Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Syndrom złamanego serca – czym jest?

Syndrom złamanego serca – czym jest?

Hipochondria i depresja – powiązania

Hipochondria i depresja – powiązania

Depresja w statystykach. 10 rzeczy, które warto wiedzieć

Depresja w statystykach. 10 rzeczy, które warto wiedzieć

Depresja endogenna – na czym polega? Jak ja rozpoznać?

Depresja endogenna – na czym polega? Jak ja rozpoznać?

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
Problemy z układem trawiennym podczas odchudzania się
Autor: tama ()
Data: 02 wrz 2021 - 06:36:51

Też podczas diety macie problemy z układem pokarmowym? Zgaga, zaparcia, bóle w dole brzucha. Teoretycznie powinno mi nic nie dolegać na diecie, bo jem więcej warzyw, owoców, dużo piję ????. Pomocy. (Ps. Czy przepuklina przełyku i niedawno przebyta ( ponad pół roku temu) metaplazja jelitowa żołądka może mieć na to wpływ? )

Re: Problemy z układem trawiennym podczas odchudzania się
Autor: bronka ()
Data: 02 wrz 2021 - 07:49:35

U mnie tak było 3 miesiace temu nim przeszłam na tryb zdrowego odżywiania . Miałam zgagę dosłownie po wszystkim. Jednego dnia postanowiłam koniec z tym. Odstawiłam słodycze, słodkie napoje, tłuste dania, ograniczyłam smażone, piję dużo wody. Plus dodatkowo jeliherbs [kredensziolowy.pl] Tym sposobem schudłam kilka lat temu 10 kg. Teraz spokój zadnej zgagi a na toaletę chodzę 3-4 razy dziennie.

No i przynajmniej nie mam problemów z brzuchem.

Autor: calineczka ()
Data: 17 wrz 2021 - 22:02:07

U mnie również w ostatnich miesiącach odchudzanie było non stop na tapecie jak również oczyszczanie organizmu z toksyn. Niestety przy tym wszystkim wyszły mi również problemy z układem trawiennym - okazało się, że mam zespół jelita drażliwego. Więc jeśli doświadczasz częstych bólów brzucha (skurcze, ucisk), biegunek, wzdęć, czasem też zaparć i obserwujesz nieprawidłową konsystencję stolca (bobkowaty, płynny z obecnością śluzu), możesz mieć do czynienia właśnie z tym schorzeniem. W jego przebiegu objawy utrzymują się przez dłuższy czas (powyżej trzech miesięcy), a towarzyszy im także osłabienie, problemy z koncentracją, bóle głowy. Dolegliwości wywoływane przez zespół jelita drażliwego są uciążliwe, mogą wręcz nasilać stres, a nawet sprzyjać powstawaniu stanów lękowych i depresji (lub z nimi współwystępować). W rozpoznaniu zespołu jelita drażliwego mogą pomóc badania laboratoryjne, naprawdę konieczna jest wizyta u lekarza, więc nie masz co zwlekać!

Autor: Dajana96 ()
Data: 13 pa 2021 - 20:38:21

Ja polecam też dobrać odpowiednią diete i nie podjadać żadnych słodkości smiling smiley

Dieta na masę mięsniową FitFamily24.pl

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.