Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Rak szyjki macicy: ABC cytologii

Rak szyjki macicy: ABC cytologii

Rak nerki - nowotwór, którego nie widać

Rak nerki - nowotwór, którego nie widać

Alternatywa dla inwazyjnych badań prenatalnych – czy już istnieje?

Alternatywa dla inwazyjnych badań prenatalnych – czy już istnieje?

Trwa aukcja żużlowych trofeów i gadżetów w ramach  kampanii „Rak. To się leczy!”

Trwa aukcja żużlowych trofeów i gadżetów w ramach kampanii „Rak. To się leczy!”

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
Idź do wątku: Następny wątekNastępny
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony: 1234-->
Bieżąca strona: 1 z 4
brazowe upławy
Autor: jolka24 (IP zapamiętane)
Data: 26 wrz 2008 - 12:38:00

Witam.Od trzech dni mam brązowe upławy, przypominające płodny śluz ale są koloru brązowego. Powinnam już mieć okres, ale nie mam...i nawet nie bolą mnie piersi. od ostatniej miesiączki raz kochałam sie z chłopakiem ale z prezerwatywa(jakieś 3 tygodnie temu). w ostatnim czasie bardzo intensywnie sie odchudzałam wręcz prawie sie głodziłam i przeżyłam dużo stresu...Jak jest przyczyna tych upławów...czy to może być oznaka ciąży? proszę o pomoc...

Re: brazowe upławy
Autor: dr Tomaszewski (IP zapamiętane)
Data: 02 paź 2008 - 17:00:07

ODP dla Jolka24

Podaje Pani za mało danych. W których dniach cyklu pojawiły się te upławy, czy towarzyszył im ból, jaki był charakter śluzu?. Czy stosuje Pani jakieś leki?. Pozdrawiam.

Autor: Marteczka (IP zapamiętane)
Data: 02 sty 2009 - 10:47:08

Co do brązowych upławów - nie wiem, czy to będzie ten sam problem co poprzedniczki, ale ja również mam coś podobnego. Pojawiają się tuż przed okresem i trwają jeszcze kilka dni po jego zakończeniu. Nie towarzyszą temu żadne inne objawy typu swędzenie ani pieczenie. Występują regularnie co miesiąc już od ponad roku. Po raz pierwszy pojawiły się po kilku latach zażywania tabletek antykoncepcyjnych (Regulon). Tabletki te jednak nic powodowały nigdy u mnie żadnych innych objawów ubocznych. Nadal je biorę. Moja poprzednia lekarka powiedziała, że te upławy to sprawa hormonalna i że to normalne. Ale skoro wcześniej ich nie miałam mimo długotrwałego zażywania tabletek, to jak mogą być normalne?
Proszę o opinię Pana Doktora :)

Data: 07 sty 2009 - 13:11:16

ODP dla Marteczka

Moga byc normalne ale zawsze lekarz powinien wykluczyc ciaze i przyczyne organiczna plamienia np. nadzerke, polipy, miesnikai.

Brudzenia lub plamienia z dróg rodnych w początkowym okresie stosowania antykoncepcji hormonalnej są zgłaszane 5 %-20% pacjentek. Zazwyczaj mają one miejsce w trakcie stosowania pierwszych kilku opakowań leku. Lekarz powinien o tym uprzedzić oraz poinformować, że nie jest to powód do niepokoju.

U pacjentek stosujących długotrwale złożoną antykoncepcję hormonalną (tabletki, plastry, pierścienie dopochwowe) ma prawo wystąpić krwawienie z dróg rodnych o nieprzewidywalnym profilu co do czasu wystąpienia, obfitości i długości jego trwania. Co więcej- objaw ten może wystąpić nawet po kilku latach stosowania leku. Tego typu krwawienie nazywamy krwawieniem przełomowym. Dotyczy ono zazwyczaj 5%-8% kobiet. Jeżeli lekarz wykluczy przyczynę organiczną krwawienia ( polipy, mięśniaki, nadżerka, nowotwór) to sam fakt jego wystąpienia nie ma żadnego znaczenia medycznego. Takie krwawienie nie ma większego znaczenia jeżeli chodzi o skuteczność antykoncepcji. Niewątpliwie krwawienie przełomowe może być dla pacjentki uciążliwe z punktu widzenia szeroko pojętej „jakości życia”. Przecież nikt nie chce ciągle borykać się z problemami natury higienicznej, które związane są z taką nadprogramową i czasami długotrwała „miesiączką”.

