Odwiedzaj stronę, czytaj, komentuj!

Mała ochota na seks – koniec problemu ze spadkiem libido!

Mała ochota na seks – koniec problemu ze spadkiem libido!

Zadbaj  o swoją kobiecość

Zadbaj o swoją kobiecość

Czynniki ryzyka infekcji intymnych – na co szczególnie zwrócić uwagę?

Czynniki ryzyka infekcji intymnych – na co szczególnie zwrócić uwagę?

Zadbaj o tarczycę

Zadbaj o tarczycę

« Powrót do ZdrowieIntymne.pl
Idź do wątku: Następny wątekNastępny
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
brak krwawienia z odstawienia
Autor: dorota69 (IP zapamiętane)
Data: 08 lut 2010 - 19:43:50

Panie doktorze. Ostatnio zmieniłam tabletki z yaz na qlaira. Zgodnie z zaleceniem mojego lekarza rozpoczęłam opakowanie qlairy w pierwszym dniu krwawienia ( po trzeciej nieaktywnej tabletce yazu) Ppo skończeniu opakowanaia qlairy nie dostałam krwawienia z odstawienia. Dodam jeszcze , że nie współżyłam podczas przyjmowania całego pierwszego opakowania qlairy. Rozpoczęłam już drugie opakowanie. Jestem, przy czwartej tabletce. Czy przyjmowanie qlairy rozpoczęlam prawidłowo, bo w ulotce jest napisane inaczej.Co może oznaczać brak wystąpienia krawienia

Re: brak krwawienia z odstawienia
Autor: dr Tomaszewski (IP zapamiętane)
Data: 10 lut 2010 - 13:07:08

ODP dla dorota69:
Zazwyczaj nie jest to powód do niepokoju. Taka sytuacja dotyczy 5% pacjentek długotrwale stosujących złożoną antykoncepcję hormonalną, zwłaszcza niskodawkowaną. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest silne działanie antykoncepcyjne składnika gestagenowego DTA. Gestagen obecny w tabletce doprowadza do atrofii błony śluzowej macicy. Niskie stężenie składnika estrogenowego leku nie zawsze umożliwia odbudowanie i wzrost błony śluzowej macicy do wysokości, przy której dochodzi do krwawienia z odstawienia. W takiej sytuacji pacjentka nie obserwuje krwawienia w okresie 7 dniowej przerwy w przypadku tabletek zawierających w opakowaniu 21 tabl. To samo dotyczy Qlairy , która zawiera system 28 tabletkowy o zmiennej zawartości hormonów czynnych. . Oczywiście budzi to niepokój pacjentki, której brak krwawienia z odstawienia jednoznacznie kojarzy się z obecnością ciąży.
Co zrobić w takiej sytuacji? Po prostu trzeba wykonać test ciążowy z moczu lub ocenić poziom hormonu ciążowego z krwi w dniu, w którym powinna zostać przyjęta pierwsza tabletka z kolejnego opakowania. Wynik ujemny testu ciążowego pozwala na kontynuację terapii. W przypadku obecności ciąży należy bezzwłocznie udać się do lekarza. Pozdrawiam

Data: 10 lut 2010 - 16:25:28

Panie doktorze, rozumiem z Pana wypowiedzi, że skoro nie współzyłam przez cały pierwszy miesiąc przyjmowania qlairy to nie ma konieczności wykonywania testu ciązowego. Po zakończeniu yaz krwawienie wystąpiło. Nie wiem tylko, czy zalecona zmania tabletek z yaz na qlaire w pierwszy dzień krwawienia była właściwa. W ulotce qlairy napisane jest inaczej.
Czy krwawienie po yazie i ptrzyjęcie tabletkiqlaira w jego pierwaszy dzień oznacza brak ciąży?

Data: 10 lut 2010 - 17:15:41

Serdecznie dziękuję za odowiedź, Chciałabym jeszcze wiedzieć kiedy mogłoby nastąpić ewentualne odblokowanie owulacji? Pierwszy dzień krwawienia miałam po 3 tabletce placebo yazu i wzięłam zamaist czwartej placebo pierwszą qlaira. Od czasu krwawienia nie współżyłam Czy mogę czuć się bezpiecznie, że nie doszło do ciąży skoro krwawienie po yazie było. Pozdrawiam

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-02-10 18:08 przez dorota69.

Data: 16 lut 2010 - 09:11:50

PAnie doktorze. Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące tej nowości jaką jest qlaira. Przeczytałam na wielu, naprawdę wielu forach wypowiedzi kobiet, że lekarze zmieniają im tabletki na qlairę zalecając normale robienie przerwy nie tylko trzy- jak ja po yazie, ale i nawet siedmiodniowej. Z moich obserwacji wynika, że wiekszość lekarzy robi właśnie tak, a tylko nieliczni zalecają stosować się do wskazań w ulotce. Trochę tego nie rozumiem. Przecież wiele kobiet ryzykuje niechcianą ciążę.

