularny) trwal bardzo dlugo i kiedy wkoncu sie skonczyl zaczely sie brazowe uplawy... sa kolory brazowego ale sa bardzo jasne jakby (przepraszam za okreslenie) galaretka z czyms brazowym... niewiem co to moze byc dodam tez ze mam straszne zawroty glowy... niewiem czy to idze w parze bo mozliwe ze te zawroty to cos innego ale niewiem co z tymi uplawami.. uprawiam seks z chlopakiem ale uzywamy czasami prezerwatyw niewiem czy to od nich moze?prosze o odp. z gory dziekuje i pozdrawaim

Idź do strony: <--1234-->
Bieżąca strona: 2 z 4

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.