Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Srebro koloidalne zwalcza bakterie

Srebro koloidalne zwalcza bakterie

Zawał serca – pierwsza przyczyna śmierci Polek

Zawał serca – pierwsza przyczyna śmierci Polek

Autorka okrzyknięta turecką Philippą Gregory

Autorka okrzyknięta turecką Philippą Gregory

Pierścień chroniący przed HIV – wynalazek w służbie zdrowia

Pierścień chroniący przed HIV – wynalazek w służbie zdrowia

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
Idź do wątku: Następny wątekNastępny
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Pominięta tabletka w 1 tygodniu
Autor: akaspaj (IP zapamiętane)
Data: 03 sie 2017 - 20:41:41

Dzień dobry,
Potrzebuje porady ginekologicznej oraz odpowiedzi na kilka nurtujących mnie pytań od lekarza, który nie zbędzie mnie odpowiedziami z ulotki.

Stosuje antykoncepcja hormonalna (z 7 dyniowa przerwa)od 4 lat. Po przerwie pierwszą tabletkę zażyłam w niedzielę o 21, druga w poniedziałek o tej samej porze. Zapomniałam wziąć tabletki we wtorek. W środę wzięłam dwie praktycznie pod rząd około 21. I tutaj rodzą się moje pytania, gdyż do stosunku doszło w sobotę (dzień przed rozpoczęciem nowego opakowania):
1. Czy istnieje szansa zajścia w ciążę i jak jest ona duża?
2. Czy mam przyjmować dalej tabletki normalnie czy przerwać? - czy jeśli będę przyjmować tabletki a okaże się że jestem w ciąży, nie zaszkodzi to dziecku?
3. Czy brać tabletkę 72h po? Czy jest sens? Skoro powiedzmy byłam chroniona do wtorku do 21 to czy jest sens brać ta tabletkę w ciągu 72h od tej daty?

Niestety nie jestem w stanie spotkać się żadnym ginekologiem w najbliższym czasie. A bardzo zależy mi na tych informacjach. Jeśli byłaby taka możliwość bardzo prosiłabym o odpowiedzi na te pytania.

Re: Pominięta tabletka w 1 tygodniu
Autor: kasia123 (IP zapamiętane)
Data: 04 sie 2017 - 11:52:44

Jeśli stosunek był w sobotę, to w ogóle nie ma opcji ciaży. Spokojnie, nie stresuj się

Re: Pominięta tabletka w 1 tygodniu
Autor: fiołkowa (IP zapamiętane)
Data: 26 sie 2017 - 11:04:11

też myślę, że nie powinno byc niespodzianki smiling smiley ale dla wlasnego spokoju zrob test. sama dobrze znam temat... czesto zdarzalo mi sie pomijac tabletki, ale latem to juz byl prawie standard ;/ po prostu taki typ... zapominalskiej! rok temu stwierdzilam że przed wakacjami biore się za temat powaznie po tym jak kuzynka zaszla w nieplanowana ciaze i zdecydowalam sie na wkładkę levosert którą zakłąda się raz na 3 lata i kompletnie nie mysli o antykocepcji. Dla mnie to bardzo komfortowe rozwiazanie. przy moim trybie zycia i obowiazkach na co dzien... naprawde polecam!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.