I jescze chciałabym sie dowiedzieć jak z powrotem rozpocząć yaz po qlairze?

Autor: Katarzyna_Wiktoria (IP zapamiętane)
Data: 13 kwi 2010 - 18:03:06

Dzień dobry. Biorę 8 opakowanie Yazu. Za każdym razem dostawałam krawienie w dzień zażycia 4tej tabletki placebo, natomiast przy trzeciej tabletce placebo pojawiały się symptomy w postaci różowego śluzu. Dzisiaj powinnam rozpocząć 9te opakowanie z tym, ze nie wystąpiło krwawienie w okresie tabletek placebo tzn. w poniedziałek czyli przy 3ciej tabletce placebo śluz był gęsty żółty z micro czerwoną niteczką a wieczorem zanikł w ogole natomiast dzisiaj jest różowy ale nadal nie pojawiła się krew tylko znowu taka czerwona smużka zawieszona w tym gestym jasnoróżowym śluzie. Wykonałam 2 testy ciązowe w 4ty dzień tabletki placebo i dzisiaj czyli w dzień rozpoczęcia nowego poakowania, przyjmę więc tabletkę..Ale strasznie się niepokoje, ze jednak możliwe iż jest to ciąża. Czy mam do tego podstawy i co powinnam zrobić?

Autor: kasia123 (IP zapamiętane)
Data: 15 kwi 2010 - 09:19:54

Witaj,
Te mikroniteczki czerwonego śluzu możesz uznać za miesiaczkę. Jeżeli zrobilaś tes i nie jesteś w ciąży, to możesz przyjąć kolejne opakowanie tabletek.

Autor: Katarzyna_Wiktoria (IP zapamiętane)
Data: 15 kwi 2010 - 22:47:15

Dziękuję za odpowiedź. Teraz dostałam coś mniej więcej w postaci okresu, jednak nie jest tak intensywny jak poprzednio (tzn. zazwyczaj nie miewam intensywnych, ale ten jest uboższy od poprzednich). We wtorek zażyłam 1szą tabletkę Yazu z nowego opakowania, jednak wczoraj spóźniłam się z nią 2i pół h z pewnych niezależnych ode mnie przyczyn, jednak dzisiaj zażyłam już spowrotem o określonym czasie tak jak i we wtorek. Czy powinnam sie zabezpieczac dodatkowo przez kolejne 7 dni?

Data: 19 kwi 2010 - 14:50:02

Witam,
Nie, nie potrzebujesz dodatkowego zabezpieczenia. Jeżeli nie spóźniłaś sie więcej niż 12 godzin, to wszystko jest ok.

Autor: karolina.warszawa (IP zapamiętane)
Data: 10 sie 2010 - 10:40:32

Witam,mam pytanie. Od września zeszłego roku brałam przez 10 miesiecy Mercilon,a teraz od trzech miesiecy biorę Yaz. Przy pierwszym opakowaniu tego leku okres pojawił się przy pierwszej aktywnej tabletce następnego opakowania, teraz biorę drugą tabletkę z kolejnego opakowania i nie pojawiło sie krwawienie. Jaki jest tego powód? Dodam,że tabletki brałam regularnie i zawsze o tej samej porze.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-08-10 10:41 przez karolina.warszawa.

Data: 07 wrz 2010 - 12:51:19

ODP dla karolina.warszawa:
Zazwyczaj nie jest to powód do niepokoju. Taka sytuacja dotyczy 5% pacjentek długotrwale stosujących złożoną antykoncepcję hormonalną, zwłaszcza niskodawkowaną. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest silne działanie antykoncepcyjne składnika gestagenowego DTA. Gestagen obecny w tabletce doprowadza do atrofii błony śluzowej macicy. Niskie stężenie składnika estrogenowego leku nie zawsze umożliwia odbudowanie i wzrost błony śluzowej macicy do wysokości, przy której dochodzi do krwawienia z odstawienia. W takiej sytuacji pacjentka nie obserwuje krwawienia w okresie 7 dniowej przerwy. Oczywiście budzi to niepokój pacjentki, której brak krwawienia z odstawienia jednoznacznie kojarzy się z obecnością ciąży.
Co zrobić w takiej sytuacji? Po prostu trzeba wykonać test ciążowy z moczu lub ocenić poziom hormonu ciążowego z krwi w dniu, w którym powinna zostać przyjęta pierwsza tabletka z kolejnego opakowania. Wynik ujemny testu ciążowego pozwala na kontynuację terapii. W przypadku obecności ciąży należy bezzwłocznie udać się do lekarza. Pozdrawiam

Autor: kasia (IP zapamiętane)
Data: 24 wrz 2010 - 06:26:48

Witam. Mam na imie Kasia. Mam 19 lat. Od czerwca biore tabletki yaz. Wczoraj (tj.23.09.2010) zażyłam trzecia tabletke plecabo w ktorej zwykle dostawalam okres. Dzisiaj jest piatek (tj.24.09.2010) i krwawienia nie ma. Czy jest mozliwe przesuniecie sie krwawienia? Tabletki brałam regularnie, i zadnej nie zapomniałam.
W tamtym tygodniu byłam u gin. i pani doktor stwierdzila mi zapalenie pochwy. Przepisała mi tabletki do ustne FKUMOCON, oraz dopochwowe (nie pamietam nazwy bo opakowanie wyrzuciłam) Czy opoźnienie krwawienia moze byc spowodowane przyjmowaniem tych tabletek oraz globulek oraz całym tym schorzeniem? Czy jest możliwa ciaża?
Prosze o szybka odpoiwiedz, poniewaz sie bardzo martwie.. Z góry dziekuje.