Przyczyną krwawienia przełomowego jest silne działanie atrofizujące wywierane przez składnik gestagenowy leku antykoncepcyjnego na błonę śluzową macicy. Jest to jeden z kilku mechanizmów które zapobiegają zaistnieniu ciąży u kobiet stosujących hormonalne metody regulacji poczęć. Ponieważ u części pacjentek stosujących antykoncepcję hormonalną obserwuje się wzrost pęcherzyka jajnikowego, który jednak nie osiąga średnicy przy której dochodzi do owulacji, produkowane przez taki pęcherzyk estrogeny powodują wzrost nieco wyższej błony śluzowej macicy. Zahamowanie wzrostu pęcherzyka (i uwalniania estrogenów) przez tabletkę antykoncepcyjną doprowadza do sytuacji, gdzie hormon gestagenowy zawarty w leku wywołuje przedwczesne krwawienie. Jego intensywność, jak też obecność elementów morfotycznych (skrzepy, fragmenty tkankowe) zależy od wysokości endometrium. Im jest ono wyższe tym krwawienie jest bardziej obfite i często może występować ze skrzepami. Jeżeli błona śluzowa macicy jest niska ma ono charakter skąpego plamienia lub brudzenia. Jeżeli pacjentka nie akceptuje tego objawu lub sytuacja się przedłuża należy udać się do ginekologa, który po zbadaniu i wykluczeniu zmian organicznych zaproponuje odpowiednią modyfikację leczenia. Pozdrawiam

Autor: ??? (IP zapamiętane)
Data: 12 sty 2009 - 15:42:52

3 miesiace temu pojawily sie u mnie bardzo ciemnobrazowe prawie czarne uplawy o bardzo nieprzyjemnym zapachu. Czasami maja wyglad zniszczonej krwi jak podczas okresu. Pojawily sie ok 4 dni po zakonczeniu okresu i trwaja nieustannie do kolejnego krwawienia. Miesiaczka zawsze spozniala mi sie od 1 do 2 tygodni i bylo to dla mnie normalne gdzyz tak bylo od poczatku. A teraz okres mam tydzien wczesniej bez wystapienia typowych objawow- silny bol podbrzusza i piersi. Dodatkowo wystepuje swiad. Pierwszy raz spotkalam sie z czyms takim nie mam pojecia co robic i co jest tego przyczyna. Jestem tym strasznie przestraszona prosze o szybka odpowiedz . Uprawiam seks z moim chlopakiem ale nie stosuje zadnych tabletek tylko prezerwatywy.

Autor: olka123 (IP zapamiętane)
Data: 19 sty 2009 - 16:56:24

od ok. 2 tygodni występują u mnie brązowe upławy. Zrobiłam 2 testy i nie jestem w ciąży, nie biorę tabletek antykoncepcyjnych, co to może być?

Autor: Nina (IP zapamiętane)
Data: 19 sty 2009 - 18:15:42

Witaj Olka, napoisz coś więcej. Czy te upławy masz non stop od 2 tygodni? Czy tylko okresowo? W którym dniu cyklu się pojawiły? Czy masz regularne cykle, czy miesizczkujesz normalnie tzn. masz normalne krwawienie? Jak długie masz cykle? Czy podejrzewsz uraz mechaniczny pochwy? Stosujesz irygacje? Kiedy miałaś ostatnio robioną cytologię? Pozdrawiam

Autor: Madziula 33 (IP zapamiętane)
Data: 20 sty 2009 - 15:09:52

Witam.mam poważny problem.A mianowicie od dwóch tygodni mam brązowe upławy o przykrej woni delikatnie mówiąc.Kupiłam w aptece maść na stany zapalne i czopki.po zaaplikowaniu na palcu mialam brązowe grudki,dodam,że odczuwam swędzenie i ból w podbrzuszu.Jest to w tym czasie w którym powinnam mieć miesiączkę.Proszę o poradę.

Autor: agnieszkag (IP zapamiętane)
Data: 21 sty 2009 - 08:29:12

Witaj,
Przykry zapach, swędzenie, wskazuje na infekcję, powinnas wybrac sie do lekarza po odpowiednie leki, antybiotyki i leki p/grzybicze sa dostępne wyłącznie na receptę. Dodatkowo dokup w aptece doustny probiotyk ginekologiczny laciBios femina na odbudowanie mikroflory pochwy. jednak bez wizyty u lekarza sie nie obejdzie. Pozdrawiam;)