Data: 04 paź 2010 - 09:36:50

Hej,

Jeżeli krwawienie nie wystąpi, to powinnaś zrobić test ciazowy. jeżeli nie jesteś w ciazy to możesz przyjąć następne opakowanie. A na infekcję powinnaś zastosować doustny probiotyk, mogę polecić ci lacibios femina. Jest super.

Data: 04 paź 2010 - 23:57:27

Krwawienie wystąpilo w sobote ;)
Dzisiaj byłam u pani ginekolog, poinformowałam ja o tym przesunieciu.
Najwyraźniej nie była zdziwiona, widocznie u mlodych dziewczyn jest to normalne.
Usmiechnela sie tylko jak jej powiedzialam ze sie martwiłam, bo sama mi przepisuje tabletki wiec chyba wie ze jest ciąza malo prawdopodobna ;)
Dzieki za odpowiedz kasia123

Data: 06 paź 2010 - 14:38:22

no widzisz:) cieszę się, ze wszystko jest ok:)

Data: 08 paź 2010 - 22:32:33

Cieszyłam sie i to bardzo;)
Jednak cały czas mam plamienie i upławy. Dostałam kolejne globulki na upławy...
A brudzenie pojawilo sie dopier teraz.. po tym okresie.
Czy to oznacza ze powinnam zmienic tabletki? Czy moze poczekac... niby do 2 miesiecy powinny ustapić. Biore je piąty miesiąc. Widocznie mi nie sluża ;/

Data: 14 paź 2010 - 14:12:35

ODP dla kasia :

Leki które Pani brała nie maja wpływu na Pani problem. Brak krwawienia w czasie 7 dniowej przerwy zazwyczaj nie jest to powód do niepokoju. Taka sytuacja dotyczy 5% pacjentek długotrwale stosujących złożoną antykoncepcję hormonalną, zwłaszcza niskodawkowaną. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest silne działanie antykoncepcyjne składnika gestagenowego DTA. Gestagen obecny w tabletce doprowadza do atrofii błony śluzowej macicy. Niskie stężenie składnika estrogenowego leku nie zawsze umożliwia odbudowanie i wzrost błony śluzowej macicy do wysokości, przy której dochodzi do krwawienia z odstawienia. W takiej sytuacji pacjentka nie obserwuje krwawienia w okresie 7 dniowej przerwy. Oczywiście budzi to niepokój pacjentki, której brak krwawienia z odstawienia jednoznacznie kojarzy się z obecnością ciąży. Co zrobić w takiej sytuacji? Po prostu trzeba wykonać test ciążowy z moczu lub ocenić poziom hormonu ciążowego z krwi w dniu, w którym powinna zostać przyjęta pierwsza tabletka z kolejnego opakowania. Wynik ujemny testu ciążowego pozwala na kontynuację terapii. W przypadku obecności ciąży należy bezzwłocznie udać się do lekarza. Pozdrawiam

Autor: aino92 (IP zapamiętane)
Data: 10 sie 2012 - 18:39:26

Witam :) W poniedziałek przyjęłam ostatnią tabletkę 1. blistra Yasminelle. Wczoraj rano zauważyłam lekkie brązowe plamienie, dziś rano również widoczna była odrobina krwi, brzuch boli mnie jak przed normalnym okresem. Za to teraz, wieczorem, plamienie ustało, a w pochwie mam jakby jasnoróżową krew zmieszaną ze śluzem. Brzuch boli nadal. Mam również wysoką, miękką szyjkę macicy. Kilka dni przedtem bolały mnie piersi, ale dziś ból ustał. Mam również temperaturę w okolicach 37, ale to chyba nie ma znaczenia przy tabletkach?
Zastanawiam się, czemu to plamienie jest tak dziwne... czytałam, że takie może być w ciąży ;/ Ale biorę tabletki, nie zabezpieczałam się nijak inaczej (prócz stosunku przerywanego), ale żadnej tabletki nie pominęłam, nie zwymiotowałam, leków też nie brałam. I nie wiem, co myśleć ;/ Proszę o radę :)

Data: 16 sie 2012 - 07:30:14

Nie masz się czego obawiać. Stosując tabletki antykoncepcyjne krwawienie jest zawsze słabsze, czasem może w ogóle nie wystąpić- wtedy należy wykonac test ciażowy i jeżeli jest negatywny, to można nadal przyjmować tabletki.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.