Data: 30 sty 2009 - 08:43:18

Odp dla Madziula

Zakażenia pochwy, w zależności od czynnika etiologicznego, dzieli się na trzy główne typy: zaburzenie biocenozy o charakterze waginozy bakteryjnej (BV), grzybicze zapalenie pochwy, spowodowane głównie przez drożdżaki rodzaju Candida oraz rzęsistkowicę wywoływaną przez wiciowca Trichomonas vaginalis. Pacjentki z objawowym zapaleniem sromu i pochwy, niezależnie od czynnika etiopatogenetycznego, zgłaszają szereg uciążliwych dolegliwości klinicznych, głównie o charakterze dyskomfortu, podrażnienia, świądu, pieczenia, bolesności, upławów, powierzchownej dyspareunii czy objawów dyzurycznych. W badaniu klinicznym stwierdza się rumień, pęknięcia i mikrowrzodzenia śluzówki i przedsionka pochwy, grudkowatą wysypkę okolicy sromu, upławy: wodniste, homogenne lub serowate o kwaśnym lub neutralnym zapachu, wykwity satelitarne i niekiedy obrzęk sromu. Żaden z powyższych objawów przedmiotowych i podmiotowych nie jest swoisty dla konkretnego czynnika etiologicznego. Dlatego bez badania Pani trudno mi jest jednoznacznie sie wypowiedziec. Sugeruje by nie leczyc sie na wlasna reke i udac sie do lekarza, ktory po zbadaniu Pani zaproponuje odpowiednie postepowanie.

Pozdrawiam

Autor: cyganusia (IP zapamiętane)
Data: 31 sty 2009 - 18:27:47

witam !
od miesiaca ciagle krawiem raz mocniej a raz słabiej i w tedy na brazowo wolóle to nie ustaje powiedzie czy to cos powazneg bo nie przyjmuje zadnych lekow anie antykoncepscji

Data: 31 sty 2009 - 18:48:22

Jeśli od miesiąca krwawisz, rozumiem ze non stop to powinnaś niezwłocznie iść do ginekologa. To niebezpieczna sytuacja i możesz doprowadzić do osłabienia organizmu czy anemii. Powodów krwawienia może byc wiele: polipy, mięśniaki macicy itd. Nikt przez internet nie postawi Ci diagnozy. Sprawa na pewno jest poważna i bardzo proszę nie lekceważ jej tylko umów się jak najszybciej na wizytę u lekarza. Nie igraj ze zdrowiem bo masz je tylko jedno. Pozdrawiam

Data: 31 sty 2009 - 19:57:01

mam pytanie jeszcze czy to moze byc ciaza

Data: 31 sty 2009 - 20:09:00

Kup w aptece test ciążowy z moczu [ Pre-test, lub Bobo-test] zrób zgodnie z zaleceniami producenta i bedziesz znała odpowiedź na pytanie o ciążę. Krwawienie raczej nie idzie w parze z ciążą, owszem zdarzają się przypadki plamień w spodziewanych terminach miesiączek w czasie ciąży ale rzadkie przypadki. Dlatego zrob test i pedź do lekarza. Pozdrawiam

Data: 31 sty 2009 - 20:27:01

ja w sumie jestem rok po ciazy a atesty wychodzza negatywne ale dziekuje mam nadzieje ze to nic złego

Data: 31 sty 2009 - 20:42:56

To oceni lekarz na wizycie. Bardzo proszę nie zwlekaj z nią. Po co masz się denerować. Pozdrawiam

Data: 31 sty 2009 - 23:22:12

niechce zwlekac ale nie wiem kiedy lekarz przyjmie mnie bom ma długie terminy

Data: 01 lut 2009 - 09:38:31

Witaj, jesli powiesz że masz nieustające krwawienie od miesiąca to powinien przyjąc Cię niezwłocznie. Poza tym zawsze możesz udać się na Pogotowie i poprosić o badanie. Nie mogą odmówić Ci pomocy. Pozdrawiam

Data: 01 lut 2009 - 17:13:34

w sunie racja

Autor: selin (IP zapamiętane)
Data: 09 lut 2009 - 22:52:49

witam serdecznie wszystkich, mam pytanie gdyz nie wiem co sie dzieje a mianowicie od dnia w ktorym mialam dostac okres zaczely mi sie uplawy brazowe, na poczatku myslalam ze to moze ciaza gdyz staramy sie o dzidzie jednak uplawy mam od dwoch tygodni w jednym dniu mocniejsze w drugim slabsze , towarzysza im takze jakby skrzepy. myslalam ze to moze miesiaczka sie zaczyna jednak wkladki pozostaja czyste, jedynie po zalatwieniu sie pojawiaja, nic mnie nie boli , porosze o pomoc nigdy nie dzialo sie mi takie cos, do tego juz dwa tygodnie temu powinnam dostac okres i jzu sama nie wiem gdyz raczej objaw ciazy to nie moze byc a nie chce juz robic testow , nie moge pojsc do ginekologa gdyz na wizyte w kraju ktorym mieszka czeka sie 3 miesiace, prosze pania doktor o jakiekolwiek wypowiedzenie sie na moj problem, co to moze byc? podejrzewam ze nie ciaza? troche sie juz zaczynam denerwowac, pozdrawiam i czekam z niecierpliwoscia na odpowiedz

Data: 10 lut 2009 - 08:57:16

Witaj,
Ja bym jednak zrobiła test ciażowy, żeby wykluczyć tę opcję. A czy oprócz plamienia zauważyłaś inne niepokojące objawy? Pozdrawiam;)

Autor: selin (IP zapamiętane)
Data: 10 lut 2009 - 14:40:21

nie zadnych innych obajawow nie ma nawet tych typowych przez miesiaczka ktore zawsze mialam

Autor: Evvelka (IP zapamiętane)
Data: 12 lut 2009 - 00:19:59

Witam,
Od kilku dni mam lekko-brązowe plamienie i delikatne bóle podbrzusza. Ostatni okres miałam 20.01. Robiłam test ciążowy - wyszedł negatywny.
Rok temu miałam wypalaną nadżerkę i niestety przed zdiagnozowaniem jej miałam podobne objawy - brązowe upławy tydzień przed okresem i także po okresie, natomiast samo krwawienie bardzo słabe. Czy jest możliwe, że ponownie pojawiła się u mnie nadżerka?
Chciałam zaczerpnąć informacji zanim pójdę do ginekologa.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam

Data: 12 lut 2009 - 08:31:27

Witaj,
Niestety zdarzają się nawroty nadżerki. Po wizycie u ginekologa wszystko się wyjaśni. Pozdrawiam;)

Autor: kopciuszek 22 (IP zapamiętane)
Data: 09 mar 2009 - 13:45:27

Witam wszystkich. Piszę bo mam problem i niemam się kogo poradzić. Od 3 dni miewam brązowe upławy i niewiem co one znaczą. Miesiączkę miałam 28.02-5.03 a upławy toważyszą mi od 7.03 przy czym odczuwam bardzo silne bóle w podbrzuszu, świąd pochwy i bolesność piersi, upławy mają bardzo nieprzyjemne powonienie. Miesiączki miewam rególarne. Jakieś 1.5 roku temu przeszłam zabieg usuwania torbiela. Czy to może mieć z tym coś wspólnego? Przez pażdziernik, listopad,grudzień 2008 i styczeń 2009 brałam tabletki antykoncepcyjne. Mieszkam w dużym mieście i zarejestrowałam się do swojego ginekologa ale niestety termin jest bardzo odległy bo dopiero na 28.04. Proszę o pomoc.

Data: 09 mar 2009 - 13:48:15

Chcę nadmienić jeszce ,że biorę teraz kwas foliowy bo staram się z mężem o dziecko. Może to ma jakiś związek z moim problemem. Co mi dolega? proszę o szybką odp. I z góry dziękuję.

Data: 09 mar 2009 - 14:51:03

Witaj,
Upławy o nieprzyjemnym zapachu moga świadczyc o infekcji bakteryjnej. Poczytaj zakładkę SKĄD SIĘ BIORA INFEKCJE? i spróbuj dopasowac objawy do swoich. Dobrze, że umówiłaś się do lakarza, jeśli to faktycznie infekcja to będziesz potrzebowała leków, które mozna dostac wyłącznie na receptę. Juz dzis możesz zaopatrzyć się w probiotyk ginekologiczny, który odbudowuje prawidłowa mikroflorę pochwy i chroni przed infekcjami intymnymi oraz wspomaga leczenie. Poecam doustny LaciBios femina, który jest bezpieczny nawet dla kobiet w ciązy, jest to preparat doustny, dostępny bez recepty, zawiera 2 specjalnie wyselekcjonowane szczepy bakterii kwasu mlekowego, które maja zdolność kolonizowania nabłonka pochwy. Stosuj koniecznie w czasie leczenia i 14-20 dni po nim, a póxniej profilaktycznie. Ja stosowałam przez cała ciążę i miałam spokój z infekcjami, polecam:) Pozdrawiam;)

Data: 10 mar 2009 - 20:05:42

Dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam serdecznie.

Autor: pantofelek (IP zapamiętane)
Data: 31 mar 2009 - 18:43:34

Witaj,
Od kilku dni biorę tabletki dopochwowe Metronidazol. Na początku chyba je zbyt płytko wkładałam bo następnego dnia wypadały. Dzisiaj pojawiły się brązowe upławy. Mniej więcj dzisiaj również powinnam dostać okres. Często na poćzątku okresu właśnie takie upławy miewam, jednak teraz nie wiem czy to na pewno to. Ostatni stosunke miałam mniej więcej 3 tygodnie temu.

Data: 01 kwi 2009 - 08:18:43

Witaj,
Plamienie/brudzenie to zapewne zapowiedź zbliżającej sie miesiączki. Poczekaj jeszcze kilka dni, krwawienie na pewno się pojawi. POzdrawiam:)

Idź do strony: 1234-->
Bieżąca strona: 1 z 4

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.